Życie często świetnie się spisuje w rzucaniu nam kłód pod nogi. Łapiemy gumę w drodze na ważne spotkanie, szef nie jest zadowolony z efektów naszej pracy, nie zdaliśmy egzaminu, do którego długo się przygotowywaliśmy, dostaliśmy kosza od dziewczyny która nam się podoba itp. Prawie każdemu z nas od czasu do czasu coś się nie udaje i mamy gorszy dzień. Prawdopodobnie doświadczyłeś wydarzenia, dnia lub chwili w czasie, kiedy dopadł Cię zły nastrój, być może nawet myślałeś, że Twój świat się zawalił i zastanawiałeś się, co masz zrobisz dalej. Te różne trudne chwile w naszym życiu mogą nas spowolnić, rozzłościć lub sprawić, że czujemy się całkowicie przytłoczeni. Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić aby poprawić sobie nastrój? Poznaj kilka sugestii, które pomogą Ci przetrwać ciężki dzień i poprawią Twoje samopoczucie.

„Weź głęboki oddech. To tylko zły dzień, a nie złe życie”.

10 sposobów na pokonanie złego dnia:

#1 Posłuchaj ulubionej piosenki

Muzyka to świetny sposób na poprawę nastroju. Jaka jest Twoja ulubiona piosenka? Czy możesz ją sobie teraz przypomnieć? Być może znasz cały jej tekst na pamięć i jesteś wstanie ją zaśpiewać. Może kiedy ją słyszysz pojawiają się jakieś miłe wspomnienia, które są z nią związane? Wszystko w niej brzmi dla Ciebie pięknie, każdy dźwięk jest tam gdzie być powinien i wywołuje w Tobie pozytywne emocje.

Gdy masz zły dzień, włącznie odtwarzacza, założenie na uszy słuchawek czy pogłośnienie radia w samochodzie, aby posłuchać swojej ulubionej piosenki pomoże Ci poprawić nastrój. Możesz śmiało włączyć odtwarzanie w pętli i słuchać swojego ulubionego utworu w kółko, aż uznasz że wystarczy, że wróciłeś ze swoim samopoczuciem na właściwe tory.

Sprawdź: Co mówi o Tobie muzyka której słuchasz?

#2 Spróbuj czegoś nowego

Jaka jest ta jedna rzecz, którą naprawdę chciałeś robić? Zrób ją! Pośpiesz się i nie czekaj. Może chciałeś spróbować nowego sportu? Nauczyć się włoskiego? Skoczyć na bungee? Zjeść w nowej restauracji? Nauczyć się tańczyć?

Cokolwiek to może być w Twoim przypadku, teraz jest czas, aby rozważyć wyjście ze swojej strefy komfortu. Podejmij działanie w kierunku tego, aby zrobić to czego od dawna chciałeś spróbować.

#3 Spędź czas z przyjaciółmi

Otaczanie się bliskimi, kochającymi, pozytywnymi i wspierającymi Cię ludźmi to sprawdzony sposób, aby pokonać zły nastrój i dzień.

Dobrzy przyjaciele czy rodzina pomagają nam poczuć więź, potrafią podnieść się na duchu i poczuć się bardziej pozytywnie i optymistycznie. Mogą pomogą Ci wznieść się ponad Twoją obecną sytuację i cieszyć się dniem bez względu na to, co próbuje Cię zdołować.

Ciesz się towarzystwem wspaniałych przyjaciół i przychylnych Ci osób!

#4  Zrób coś, co kochasz

Jaką aktywność lub pasję posiadasz? Co takiego lubisz do tego stopnia, że kiedy to robisz jesteś całkowicie zaangażowany? Zamiast pozwalać, aby zły dzień odebrał Ci to co w Tobie najlepsze, zakasz rękawy i zacznij robić to co sprawia Ci ogromną frajdę i przyjemność.

Kiedy angażujesz się w coś, co kochasz, bez względu na to, czy jest to sport, czy jakakolwiek inna aktywność, Twoja uwaga i skupienie są skoncentrowane na tym, co robisz. Może Ci to pomóc i odciągnąć Twoje myśli od przeszkód i ciężkich chwil, z jakimi się w danym dniu zmagasz.

#5 Poczuj wdzięczność

Czasem w natłoku codziennych spraw, wielu sytuacji stresowych zapominamy o docenianiu tego co mamy. Szybko też przyzwyczajamy się to tego co już posiadamy i po prostu nie doceniamy wielu spraw. Za co jesteś wdzięczny?

Zrób listę wszystkich rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Dzięki temu ćwiczeniu zobaczy, że jest wiele pozytywnych rzeczy w Twoim życiu, o których warto pamiętać i je cenić.

Jeśli potrzebujesz inspiracji sprawdź 50 rzeczy, za które warto być wdzięcznym

#6 Spójrz na daną sytuację z szerszej perspektywy

Czy kiedykolwiek czułeś się, że zły dzień, w którym utknąłeś, nigdy się nie skończy? Pamiętaj, że to tylko 1 z 365 dni w roku, a Ty prawdopodobnie masz przed sobą jeszcze wiele lat życia. Wszyscy mamy swoje wzloty i upadki, a Ty nie jesteś w tym odosobniony.

Jeśli czujesz, że skupiasz się tylko na złym dniu, w którym się znajdujesz, spróbuj przenieść swoje skupienie na jeden z najcenniejszych i najlepszych dni, które miałeś w swoim życiu. Ewentualnie pomyśl o dniu, który ma się dopiero wydarzyć, na który czekasz z niecierpliwością i pozytywnym nastawieniem.

#7 Przeczytaj dobrą książkę

Jaka jest Twoja ulubiona książka? A może są jakieś książki, które dopiero chcesz przeczytać? Wybranie dobrej książki i zanurzenie się w lekturze to świetny sposób, by nakierować swoją energię na coś produktywnego, interesującego i przyjemnego.

Twoja obecna rzeczywistość może nie być dzisiaj idealna, ale Twoja wyobraźnia może zabrać Cię gdzie chcesz, właśnie otwierając i czytając wspaniałą książkę.

#8 Spraw sobie przyjemność

Co chciałeś ostatnio sobie kupić? Może widziałeś jakiś produkt w centrum handlowym czy w Internecie? Nie chodzi o to, aby kupować coś za każdym razem, gdy masz zły dzień, ale co jakiś czas dobrze jest sprawić sobie przyjemność i kupić sobie „coś miłego”. Nie musi być to nawet fizyczny produkt, może być to np. pójście do fryzjera, kosmetyczki czy na relaksujący masaż.

Czym to „coś miłego” jest dla Ciebie? Określ to i gdy dopadnie Cię zły nastrój popraw sobie samopoczucie dogodzeniem sobie czymś przyjemnym.

#9 Idź poćwiczyć

Ćwiczenia i sport uwalniają w naszym organizmie endorfiny „hormon szczęścia”, który pozwala łagodzić stres. Możesz natychmiast skorzystać z pozytywnych efektów ćwiczeń. Idź zagrać w swój ulubiony sport (piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę itp), albo idź popływać, pobiegać czy nawet przejdź się na dłuższy spacer. Możliwości jest wiele, wybierz aktywność odpowiednią dla Ciebie.

Dzięki ćwiczeniom poczujesz wzrost energii i poprawę nastroju. Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach z ćwiczeń sprawdź 6 powodów, że ćwiczenia fizyczne pomagają osiągnąć w życiu sukces

#10 Myśl pozytywnie

Nasze wzorce myślenia mogą nam pomagać lub sabotować nasze działania, jeśli im na to pozwolimy. Jakie są niektóre wzorce myślenia, które ostatnio zauważyłeś u siebie? Czy pozbawiają Cię mocy czy Cię wzmacniają? Masz więcej myśli pozytywnych czy negatywnych? Uleganie negatywności i pesymistyczne myśli będą pogłębiać nasz zły nastrój.

Sprawdź: 6 myśli, które mogą sabotować Twój sukces i pozbawić szczęścia

Kształtujemy życie swoimi myślami i przekonaniami. Jeśli myślimy pozytywnie, przyciągamy pozytywne doświadczenia. Zastanów się przez chwilę, jak często mówisz do siebie w myślach. O czym myślisz? Jaka jest jakość Twoich myśli? Czy są pozytywne i lepiej się po nich czujesz, czy też wprawiają Cię w złe samopoczucie?

Wzmacniamy to, na czym się skupiamy. Nawet gdy masz zły dzień myśl pozytywnie. Wszystko się w końcu ułoży. Po burzy przychodzi Słońce. Każde z powyższych działań, które możesz zrobić, aby pokonać zły dzień i poprawić sobie samopoczucie jest również świetnym sposobem na przełamanie destrukcyjnych wzorców myślenia, które być może pojawiają się w Twoim umyśle.

Poznaj 35 powodów i korzyści z budowania pozytywnego nastawienia

„Pamiętaj, że nawet Twoje najgorsze dni mają tylko 24 godziny”.

Oto 10 sposobów na lepszy nastrój i pokonanie złego dnia. A Ty jakie masz sprawdzone metody na poprawę samopoczucie? Napisz w komentarzu.