Po zaledwie trzech miesiącach w college’u Tom Hopkins zdecydował, że to nie jest dla niego i zrezygnował z nauki. W wieku 19 lat zaczął pracować na budowie. Po roku ciężkiej harówki doszedł do wniosku, że musi być jakiś lepszy sposób zarabiania pieniędzy i utrzymania rodziny. Ale jak odnieść sukces? To pytanie nie dawało mu spokoju. Wydawało mu się, że całkiem nieźle wiedzie się sprzedawcom. W tym czasie rynek nieruchomości przeżywał boom, więc Tom postanowił wejść w tę branżę. Jednak nie było łatwo.

Dwukrotnie oblał egzamin na pośrednika w obrocie nieruchomościami. Kiedy w końcu zdał egzamin i otrzymał licencję, musiał wykazać się uporem i kreatywnością, aby w ogóle zdobyć pracę. W ciągu pierwszych 6 miesięcy Tomowi udało się sprzedać tylko jeden dom. Wciąż spotykał się z odmową potencjalnych klientów i nie mógł domknąć sprzedaży. 

Tom jednak się nie poddał. Pasmo niepowodzeń sprawiło, że zaczął uważnie przyglądać się tym, którym wychodziło lepiej od niego. Uczył się, brał udział w szkoleniach, kursach motywacji i sprzedaży. Zaczął czytać i słuchać materiałów pomagających w rozwoju. 

Dzięki samodyscyplinie, konsekwencji i stosowaniu w praktyce zasad i strategii, które wówczas poznawał, Tom osiągnął swój cel. Odniósł upragniony sukces w branży nieruchomości. Stał się prawdziwym mistrzem i ekspertem od sprzedaży. W wieku 27 lat został milionerem.

Po dziś dzień Tom Hopkins uznawany jest za guru sprzedaży. A wyśrubowane przez niego rekordy sprzedaży do dziś robią wrażenie. Jego wystąpienia i szkolenia przyciągają tłumy osób, które chcą poznać jego metody i skuteczne sposoby działania. Książki, które napisał, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z szerszym gronem odbiorców, takie jak „Jak odnieść sukces – przewodnik Toma Hopkinsa„, czy „Jak osiągnąć mistrzostwo w sztuce sprzedaży” wciąż znajdują się na liście bestsellerów. 

Jaka jest największa tajemnica sukcesu Toma Hopkinsa?

W osiągnięciu przez Toma Hopkinsa tak wielkiego sukcesu jedna z jego strategii okazała się wyjątkowo skuteczna. Tom Hopkins nazywa ją „Złotą Dwunastką”. To niełatwa, ale w swoim założeniu niezwykle prosta metoda. „Złota 12” to najlepszy zdaniem Toma Hopkinsa sposób, by wydobyć z siebie maksimum możliwości. 

„Złota Dwunastka: ten prosty system wydobędzie z ciebie wszystko, co najlepsze! – Tom Hopkins”

Na czym polega „Złota Dwunastka” – metoda osiągania sukcesu Toma Hopkinsa?

Wystarczy, że zapamiętasz jedno zdanie, które składa się z 12 słów i będziesz się do niego stosował. Oto „Złota Dwunastka” Toma Hopkinsa, która otworzy ci drogę i poprowadzi do sukcesu, a brzmi ona:

„ROBIĘ DOKŁADNIE TO, CO JEST W DANEJ CHWILI NAJBARDZIEJ DLA MNIE PRODUKTYWNE”.

Jeśli naprawdę chcesz osiągnąć sukces, zacznij natychmiast wprowadzać w życie te 12 słów. Zrób wszystko, by zrealizować tę deklarację, a zadziwisz sam siebie jak wiele możesz dzięki temu osiągnąć. Proste prawda, ale w praktyce stosowanie tej zasady wcale nie jest takie łatwe jak na pierwszy rzut oka się wielu wydaje.

Jak skutecznie wprowadzić „Złotą Dwunastkę” w życie? 

W tej metodzie nie żadnych „wielkich tajemnic”. Aby ją stosować nie potrzeba żadnych szczególnych umiejętności. Skuteczne zastosowanie metody „Złotej dwunastki” wymaga jedynie podjęcia czterech kroków. Tylko 4 kroki dzielą cię od sukcesu, na którym ci zależy. Chyba nie może być prościej, prawda? Oto procedura „Złotej Dwunastki”:

Krok #01 Wypowiedz „Złotą 12”

Powiedz sobie: Robię dokładnie to, co w danej chwili jest dla mnie najbardziej produktywne.

Najlepiej umieść to hasło w widocznym miejscu i noś je zawsze przy sobie. Tak, aby stale mieć je pod ręką i przed oczami. W domu, w samochodzie i pracy itp..

Krok #02 Zdecyduj

Podejmij decyzję co w danym momencie jest tą najbardziej produktywną rzeczą.

Krok #03 Zrób to

Zrobienie najbardziej produktywnej w danym momencie rzeczy oznacza właśnie to. Chodzi o zrealizowanie zadania, które jest najbardziej produktywne.

Kluczowe jest rzeczywiste robienie tego, co w danym momencie jest najważniejsze i najbardziej produktywne. Bez względu na to, jak jest to nieprzyjemne, trudne czy kłopotliwe. Często oznacza to konieczność zajęcia się najbardziej skomplikowanym problemem. Najbardziej nieprzyjemnym zadaniem i stawienie czoła odrzuceniu czy porażce. 

Musisz zrobić to, co należy zrobić, ale czego z różnych względów się obawiałeś. Musisz przygotować się wtedy, kiedy trzeba się przygotować, i działać wtedy, kiedy trzeba działać.

Krok #04 Powtórz 

Gdy już pchniesz swoje najważniejsze zadanie tak daleko, jak to tylko w tej chwili możliwe, wróć do kroku #01 i zacznij od nowa.

Każdy może wykonać te cztery kroki. Jedyne, co musisz zrobić, to chcieć. W sposób świadomy powtarzaj te cztery kroki tak długo, aż wejdą ci w krew!

Co różni zwycięzców od przegranych? 

„Zwycięzcy niemal zawsze robią to, co uważają za najbardziej produktywne w danym momencie. Przegrani nie robią tego niemal nigdy”.

Zwycięzcy robią to czego przegranym się nie chciało. Dlatego właśnie w każdej chwili powinieneś robić to, co  jest najbardziej produktywne. Tylko w ten sposób możesz zapewnić sobie pomyślną przyszłość. Bądź w tym konsekwentny. Działaj tak codziennie, a postępy i rezultaty, które osiągniesz już wkrótce cię mile zaskoczą. Będziesz zachwycony i dumny z samego siebie. Dzięki „Złotej 12” Twoje życie wzniesie się na zupełnie inny poziom. Taki, który teraz może wydaje ci się niemożliwy do osiągnięcia.

Nie podchodź do „Złotej 12” z fanatyzmem

„Złota Dwunasta” jest niezwykle skuteczna w osiąganiu sukcesu. Prawdopodobnie, żadna inna metoda nie da ci lepszych rezultatów. Jednak jak mówi Tom Hopkins „nie można jej traktować z fanatyzmem„. W stosowaniu „Złotej Dwunastki” zachowaj równowagę i zdrowy rozsądek. Czasem najbardziej produktywną rzeczą, jaką w danym momencie możesz zrobić, jest usiąść z bliską ci osobą i wspólnie z nią przez godzinę podziwiać zachód słońca. Innym razem będzie to gimnastyka, sen lub udanie się na zasłużony urlop. 

Będą chwile, w których nie będziesz mógł zmusić się do wykonania niczego, co jest choćby odrobinę produktywne. Nie poddawaj się jednak w stosowaniu „Złotej Dwunastki”. Zaakceptuj ten fakt. Nieco odpoczynku jest niezbędne, by utrzymać motywację i pęd. W drodze do sukcesu zasługujesz też przecież na chwilę relaksu. Powinieneś z niego skorzystać. Nie tylko dlatego, że jest to w tym momencie najbardziej produktywny sposób wykorzystania czasu, ale także dla samego odpoczynku. Gdy odzyskasz energię do działania wróć do najbardziej produktywnych zdań, których wykonanie pozwoli ci osiągnąć twoje cele. Naucz się regenerować siły i pamiętaj, aby nagradzać się za dobrze wykonaną pracę. 

Uwagi końcowe

Oto poznałeś jedną z tajemnic sukcesu Toma Hopkinsa – „Złotą Dwunastkę”. Nie ma chyba innej metody aby osiągnąć sukces, która byłaby równie skuteczna jak zdeterminowane i stałe stosowanie Złotej Dwunastki Hopkinsa.

Zastosuj już dziś „Złotą 12”! Jeśli naprawdę chcesz osiągnąć sukces, zacznij natychmiast wprowadzać „Złotą 12” w czyn. Nie jest to łatwe i dlatego właśnie tak niewiele osób idzie tą drogą. Jednak mimo wszystko to wciąż jest proste. Każdy może to zrobić. Jedyne, co musisz zrobić, to chcieć i zacząć to robić.

W każdej chwili rób to, co najbardziej produktywne!

Wykorzystaj tę chwilę, tę godzinę i cały swój czas w możliwie jak najbardziej produktywny sposób, który przybliży cię do osiągnięcia twojego celu.

Stosuj na co dzień zasady „Złotej Dwunastki”, pamiętając, że od czasu do czasu zdarzy ci się jakieś potknięcie. Na drodze do wielkiego sukcesu będziesz musiał pogodzić się z wieloma drobnymi porażkami. Opanowanie umiejętności robienia tego, co w danym momencie jest najbardziej produktywne, wymaga czasu i samodyscypliny.

Jednak stosując konsekwentnie i z determinacją „Złotą Dwunastkę” z czasem zauważysz, że korzystanie z tej metody będzie przychodziło ci coraz łatwiej. Gdy „Złota Dwunastka” wejdzie ci w nawyk, zauważysz, że w sposób całkowicie naturalny coraz częściej będziesz robił to, co w danym momencie jest najbardziej produktywne. Bez wielkiego wysiłku i bez przymuszania samego siebie, ale po prostu dlatego, że to właśnie będziesz chciał robić.

Posmakuj życia w zgodzie z zasadą „Złotej Dwunastki” i osiągnij sukces jakiego pragniesz!

„Złota Dwunastka wprowadzi rewolucyjne zmiany w twoim życiu. Osiągniesz swoje cele, zyskasz szczęście i twoja kariera wystrzeli. To wszystko stanie się twoim udziałem, jeżeli będziesz stosował te zasady w każdej minucie, każdej godzinie i każdego dnia. Skąd to wiem? Bo tak właśnie zadziałała – i wciąż działa – Złota Dwunastka moim przypadku”. – Tom Hopkins

Przewodnik sukcesu Toma Hopkinsa

Aby poznać więcej skutecznych metod i strategii Toma Hopkinsa, które pomogły mu osiągnąć sukces, sięgnij po jego książkę „Jak odnieść sukces. Przewodnik Toma Hopkinsa” (ang. „The Official Guide to Success”). Mimo, że książka ta powstała w roku 1980, zawiera ponadczasowe zasady życia i sukcesu, które wciąż są aktualne. Dzięki wydawnictwu MT Biznes i tłumaczeniu Marcina Kowalczyka to kultowe dzieło jest dostępne po polsku.

Ta książka jest jak przewodnik, który prowadzi do osiągnięcia sukcesu, każdego kto zechce wykorzystać zawarte w niej wskazówki i metody działania. Tom Hopkins przedstawia w niej konkretne, praktyczne kroki, które pomogły jemu i mogą pomóc też tobie, spełnić marzenia i osiągnąć to do czego dążysz.

Jak odnieść sukces przewodnik Toma Hopkinsa
Jak odnieść sukces przewodnik Toma Hopkinsa

Dzięki książce Jak odnieść sukces:

  • zrozumiesz, dlaczego lepiej jest pracować mądrzej, niż ciężej;
  • dowiesz się, w jaki sposób korzystać z czegoś, co Tom Hopkins nazywa „samoinstrukcjami”, aby przejąć kontrolę nad sytuacjami, które przydarzają się w twoim życiu;
  • dowiesz się jak „znaleźć samego siebie” i wygrać dzięki specjalnej technice planowania życia;
  • poznasz sposoby trenowania swojej podświadomości do rozwiązywania trudnych problemów;
  • odkryjesz trzy podstawowe kroki, które prowadzą do bogactwa;
  • rozwiniesz swoje umiejętności sprzedaży

i poznasz wiele innych sekretów Toma Hopkinsa!

Czy jesteś gotowy na zrobienie następnego kroku w twojej drodze na szczyt?

„Sukces jest w twoim zasięgu. sięgnij po niego!”