Czy zastanawiałeś się, co mają ze sobą wspólnego ludzie sukcesu? Sukces nie jest czymś przypadkowym. Różnica między ludźmi, którzy osiągają pozytywne rezultaty, a tymi którzy ich nie uzyskują nie jest tylko wynikiem szczęśliwego losu. Co wyróżnia ludzi sukcesu? Działanie! Ludzie sukcesu potrafią skłaniać siebie samych do stałego podejmowania skutecznych działań prowadzących do wymarzonego celu i sukcesu. Jak się zmotywować by zyskać chęć do działania? Według Anthony Robbinsa mistrza motywacji, eksperta od rozwoju osobistego i sukcesu istnieje siedem podstawowych cech, mechanizmów wyzwalających motywację i chęć do działania. To siedem wyróżników ludzi sukcesu, które mogą ci pomóc odnieść sukces.

„Wielkim celem życia nie jest wiedza, lecz działanie”. – Thomas Henry Huxley

Jak zyskać chęć do działania? 7 cech dzięki którym sukces staje się możliwy

#01 Pasja

Pasja często odróżnia działania ludzi sukcesu, od działań tych, którzy go nie osiągają.

Ludzie sukcesu przeważnie mają przemyślany, pochłaniających ich bez reszty, dodający im energii i niemal obsesyjny cel, który każe im działać rozwijać się i osiągać więcej.

Pasja nadaje życiu siłę, treść i sens. Trudno osiągnąć wielkość bez pasji czy chodzi o sport, bycie artystą, naukowcem, rodzicem czy przedsiębiorca.

#02 Wiara

Wielu ludzi jest pasjonatami, ale z powodu ograniczonej wiary w siebie i w swoje możliwości nigdy nie przystępują do działań, które zmieniłyby ich marzenia w rzeczywistość. Dlatego oprócz pasji potrzebna jest też wiara.

Wiara ma olbrzymią siłę. Ludzie którzy odnieśli wielki sukces bardzo różnią się w swojej wierze od tych, którym się nie udało. Dlatego że, nasze przekonania o tym kim jesteśmy i kim możemy być, ściśle wyznaczają to kim będziemy. To co uznajemy za prawdziwe, za możliwe, staje się właśnie takie. Jeśli jesteśmy przekonani że nasze życie mieści się w wąskich granicach, sprawimy że te granice staną się rzeczywiste.

Pasja i wiara dostarczają paliwa, napędu do osiągnięcia doskonałości. Ludzie sukcesu wiedzą czego chcą i wierzą, że mogą to osiągnąć.

#03 Strategia działania

Pasja i wiara pomagają, ale potrzebna jest też strategia i działanie, aby dotrzeć do celu.

Strategia to sposób organizowania środków. Trzeba wyznaczyć sobie kurs, który zaprowadzi nas do miejsca, w którym chcemy się znaleźć. Ludzie sukcesu wiedzą, że aby osiągnąć pożądany rezultat nie wystarczy mieć tylko środków, trzeba tych środków użyć w najbardziej skuteczny sposób. Bo nawet największe talenty i ambicje także trzeba odpowiednio wykorzystać.

Trzeba mieć określoną strategię działania. Uświadomić sobie czego potrzebujemy się nauczyć, kogo powinniśmy poznać, i co powinniśmy zrobić. Właściwa strategia sprawia, że pasja i wiara stają się realną siłą.

#04 Wartości

Ludzie sukcesu mają jasno określone wartości. Wartości podstawowe, etyczno-moralne, praktyczne osądy stwierdzające, co jest ważne, co się w życiu liczy. Nasze wartości tworzą określony system przekonań pozwalający nam odróżnić to co dobre od tego co złe, co czyni życie wartościowym. To wszystko, co uchodzi za ważne i cenne.

Historie ludzi sukcesu pokazują, że niemal zawsze mają oni jasne fundamentalne poczucie tego co się dla nich w życiu liczy. Bazują na stabilnych i spójnych wartościach. Wizje ludzi sukcesu mogą być różne, ale większość z nich ma podstawę moralną, poczucie tego kim są i dlaczego robią to co robią. Zrozumienie, jakie wyznajemy wartości jest jednym z najważniejszych warunków osiągnięcia sukcesu.

#05 Energia

Do skutecznego działania potrzebna jest energia. Energię możemy dostrzec w radosnym żywiołowym zaangażowaniu, która wyróżnia ludzi sukcesu. Energia to witalność i dynamizm.

Ludzie sukcesu są pełni energii i potrafią nią umiejętnie zarządzać. Wykazują entuzjazm chwytają każdą szansę i starają się rozwinąć. Żyją tak jak gdyby cudowne możliwości pojawiające się każdego dnia nie dawały im spokoju i wiedzą że jedyną rzeczą jakiej nikt nie ma pod dostatkiem jest czas.

Wielki sukces jest nieodłączny od fizycznej, intelektualnej i duchowej energii, która pozwala nam pomnażać to co mamy.

Sprawdź: Jak zarządzać swoją energią w pracy i życiu aby osiągać najlepsze wyniki?

#06 Umiejętność nawiązywania kontaktów

W pojedynkę trudno osiągnąć sukces choć takie przypadki też się oczywiście zdarzają. Przeważnie jednak wielkie sukcesy powstają z umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi. To co wyróżnia ludzi sukcesu to doskonała umiejętność nawiązywania kontaktów i pogłębiania więzi z ludźmi o różnym pochodzeniu, wykształceniu czy poglądach. Dlatego każdy, to myśli o poprawie jakości swojego życia i sukcesie powinien kształtować trwałe, żywe więzi z innymi ludźmi. Bez tego każdy sukces, każda doskonałość są w rzeczywistości puste i niepełne.

Sprawdź: Na czym opierają się silne relacje? 5A fundament silnych relacji

#04 Mistrzowska komunikacja

Sposób w jaki komunikujemy się z innymi ludźmi i ze sobą wyznacza ostatecznie jakość naszego życia. Ludzie sukcesu to ci którzy nauczyli się jak podejmować wyzwania stawiane im przez życie i jak dzielić się z innymi swoim doświadczeniem, tak by skutecznie zmieniać świat. Ci którzy ponoszą klęski przyjmują przeciwności losu i uznają je za ograniczenia. Ludzie, którzy kształtują własne życie i mają też wpływ na innych, są także mistrzami komunikacji. Łączy ich zdolność przekazywania wizji, dzielenia się swoimi dążeniami i radością, spełniania misji.

Uwagi końcowe

Oto poznałeś siedem podstawowych cech charakteru, dzięki którym sukces staje się możliwy. Wszystkie te cechy są od siebie zależne i wzajemnie się przenikają.

Czy wiara ma wpływ na pasję? Oczywiście, bo im mocniej wierzysz, że coś osiągniesz tym więcej skłonny jesteś zainwestować czasu i wysiłku w osiągnięcie tego.

Czy sama wiara wystarczy do osiągnięcia doskonałości? Wiara jest dobra na początek, ale gdy tylko wierzysz, a nie masz strategii dotarcia do celu albo jest ona nieskuteczna to możesz nie dotrzeć tam gdzie chcesz się znaleźć.

A czy strategia sukcesu zależy od naszych wartości? Oczywiście jeśli strategia wymaga od ciebie zachowań, które nie pasują do twoich podświadomych przekonań, co jest słuszne, a co nie, to nawet najlepsza strategia nie zadziała. Między strategią a wartościami nie może istnieć konflikt.

A co z energią? Wiele jest osób na świecie, które podchodzą z pasją do tego w co wierzą. Mają strategię, która mogłaby zapewnić im osiągnięcie celów. Posiadają też sprecyzowane wartości. Nie mają jednak siły fizycznej, żeby podjąć działanie brakuje im energii entuzjazmu.

Czy można budować silne relacje, bez umiejętności nawiązywania kontaktów i opanowania sztuki komunikacji z innymi ludźmi? Bez tego trudno budować nić porozumienia, uzyskiwać wsparcie, dzielić się swymi ideałami i sukcesem z innymi.

To pasja, wiara, strategia, wartości, energia, nawiązywanie relacji i idealna komunikacja razem wzięte stwarzaj wielkich liderów, artystów, rodziców, mentorów czy też przedsiębiorców. To te elementy sprawiają, że sukces jest możliwy!

„Wielki sukces nie leży na scenie świata. Tkwi w najgłębszym zakamarku twojego serca”. – Tony Robbins

Moc bez ograniczeń. Uwolnij swoją siłę i potencjał!

W Naszej mocy bez granic, książce nieustannie aktualnej, ważnej i ludziom potrzebnej Tony Robbins udowadnia, że nasz umysł może być albo największym sojusznikiem, albo największym sabotażystą na drodze do sukcesu. Na szczęście mamy cały arsenał skutecznych strategii i technik, które bardzo szybko mogą zmienić nasze nawyki, postawy, przekonania. Trzeba tylko nauczyć się, jak tych strategii i technik używać, a wtedy umysł stanie się motorem sukcesu. Dowiedz się jak uwolnić swoją siłę i potencjał. Wyzwól swoją moc bez ograniczeń!