autor Andrzej Milewski

ROZWÓJ, OBFITOŚĆ I BOGACTWO.
W PANDEMII BOB PROCTOR PROPONUJE. Odcinek 1

Bob Proctor należy do największych w świecie trenerów sukcesu i mówców motywacyjnych. Bob jest też znawcą ludzkiego umysłu i autorem bestsellerów New York Timesa. Jest też CEO swojej firmy the Proctor Gallagher Institute.

6 maja 2020 roku, słynny trener sukcesu udzielił wywiadu dla The School Of Greatness prowadzonego przez Lewis Howes. Oto wywiad, w którym Bob Proctor proponuje potrzebną wiedzę do tego, aby zacząć kreować rozwój, obfitość i bogactwo w czasach pandemii.

Lewis Howes: W obecnych czasach ciągłego strachu, jak zacząć myślenie o rozwoju, obfitości i bogactwie?

Bob Proctor: Dobrze jest być świadomym tego: chociaż nie mogę zmienić tego co na zewnątrz, to nie muszę pozwalać na to, aby być kontrolowanym przez otoczenie. Nie możemy kontrolować tego co jest na zewnątrz, ale możemy kontrolować siebie. Nie zostaliśmy wychowani do tego, aby kontrolować siebie, zatem brak zrozumienia tego powoduje wiele problemów.

Lewis Howes: Gdy widzę, że wszystko wokół mnie ma kontrolę nade mną, to jak mam się zmieniać?

Bob Proctor: Dla takiej osoby może być prawdą to, że jest kontrolowana przez otoczenie. Spójrzmy na to z innej strony: jesteśmy, my ludzie, jedynym stworzeniem na świecie, które żyje bez orientacji. Nawet zwierzęta mają więcej wiedzy o środowisku, w którym żyją. Ty i ja jesteśmy wychowani w totalnej dezorientacji, bez rozwijania wyższych zdolności umysłu. Chodzimy do szkoły i nie uczymy się tego! Przeciętni ludzie nie wiedzą o wyższych zdolnościach umysłu, a na pewno bardzo mało zdają sobie z tego sprawę. Jesteśmy wychowani od początku w środowisku, które mami kontroluje i manipuluje. Jesteśmy wychowani w arogancji. Ja i moja firma przez ostatnie pięćdziesiąt lat jesteśmy oddani edukowaniu wyższych zdolności umysłu.

Lewis Howes: W swoich szkoleniach mówi Pan o pięciu wyższych zdolnościach umysłu. Które z nich są najtrudniejsze w przyswajaniu, które najbardziej liczą się i z powodu ich braku najbardziej cierpimy?

Bob Proctor: Myślę, że rozsądek. To o czym myślimy tym jesteśmy. Forbes uważa, że najtrudniejsza czynność człowieka to myślenie i prawdopodobnie dlatego robi to niewielu. Dr Ken McFarland uważa, że “2 procent populacji myśli, 3 procent myśli, że myśli, a 95 procent wolałby umrzeć niż myśleć“. Jeśli zatrzymasz się i posłuchasz tego co mówi większość ludzi, to dojdziesz do oczywistego wniosku, że nie wiedzą co mówią. Większość ludzi dzisiaj ogląda telewizję i chłonie jak gąbka informacje z wiadomości, i w ten sposób stają się czyjaś zabawką dla tego co jest na zewnątrz, powodując dla siebie strach i lęk. Czy w telewizji jest prawda, czy nieprawda to po prostu złe wiadomości. Czy chcesz się angażować w telewizyjne wiadomości? Czy naprawdę tak chcesz spędzić resztę swojego życia, zamiast robić coś konstruktywnego?

Lewis Howes: W czasach takich jak teraz pełnych strachu i zmartwień, kryzysu, jak powinniśmy myśleć. Jak powinniśmy używać naszej wyobraźni zamiast tkwić przy wiadomościach medialnych?

Bob Proctor: Powinniśmy myśleć o tym jak będziemy się adoptować do świata, gdy wszystko to skończy się. Nie będziemy żyć w tym samym miejscu, gdy wszystko to się uspokoi. Będziemy żyć w innym świecie. Będziemy na pewno bardziej uważać na to co robimy. Czasy pandemii to też szanse. Obecne czasy, to także nowe możliwości. Dla nas, dla mojej firmy to dobre czasy. Pracujemy “pełną parą”. Kilka lat temu wybudowaliśmy nowe studio za dwa miliony dolarów.

Lewis Howes: Jest Pan znany z warsztatów rozwojowych pomagającym ludziom zmieniać ich życie. Jak się rozwijać w tych czasach?

Bob Proctor: Zadaniem Boga jest kreacja, ekspansja, pełna ekspresja. Jeśli my będziemy też kreować to będziemy się rozwijać. Masze myślenie kreuje nasze życie! O czym myślisz? Jesteś tym o czym myślisz!

Ciąg dalszy w odcinku drugim. Sprawdź: ROZWÓJ, OBFITOŚĆ I BOGACTWO. W pandemii Bob Proctor proponuje. Odc. 2

Wywiad ukazał się w maju tego roku, i jest dostępny w YouTube:

START Creating WEALTH & ABUNDANCE Today | Bob Proctor & Lewis Howes

“2 % populacji myśli, 3% myśli, że myśli, a 95% wolałby umrzeć niż myśleć”. – Dr. Ken McFarland

Tłumaczył Andrzej Milewski