autor Paweł Szewczyk

Lekcje i drogowskazy, które daje Ci życie to przecież nic innego, jak ludzie, których spotykasz na swojej drodze. To sytuacje, które dzięki nim zostały, wywołane sprawiają, że się rozwijamy, jeśli tylko zechcemy. Każdy, nieudany związek, każdy nieudany kumpel, który nas „zdradził” ludzie, którzy od nas odeszli tak bez słowa, nerwy w kolejce do kasy, bo ktoś zapomniał portfela albo akurat kasa stanęła i musisz czekać. Wszystkie te sytuacje, tworzymy my ludzie. Możesz, patrzeć na ludzi negatywnie uważając, że każdy Cię oszukuje albo tylko czegoś od Ciebie chce dla swojej korzyści. Albo zmienić te stare zużyte programy myślowe, przestać się taplać w nienawiści, złości, gniewie, zazdrości i całej masie negatywnych odczuć.

Ja nauczyłem się doszukiwać w każdej napotkanej osobie, lekcje, naukę dla siebie. Każda z tych osób i ta spotkana na ulicy czy ta, z którą łączą mnie jakieś relacje. Ma dla mnie jakąś, czasami mogłoby się wydawać, zaszyfrowana wiadomość na mój własny temat! Gdy coś mnie złości w drugim człowieku, to może oznaczać dla mnie, że to ja mam jakąś zadrę gdzieś w sobie. To informacja jest o mnie samym. I nie chodzi o to, by się pogrążać w beznadziei, że „to coś ze mną jest nie tak” TO nie prawda! To tylko informacja zwrotna od świata „co mnie tak naprawdę boli w środku„. To są drogowskazy, do których zmian możemy w sobie dokonać!

A bywa i tak, że te lekcje uświadamiamy sobie, dopiero później, gdy spojrzymy wstecz, można powiedzieć sobie – gdyby nie te sytuacje i Ci ludzie, nie byłbym, tu gdzie jestem. Więc musiałem przeżyć to doświadczenie, musiałem spotkać tę osobę, może i się wycierpiałem, złamała mi serce, czy on mnie zdradził. Ale dziś dzięki temu jestem pewniejszy siebie, odważniejszy, bardziej skupiony.
Przecież tak jest, no dalej spójrz w swoją przeszłość i połącz kropki. Czyż nie układa to się w całość? Nie rysuje Ci się jakiś obraz tego dokąd dążysz, kim chcesz się stać? Nad czym możesz jeszcze pracować by stać się lepszą osobą dla siebie, innych i świata?

Jest jedna pułapka i każdy z nas ją zna – nie wpaść w ciągłe powtarzająca się, tę samą lekcję, tylko z innym otoczeniem w innym środowisku. Jeśli nie obudzimy się wcześniej, pogrążymy się w kolejnych relacjach z ludźmi, którzy robią nam to samo. Dają nam ta samą, lekcję, którą już raz, kolejny i kolejny przerobiliśmy, ale nie działamy według wniosków i zamykamy się w pętli. Efekt tego jest zawsze taki sam! I dobrze nam znany, zaczynamy obwiniać wszystko i wszystkich za życie, jakie mamy… Uświadom sobie lekcje zobacz czy nie kręcisz się w kole, które sami sobie rozkręciliśmy.

To jest Twoja odpowiedzialność! By, zamiast skupiać się na błędach innych, spojrzeć na siebie.

Z czasem uświadomisz sobie, że możesz świadomie wybrać ludzi do swojego otoczenia. I lekcje, jakie dzięki temu wyborowi chcesz doświadczyć.

#Robtocotrudne

Autor: Paweł Szewczyk – mówca motywacyjny, mentor, coach, pisarz, youtuber, instagramer, bloger. Więcej znajdziesz na Facebooku i stronie robtocotrudne.pl

Każde zdobyte doświadczenie to drogowskaz na przyszłość…