autor Paweł Szewczyk

Lekki lęk sparaliżował połowę Europy. I nie ważne, w jaki sposób to się stało. Pokazuje to jedną bardzo ważną rzecz. Ten cały lęk, cały czas nosiliśmy w sobie. Teraz powoli zacznie się on przejawiać na zewnątrz nas. W różny sposób jedni będą poddenerwowani pracą, innym znów zaczną się rozlatywać związki, inni zaś, mam taką nadzieję, zaczną szukać swoich pasji i realizacji marzeń. Na wiele dróg Twoje życie zostało zdestabilizowane! PRZEZ JEDNĄ INFORMACJĘ!

To trudny czas, bo to czas przemiany świadomości z mojego doświadczenia wiem, że transformacja, może wydawać się przerażająca, chociaż wcale taką nie jest. To tylko nasz umysł bardzo wiele wyolbrzymia. Przez to, jak został uzależniony od jakiegoś rodzaju informacji, które mu podajesz na tacy. Od wielu lat, przez wiele dni od rana do wieczora. Jeśli karmiłeś go, negatywnym pokarmem, medialną papką, to od tego rodzaju informacji, a dokładniej mówiąc od rodzaju uczucia, jakie wytwarza Twoje ciało, otrzymując takie informacje, UZALEŻNIŁEŚ się! Tak! Ciało uzależnia się od biochemii, która jest wytwarzana, gdy odczuwamy emocje.

Jeśli karmiłeś umysł i ciało strachem, stresem, złością, to Twoje ciało uzależniło się od kortyzolu (hormon stresu) i teraz gdy zaczynać Ci go brakować, podświadomie wyszukujesz sytuacji, ludzi, którzy będą mogli dać Twojemu ciału tego, czego pragnie! A to pokłócę się z żoną lub mężem z samego rana albo zdenerwuje się na dziecko, że nie zjadło śniadania do końca, albo poirytuje się, że włosy mi się nie układają. Rozłoszczę się na telewizje, bo mówi głupoty. I tak dalej i tak dalej… Są to bodźce dla umysłu, który sam ich wyszukuje, by się nakarmić! I masz tak od wielu lat! NIE ZAUWAŻYŁEŚ TEGO.

Bądźcie uważni! Przede wszystkim na swoje emocje i myśli przyglądajcie się czym, wasz umysł chce się karmić! Rozpoznać to można, w bardzo prosty sposób zobacz, oglądając Facebooka, czy telewizje, na jakiego rodzaju informacjach zatrzymuje się Twoja UWAGA! Jakich informacji i potwierdzeń potrzebuje, jeśli są one negatywne, to wiesz, że konieczna jest ich zmiana!

Bądźcie uważni! Skupcie swoją uwagę. Na tym, co was może rozweselić, podnieść wasze wibracje najlepiej z rana. Nie włączaj od razu TV czy telefonu z wiadomościami. Daj sobie chwilę. Nie goń ślepo. Nie bądź niewolnikiem informacji.

Jeśli jedna informacja potrafiła zdestabilizować połowę umysłów świata, co może zrobić wkoło powtarzanie tej informacji i rozbudowanie jej o kolejne wątki lękotwórcze przez miesiące i lata?

Od rana jak tylko wstaje, wysyłacie mi wiadomości, na temat „Świrusa”. Odrzucam je, kasuje, usuwam, blokuje. Wiem, jak ważna jest higiena mojego umysłu, więc wybieram sam informacje, jakimi chce od rana karmić umysł. Strach napędza strach, miłość napędza miłość. Jaki jest Twój wybór? Jakimi informacjami karmisz swój umysł? Jakimi informacjami karmisz umysły innych?

Kochajcie się, świećcie swoim światłem. Potrzeba nam go tak, jak nigdy wcześniej!

#Robtocotrudne

Autor: Paweł Szewczyk – mówca motywacyjny, mentor, coach, pisarz, youtuber, instagramer, bloger. Więcej znajdziesz na Facebooku i stronie robtocotrudne.pl

„Wiele problemów żyje tylko dlatego, że ciągle karmisz je uwagą”.