autorka: Karolina Nawrocka

Przychodzisz z pracy zmęczona, z silnym bólem głowy i masą obowiązków do wypełnienia. Twój przyjaciel chciałaby, abyś jeszcze bardziej przyłożył się do Waszej znajomości i zamiast co weekendowych spotkań, dołączył do tego jeszcze wtorki i środy. Ciągle się dzieje, co? Tyle zadań na raz, to zdecydowanie za dużo! A gdzie czas dla najważniejszej osobie w życiu, czyli… Ciebie?

Co za dużo, to nie zdrowo- znasz to przysłowie? Im więcej mamy na głowie, tym więcej się stresujemy, bolą nas brzuchy i głowa, a w dodatku dni płyną tak szybko, że ledwo pamiętasz, kiedy zaczynałeś weekend. Czas z tym skończyć! Poznaj 5 sprawdzonych sposobów na to, aby w końcu odetchnąć i zająć się, choć trochę samolubnie, ale najbardziej istotnie w życiu- sobą!

Oto 5 sprawdzonych sposobów jak żyć dla siebie:

#1 Po pierwsze: znajdź czas dla siebie. Godzina, pół- nieważne! Liczy się każda minuta.

Czy to będzie pół godziny rano, czy dwie godziny po pracy- to już zależy od ciebie. Po prostu znajdź czas w ciągu dnia, który będzie przeznaczony tylko i wyłącznie: dla ciebie. Kiedy już to zrobisz, nikt inny nie ma prawa w tym czasie, zająć cię czymś innym albo stać nad głową! To nie jest samolubne, ale raczej zdrowe podejście. Dzieci, praca, rodzina- to wszystko jest ważne, ale Ty i twój czas również. Traktuj ten cel w ciągu dnia, tak samo poważnie i ważnie, jak inne obowiązki w swoim życiu.

#2 Po drugie: spędzaj więcej czasu na dworze!

To udowodnione naukowo i w stu procentach pewne, że świeże powietrze działa bardzo kojąco i co najważniejsze, leczy twoje zszargane nerwy. Samotny spacer jeszcze nikomu nie zaszkodził! Wybierz się na spacer do ulubionego parku albo lasu. Spędź ten czas rozmyślając i medytując. Po drodze możesz wyobrażać sobie twoje najważniejsze cele i plany. Rozkoszuj się tą chwilą! Daj sobie chwilę spokoju i relaksu. W ten sposób nie tylko będziesz bliżej natury, ale i… SIEBIE! Możesz spacerować z kubkiem swojej ulubionej kawy albo czekoladą. Nie zawsze musisz robić wszystko, jak najbardziej zdrowo i według zasad! Wyluzuj i korzystaj z pięknej pogody!

#3 Po trzecie: odpocznij od Social Media!

Niby takie proste, ale jednak sprawia najwięcej trudności. I nic dziwnego! Konta w Social Mediach uzależniają tak samo, jak kofeina. Dlatego nie szukaj kolejnych zdjęć w sieci, ani nie pisz byle jakich wiadomości, na czacie- po prostu odłącz się na parę dni i przeżyj te dni, z daleka od Internetu i smsów. Zobaczysz, że nie tylko zyskasz na tym lepsze samopoczucie, ale i również głębsze rozmowy na żywo, ze swoimi znajomymi i rodziną. W ten sposób odetchniesz od natłoku informacji i newsów i zajmiesz się tym, co najbardziej cię interesuje. Może w końcu zrobisz ten projekt DIY albo pójdziesz pobiegać?

#4 Po czwarte: uprawiaj jogę!

Jeśli nie lubisz biegania i jazdy na rowerze, wybierz się na zajęcia z jogi! Joga działa nie tylko zmysłowo na zmysły i psychikę, ale również pozwala Ci na bycie tu- i teraz. Dzięki niej odnajdziesz swój wewnętrzy spokój i kontakt ze swoimi najskrytszymi pragnieniami i marzeniami. Jeśli nie lubisz zajęć w grupie, możesz skorzystać z gotowych filmików na Youtubie!

#5 Po piąte: uwolnij się od toksycznych ludzi!

Wcale nie jesteś taka gruba, tak samo jak ty nie jesteś taki słaby w randkowaniu! Nie daj sobie wmówić, że jesteś gorszy od innych. Nie potrzebujesz w swoim życiu wiecznych narzekaczy i ludzi, którzy podcinają ci skrzydła i wmawiają, że jesteś najgorszą osobą na świecie. Dzięki temu, odzyskasz swoją pewność siebie i czas, który możesz wykorzystać na swoje pasje i zainteresowania.

Oczywiście tych sposobów jest o wiele więcej, ale pamiętaj o tym, że nie ważne co wybierzesz i czym się zajmiesz- czas, który jest wyznaczony wyłącznie dla ciebie, jest tak samo ważny i istotny, jak wizyta u dentysty czy zebranie w szkole.