autor Paweł Kubiak
Arnold Schwarzenegger człowiek, który inspiruje tysiące ludzi na całym świecie. Siedmiokrotny Mister Olympia, aktor, a także polityk. Doskonały przykład osoby, dla której nie ma wymówek, kraj pochodzenia, język czy też sytuacja w jakiej się znajdujemy to tylko wymówki. Przedstawiam wam 8 najważniejszych zasad Arnolda, dzięki którym jest w miejscu, do którego mnóstwo z Nas dąży.

“Dla mnie życie to ciągłe bycie głodnym sukcesu. Znaczeniem życia nie jest by egzystować, by przetrwać, lecz by iść do przodu, iść w górę, osiągać i podbijać”. – Arnold Schwarzenegger

Oto zasady sukcesu Arnolda Schwarzeneggera

Zasada #1 – Zaufaj sobie

Nie ma znaczenia co inni ludzie sądzą na Twój temat. Tylko Twoje zdanie się liczy, musisz wyznaczyć sobie cel i wierzyć, że marzenia staną się rzeczywistością dzięki ciężkiej pracy, którą musisz zrobić, aby je osiągnąć. Zaufaj sobie i zawsze bądź pełen nadziei.

Zasada #2 – Ucz się na błędach

Każda porażka Nas czegoś uczy. Kiedy doznajemy porażki, to jesteśmy załamani, smutni albo źli, pytanie co wtedy zrobisz? Wyładujesz złość na kimś innym? Musisz się nauczyć, że porażki są po to, aby Nas czegoś nauczyć. Są po to, aby zdać sobie sprawę, co możesz zrobić lepiej, aby to się już nie powtórzyło. Nigdy nie obawiaj się porażki. Arnold w 1968 roku przegrał zawody Mister Universe ze znacznie mniejszym Frankiem Zane, przyjął tę lekcję z pokorą. Od tego czasu zaczął zwracać uwagę na wszystkie szczegóły podczas treningu, jego porażką było to, że skupił się na wielkości mięśni, a nie ich jakości.

Zasada #3 – Ucz się od mentorów

Idź drogą, którą ktoś już kiedyś szedł, przynajmniej na początku swojej drogi zwanej życiem. Znajdź mentora i ucz się od niego. Po co masz iść do celu drogą pełną porażek, która będzie trwać w nieskończoność. Co prawda porażki uczą, ale możesz też uczyć się na porażkach innych, a nie swoich. Mając mentora i słuchając jego rad, możesz dojść do celu znacznie szybciej.

Zasada #4 – Łam zasady

Zasady są dla ludzi przeciętnych. Nie mówię tutaj, że masz łamać prawo i nie wyobrażam sobie, że po przeczytaniu tego tekstu pójdziesz do sklepu i wyniesiesz telewizor, bo Paweł napisał, że zasady trzeba łamać, a zasada w sklepie brzmi, że za zakupy trzeba zapłacić. Większość ludzi ponadprzeciętnych płynie pod prąd. W dzisiejszych czasach zasady dla większości z nas wyglądają tak: ucz się -> idź na studia -> zdobądź stabilny etat -> idź na emeryturę. Ludzie ponadprzeciętni często się tych zasad nie trzymają. Podczas studiów zakładają już pierwsze biznesy, nie podążają za zasadą, że nauka jest kluczem do sukcesu. Nie mówię, że macie rzucić szkołę, ale jeśli nadarzy się okazja do zrobienia czegoś wielkiego, to czasami warto złamać zasadę i to zrobić.

“Nigdy nie podążaj za tłumem. Jeżeli chcesz osiągać niesamowite cele, musisz iść pod prąd”. – Arnold Schwarzenegger

Zasada #5 – Rywalizuj

Rywalizacja jest dobra, ale musi być też zdrowa. Oczywiste jest, że jak Twoim celem jest być w czymś najlepszym, to będziesz z kimś o to konkurował. Im cięższy rywal, tym więcej pracy będziesz musiał włożyć, aby go pokonać, dzięki temu szybciej będziesz się rozwijać. Jeśli masz ambitne plany to już od początku swojej drogi znajdź kogoś z kim będziesz rywalizować. Każdy krok, który sprawi, że będziesz lepszy od Twojego rywala, uczyni Cię jeszcze silniejszym.

Zasada #6 – Pozostań nienasycony

Kiedy Arnold w kulturystyce osiągnął już wszystko o czym marzył, to zaczął działać najpierw w aktorskie, a później w polityce. Zawsze powtarzał, że w życiu można robić wszystko, na co ma się ochotę. Jedyne ograniczenie to strach przed tymi rzeczami. Nigdy nie spoczywaj na laurach. Jeśli w danej dziedzinie osiągniesz już wszystko co możliwe, znajdź inny cel i zacznij drogę od nowa. Człowiek bez celu traci radość życia, to właśnie dążenie do celów i ich osiąganie sprawia, że chcemy cieszyć się życiem.

Zasada #7 – Zignoruj niedowiarków

Wielu ludzi nie wierzyło, że Arnoldowi uda się osiągnąć jego cele. Kiedy zaczął chodzić na castingi do filmów w Hollywood, wielu agentów go odrzuciło, twierdząc, że jest za duży na bycie aktorem. Wszystko się zmieniło po tym, jak zagrał w Conanie. Reżyser po tym filmie stwierdził, że gdyby nie znalazł takiego dużego aktora, to sam by musiał go stworzyć od podstaw. Drugą “wadą”, którą zauważali agenci, był jego akcent, który jak się później okazało idealnie pasował do roli Terminatora. Dzięki akcentowi z Austrii jego głos brzmiał jak maszyny, w której rolę się wcielił. Arnold pokazał, że można osiągnąć wszystko to co zachcesz, jeśli tylko w to wierzysz i mimo opinii innych robisz swoje.

Zasada #8 – Daj coś w zamian

Arnoldowi przez całe życie pomogło kilka osób, dobrze wie, ile to dla niego znaczyło i sam jak tylko może pomaga innym. Dobroć i bezinteresowna pomoc wracają do nas z czasem. Jeśli nie będziesz dzielić się z innymi tym, co masz, tylko zamkniesz się na świat podczas realizacji celu, to jedyne co będziesz mógł robić jak osiągniesz swój cel, to cieszyć się w samotności.
Uważam, że stosując się do tych zasad możesz osiągnąć wszystko to, co tylko sobie wymarzysz. Największym ograniczeniem w Twoim życiu jest strach przed porażką, a jak pisałem wyżej porażki są po to, aby Ciebie czegoś nauczyć. Jeśli doznałeś jakiejś porażki, zatrzymaj się na chwilę, zobacz co zrobiłeś źle, pomyśl jak możesz to naprawić i zrób to tak, abyś osiągnął to co zamierzyłeś.

Paweł Kubiak Liczysiecel.pl

“Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie”. – Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger. Droga na szczyt

Posłuchaj audiobooka Arnold Schwarzenegger. Droga na szczyt. Dowiedź się więcej w jaki sposób pomimo licznych przeciwności Schwarzenegger odniósł spektakularny sukces.