autor LukAnanda

Prawda, czym jest i gdzie jej szukać?

„Prawda jest daleko bardziej potężna niż jakakolwiek broń masowej zagłady” – Mahatma Gandhi

Wszystko jest teorią, dopóki nie zbadamy czy jest to Prawdą. Żyjemy w czasach obalania teorii. Teoria wielkiego wybuchu, teoria ewolucji, teoria względności itp. To tylko teorie.

To co możemy sprawdzić doświadczalnie jest prawdą.

Otóż wszystko zaczęło się od pytań i szukania na nie odpowiedzi, przynajmniej próby odpowiedzenia.

W Życiu chodzi o zadawanie pytań. Szukanie odpowiedzi i rozwiązywanie tego, co wydaje się, że nie jest tak jak powinno. Jednak najpierw trzeba zobaczyć to co nie jest takie jak powinno być.

W Biblii jest np. napisane: „Macie oczy a nie widzicie, macie uszy a nie słyszycie”, co świetnie oddaje to co się dzieje.

Początki odkrywania prawdy

Jest 2016 tlić zaczęło się pytanie: po co to wszystko? Dlaczego dzieje się, to co się dzieje. Wydarzają się rzeczy, które się wydarzają. Wtedy jeszcze nie wiedziałem gdzie mnie to wewnętrzne wołanie zaprowadzi.

Mając ustatkowaną sytuację życiową w wieku 35 lat, rodzinka, żonka, dwie córki (właśnie urodziła się druga ?), mieszkanie, pracę, samochód, normalnie Życie. Wewnątrz coś mówiło – czy to już to jest to ? I to uczucie – co teraz, co dalej?

Gdzieś od dziecka miałem poczucie, że coś jest nie tak z otaczającym mnie światem lub zachowaniem ludzi. Było tak m.in. za sprawą gazety, która wpadła mi w ręce jak miałem naście lat. W owej gazecie (tytułu nie pamiętam, Faktor X ?) były poruszane bardzo ciekawe tematy. Takie jak: lądowanie na księżycu i teoria, że nigdy nikt tam nie poleciał?; strefa 51 i teorie o przechowywanych tam „pamiątkach” po odwiedzinach obcych cywilizacji?; kręgi w zbożu; zamach na Kennedy’ego i wiele innych.

Coś w tych historiach przemawiało (może był to przejaw intuicji ?). Coś jest nie halo? Skoro w szkole co innego, a tu co innego.

Dorastałem w rodzinie, która nie rozumiała moich „dziwnych” zainteresowań taką tematyką – a szkoda.

„Wyobraźnia  jest ważniejsza od wiedzy. Wiedza jest ograniczona, a wyobraźnia otacza cały świat.” – Albert Einstein

Kolejny etap poszukiwania odpowiedzi

Później szkoła, wyprowadzka z domu rodzinnego. Zamieszkanie z dziewczyną, stała praca, ślub, narodziny pierwszej córki. A pracując w biurze ciągle szukałem. W książkach, w muzyce. Ciekawe, że słuchając rapu w tekstach znajdowałem treści, które odpowiadały temu co widzę i jak widzę. Tak samo jak wykonawcy tacy jak: Sokół, Pono, Włodi, O.ST.R., Pezet, Kali grupa Molesta Ewenement, Hemp Gru itp.

Wewnętrzny głos podpowiadał drąż, szukaj i znów w Biblii napisane jest „Szukajcie a znajdziecie„. Choć z Wiarą u mnie na bakier raczej było zawsze, to również w tych tekstach ukryta jest jakaś Prawda.

Dużo czytam, ale dopiero w dorosłym życiu, dopiero wtedy zdałem sobie sprawę z tego, czego tak naprawdę szukam, a szuka tego większość jak nie wszyscy – Prawdy.

Przebudzenie

I tak za sprawą książki, której tytuł był idealny dla mnie: „Moje dzieje poszukiwań Prawdy„, autorstwa Mohandas Karamchand Gandhi, zacząłem inne Życie, mimo iż trwające już 36 lat.

W głowie pojawia się bardzo silna myśl poparta uczuciem, że Człowiek nie przychodzi na Świat tylko po to aby pracować, zarabiać, rozmnażać się i umrzeć.

Każda istota winna odnaleźć cel i sens Życia. Mark Twain powiedział (podobno), że w „Życiu są dwa najważniejsze momenty, dzień w którym przychodzisz na Świat i dzień, w którym uświadomisz sobie po co” ?, i to jest Prawda.

W trakcie lektury książki Mahatmy, któregoś dnia usiadłem do tzw. Medytacji. Kompletnie nie wiedząc czym jest ta praktyka, gdzie prowadzi i po co się to robi. Po prostu usiadłem w nocy kiedy domownicy spali. Zamknąłem oczy i w ciszy, ze spokojnym oddechem, zaczęły wyświetlać się dziwne obrazy, sceny, myśli, nagromadzone informacje z całego Życia. Zaczęły układać się z rozsypanych puzzli w jedną piękną cudowną całość. W tym momencie prawie „wszystko” stało się jasne. Otworzyłem oczy i kiedy spojrzałem na zegarek, zacząłem się zastanawiać, co się stało?

Otóż zamykając oczy zegarek wskazywał godzinę około 23:30, a kiedy otworzyłem była prawie 2:00 w nocy. A wszystko to co się wydarzyło za zamkniętymi oczami, wydawało mi się, że trwało zaledwie około 15 min ?.

„Większość osób jest tak pochłonięta kontemplacją świata zewnętrznego, że zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się wewnątrz nich samych.” – Nikola Tesla.

I tak zaczęła się moja przygoda z praktyką, która nazywa się Medytacja i szukaniem odpowiedzi na pytanie: co się dzieje/wydarza podczas jej praktykowania. I prawdą jest że Świat nie jest „zły”, dopóki „zły” nie jesteś Ty.

„Jeśli chcesz opisać prawdę, elegancję zostaw krawcom.” – Albert Einstein

Wszystko w życiu może być medytacją

Wszystko co robimy, czym się zajmujemy w ciągu dnia możemy zamienić w Medytację. Wtedy nie działamy mechanicznie jak roboty. To co różni człowieka od maszyny, czy zwierzęcia to to, że może każdą czynność wykonywać Świadomie. ?

„Prawda jest potomstwem ciszy i medytacji” – Isaac Newton

Jak zacząć medytować?

Prostą techniką medytacyjną jest skupienie się na oddechu podczas tego co robimy, w pracy czy w domu, w drodze itp. Po prostu zwróć uwagę jak w danej chwili oddychasz. Dostrzeżesz czy jesteś w Tu i Teraz. ? Bo istnieje tylko chwila obecna, ani przeszłość ani przyszłość.  ?

Stwórz odpowiednie warunki do medytacji

W praktyce stricte mistycznej, jest potrzeba stworzenia odpowiednich warunków. Podobnie jak w pracy konieczne jest przygotowanie stanowiska i narzędzi. ?

#01 Miejsce z doświadczenia powinno być to samo. Ładujemy właściwą energią dane miejsce.

#02 Pozycja, wyprostowane plecy co umożliwia wędrówkę energii, od dolnej czakry ku górnej. Sprawdziłem da się ten ruch odczuć. ?

#03 Cisza lub muzyka w tle najlepiej o właściwych częstotliwościach. W Internecie znajdziesz dużo na temat częstotliwości 432 Hz. Być może chodzi o częstotliwość, o których mówił Nikola Tesla?:

„Jeśli chcesz zrozumieć Wszechświat, zacznij myśleć w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji.” – Nikola Tesla

#04 Jest wiele instrukcji do Medytacji, czy aby wejść w stan Medytacji. Na początek uważam, że powinno się zamykać oczy. Są też techniki, w których ćwiczymy uważność poprzez wpatrywanie się w jakiś przedmiot lub postać ?.

„Przebywaj w samotności. Oto sekret innowacji. Przebywaj w samotności. Wtedy rodzą się najlepsze pomysły.” – Nikola Tesla

Znalazłem odpowiedzi jakich szukałem i chętnie się tym podzielę ?.

Nie ma zdrowego ciała bez zdrowego umysłu i nie ma zdrowego umysłu bez zdrowego ciała.

Prawda doświadczona :  

„Mój mózg to tylko odbiornik, we wszechświecie znajduje się Rdzeń, z którego otrzymujemy wiedzę, siłę, inspiracje. Nie wnikałem w tajemnice tego rdzenia ale wiem, że On istnieje.” – Nikola Tesla

Szukajcie a znajdziecie. ?

Praktyk Medytacji ?

LukAnanda