autor Andrzej Milewski

Należy dbać o zdrowie fizyczne, jak i też o zdrowie psychiczne!

Maska to przykrycie, które zakładam na twarz celem ochrony mojego zdrowia. Natomiast, maska mentalna to przykrycie, które zakładam na moje wnętrze, po to, aby chronić niefizyczne zdrowie przed zakażeniem wirusami mentalnymi. Wirusy mentalne to trucizny umysłu, serca i ducha, mające pesymistyczny, negatywny i niszczący wpływ na zdrowie mentalne człowieka.

Zakażenie mentalnym wirusem i jego rozmnożenie może prowadzić do siedmiu plag. Już po zakażeniu mentalnym, nawet w stadium plagi tj. zaawansowanego zakażenia, można prowadzić leczenie mentalne za pomocą siedmiu leków opisanych w artykule: KWARANTANNA: 7 LEKóW, 7 PLAG. Plagi jest trudniej usunąć niż zakażenia. Dlaczego warto nosić maskę mentalną i chronić się przed zakażeniem mentalnym?

Oto pięć powodów noszenia maski mentalnej:

  1. Noszenie maski mentalnej to świadomość, że zakażenie mentalne najczęściej dokonuje się poprzez słowa, które słyszę. Dlatego, uważam na to co mówię do siebie i do innych. Zapytam siebie: „Co mówię do siebie i do innych?”. Z bezpiecznym dystansem społecznym, słucham, posłucham i przysłuchuję się temu co inni mówią do mnie. Zapytam siebie: „Co mówi moja rodzina?” ,”Co mówią znajomi?” i „Jakich informacji słucham z mediów?” Nie wszystko co mówię i słucham jest zdrowe dla mojego umysłu, serca i ducha.
  2. Noszenie maski mentalnej to świadomość, że słowa niosą i kryją znaczenie. Zwracam uwagę na słowa, jednak większą uwagę kieruję na to, jakie te słowa niosą i kryją uczucia i emocje. Uczucia i emocje najbardziej i najczęściej komunikowane są właśnie za pomocą słów. Czy za słowami, które wypowiadam i słucham kryją się wirusy takie jak: pretensje, żale, frustracje, urazy, poczucie winy, wstyd, lęki, gniew, złość, bezradność, zgorzkniałość, zazdrość, wściekłość, nienawiść, niepokój? Może za słowami kryją się bakterie typu: ocenianie, obwinianie, obmawianie, oszczerstwo, oszustwo mentalne i kradzież mentalna. Albo zarazki rodzaju: kpina, drwina, szyderstwa, sarkazm, smutek, zmartwienia, potępienia, strach, stres, presja, agresja, depresja, wstyd.
  3. Noszenie maski mentalnej to świadomość, że tak jak ciało męczy się i niszczy, gdy dostanie się do krwi trucizna, tak samo jest z psychiką. Maska mentalna chroni mnie też przed wyczerpaniem mentalnym z powodu walki z niechcianymi i niszczącymi wirusami mentalnymi. Zakładam na moje wnętrze maskę mentalną po to, aby chronić umysł, serce i ducha przed zakażeniem powyższymi wirusami i bakteriami mentalnymi. Maska mentalna nie tylko zapobiega przed mentalnymi wirusami i bakteriami, ale też umożliwia balans emocjonalny, psychiczny i duchowy. Noszenie maski mentalnej to normalne czyli prawidłowe i zdrowe wewnętrzne samopoczucie.
  4. Noszenie maski mentalnej to świadomość, że dzięki niej mogę się rozwijać, poświęcać temu co mnie pasjonuje, temu co przynosi prawdziwą radość. Posiadam pasję i hobby, a maska mentalna powoduje wzrost poczucia własnej wartości potrzebnej właśnie do realizacji pasji, osiągania celów, marzeń i szczęścia. Maska mentalna powoduje też wzrost pozytywnego myślenia i większą pewność siebie, przez co mogę być bardziej skuteczny w działaniu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Wraz z założeniem maski mentalnej zaczynam mój rozwój. Rozwój z maską mentalną wymaga szacunku do siebie, czasem sprzeciwu wobec większości, odwagi i mocy dlatego z pomocą przychodzi Siła Wyższa, Bóg, Stwórca, Natury, Wszechmocna Energia, Wieczna Inteligencja, Wszechświat i Jego Prawa lub Karma, jeśli chcesz. Bo, gdy człowiek dołuje, Siła Wyższa ratuje.
  5. Noszenie maski mentalnej to też świadomość, że mam wybór. Mogę nadal przez następne dwadzieścia lub czterdzieści lat uciekać od zakażenia mentalnego, pogarszając swój stan. Mogę być obojętny. Mogę też być masochistą szukającym jeszcze więcej cierpienia i skupiającym się na wirusach, bakteriach i zarazkach mentalnych, tym samym przyciągać ich coraz więcej i więcej. Mogę też walczyć z wirusami mentalnymi za pomocą wirusów mentalnych po to, aby wyniszczały, powodowały zaburzenia, a następnie wpędzały w chorobę mentalną, a czasami w śmiertelne choroby psychiczne, albo zamiast tego wszystkiego mogę skupić się na rozwiązaniu. Rozwiązaniem dla istniejącego już zakażenia lub zaawansowanego zakażenia jakim jest plaga jest możliwość pomocy siedmioma lekami z KWARANTANNY: 7 LEKóW, 7 PLAG. Zapobieganie przed kolejnymi zakażeniami i plagami jest możliwe z maską mentalną.

Pytania Do Śniadania

Pytania do śniadania

Jeśli chcesz się rozwijać, przejść od teorii do praktyki i zadbać o swoje zdrowie mentalne to proponuję: Przygotuj Pytania Do Śniadania składające się z dwóch zadań, ich celem jest „samoodsamokażanie”.

Zadanie pierwsze: przygotuj dzisiaj pustą kartkę papieru oraz cokolwiek do pisania i noś przy sobie. Zaplanuj: jutro, po śniadaniu, znajdę kilka minut tylko dla siebie, wybierz wygodne, osobiste miejsce, może być jasne i przestrzenne, gdzie czujesz się wolny/a, może to być miejsce, w którym jesz śniadania. Usiądę tam w ciszy, odetchnę kilka razy głęboko. Zadanie drugie: dwa pytania do śniadania. Jutro rano, pomyślisz spokojnie i długo o słowach, które wypowiadasz. Od połowy górnej krawędzi kartki narysujesz kreskę w dół. Napiszesz na lewej połowie kartki: „Co mówię do siebie i do innych?”. Przyglądniesz się pytaniu. Pomyślisz znowu o słowach, które wypowiadasz. Czy jest wśród nich słowo-wirus z dowolnym uczuciem lub emocją z punktu drugiego? Jeśli tak, to napisz to słowo pod pytaniem, jeśli nie to napisz to słowo na prawej połowie kartki. Jeśli nie chcesz pisać słów, to tylko w lewej połowie kartki narysuj swoje mentalne wirusy, bakterie lub zarazki.

Ćwiczenie: Przygotuj Pytania Do Śniadania powtarzaj codziennie, aż do znudzenia i wyrobienia nowego i dobrego nawyku. Po każdym napisanym słowie nagradzaj siebie tym co lubisz.

Napisał Andrzej Milewski

Sprawdź też: KWARANTANNA: 7 LEKóW, 7 PLAG