Powiedz, na czym się skupiasz, a powiem ci, jaka będzie twoja przyszłość. Jeśli często ulegasz rozproszeniu, za dużo czasu spędzasz przy urządzeniach elektronicznych i cyfrowych, tracisz majątek. Oznacza to stratę finansową, poznawczą oraz energii fizycznej i duchowej. Aby mieć życie jakiego pragniesz, dochody oraz wpływy, jakie obecnie posiada zaledwie kilka osób na świecie, musisz pracować tak, jak robi to ta garstka. Jak pracują wielcy twórcy? Ciasna Bańka Całkowitego Skupienia, to jedna z taktyk geniuszu i ludzi sukcesu, która może ci w tym pomóc. To metoda stworzona przez Robin Sharma czołowego guru rozwoju i osobistego sukcesu na świecie. Pisze o niej w swojej bestsellerowej książce Klub 5 rano. Dołącz do najlepszych – stwórz swoją Ciasną Bańkę Całkowitego Skupienia! Skup się na dziele swoje życia!

“Uzależnienie od rozrywki to śmierć twojej twórczej mocy”. – Robin Sharma

Jak pracują wielcy twórcy? Strategia Ciasnej Bańki Całkowitego Skupienia

Ciasna Bańka Całkowitego Skupienia, to metaforyczny mur, który wznosisz wokół swojego geniuszu, aby był silny i rósł.

Wyjątkowi twórcy chronią 5 następujących kapitałów:

#01 koncentrację
#02 energię fizyczną,
#03 siłę woli,
#04 wrodzony talent
#05 czas.

Wyobraź sobie, że Twoja bańka jest otoczona porowatą membraną. Dzięki czemu możesz zdecydować, jakie informacje, jakich ludzi i jakie działania wpuścisz do środka. Blokuje wszystko, co negatywne, toksyczne i szkodliwe. Taki sposób funkcjonowania to twój system obronny. Dzięki niemu możesz się odciąć od wszelkich bodźców, które potencjalnie mogą negatywnie wpłynąć na twoją wielkość.

Strategia Ciasnej Bańki Całkowitego Skupienia pomaga chronić umiejętność koncentracji, a także wrodzoną błyskotliwość. W zamian daje czas wolny od trywialnych fascynacji i wszelkich wpływów, które rozpraszają i pogarszają wyniki.

Jak wdrożyć Strategie Ciasnej Bańki Całkowitego Skupienia?

Ciasna Bańka Całkowitego Skupienia najlepiej działa w połączeniu z poranną rutyną. Każdego ranka wchodzisz do tej niewidzialnej bańki, pozbawionej błahych wiadomości, spamu, fałszywych informacji, reklam, głupich filmików, banalnych chatów i innych form cyfrowych rozproszeń, które niszczą życiowy potencjał. Częścią tej filozoficznej konstrukcji jest twoje prywatne miejsce, do którego wchodzisz, aby tworzyć arcydzieła, które przyniosą sławę i niesamowite wyniki.

Prawdziwy klucz to umiejętnie zaplanowana samotność, zawsze o tej samej porze i praca głęboka. Przebywanie w pozytywnym otoczeniu, które napełnia cię kreatywnością, energią, szczęściem i poczuciem, że praca, którą wykonujesz, ma pomóc ludzkości.

“Przestrzeń, w której spędzasz czas, wpływa na wykonywane przez ciebie prace”. – Robin Sharma

CBCS  może – i powinna – być stosowana również poza sferą zawodową.

Prywatny czas też powinien być wolny od negatywnych myśli, wampirów energetycznych i raniących duszę dążeń. Oczywiście, możesz dostosować tę metaforyczną ścianę stojącą wokół wspomnianych pięciu kapitałów geniuszu tak, aby mieć wspaniałe życie towarzyskie. Nie staniesz się pustelnikiem.

Stosowanie CBCS w życiu osobistym oznacza, że żyjesz w alternatywnym wszechświecie, który tworzysz. Pamiętaj, że bańka ma porowatą membranę, więc możesz ostrożnie wybierać, kogo wpuszczasz do twojego świata, a także jakie elementy piękna, cudu i spokoju się w nim pojawią.

Oto konkretne pomysły na wprowadzenie tej zasady w życie: pozbycie się telewizora, unikanie wiadomości, trzymanie się z dala od hałaśliwych centrów handlowych, w których kupujesz mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, na platformach społecznościowych unikanie kontaktów z osobami, które odbierają energię, wyłączanie wszystkich powiadomień w czasie, gdy jesteś w swojej bańce i usunięcie aplikacji z ciągłymi powiadomieniami.

Uwagi końcowe

Wielcy ludzie żyją tym, co istotne, nie tym, co powierzchowne. Wiedzą, że nadmierne odrywanie się od celu i zadań to koniec twórczej działalności. Aby osiągnąć sukces musisz się skupić na tym co na prawdę ważne. Aby osiągnąć wyniki, jakie ma 5% ludzi na świecie, musisz zacząć robić to, do czego się nie kwapi 95% ludzi.

“Większość ludzi pragnie, by przydarzały im się wspaniałe rzeczy. Wspaniali twórcy sprawiają, że zdarzają się im wyjątkowe rzeczy”. – Robin Sharma

Chcesz wiedzieć co robią najlepsi? Sięgnij po książkę Klub 5 rano!
Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko. - Sharma Robin
Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko. – Sharma Robin

Robin Sharma autor bestsellera Mnich, który sprzedał swoje Ferrari, w swojej kolejnej książce Klub 5 rano przedstawia autorskie sposoby zmniejszenia stresu, poprawy koncentracji, uwolnienia kreatywności i przywrócenia równowagi między pracą a życiem osobistym. Jego metody zostały wypracowane w trakcie wielu lat praktyk z ludźmi, którzy odnieśli największe sukcesy na świecie. Jego klientami są sławni miliarderzy, profesjonalne supergwiazdy sportu, ikony muzyki i członkowie rodziny królewskiej oraz wiele największych światowych firm.

W książce Klub 5 rano Sharma dzieli się swoimi spostrzeżeniami i narzędziami, opierając się na kluczowym założeniu, że wygrywanie zaczyna się o świcie. Opowiada o tym, jak ludzie sukcesu, wielcy geniusze oraz tytani biznesu zaczynają dzień. Poranna praktyka Robina Sharmy pomaga łatwo wstawać o świcie, umożliwiając spokojne wejście w dzień. Dzięki radom z tej książki zyskasz cenny czas na myślenie, ćwiczenia, rozwój osobisty i kreatywne działanie. Dzięki wydawnictwu Kompania Mediowa i tłumaczeniu Teresy Tomczyńskiej ten inspirujący, motywujący i praktyczny poradnik dostępny jest już po polsku.

Pamiętaj jesteś artystą, a Twoim dziełem jest Twoje życie! Pokonaj rozproszenia, odzyskaj siebie i znajdź czas dla swoich potrzeb i marzeń. Zamień “nie mogę” w MOGĘ! Stwórz dzieło życia, z którego będziesz dumny!

“Skup się na dziele swojego życia i bezinteresownej służbie innym. Wszechświat zadba o całą resztę”. – Robin Sharma

Sprawdź też: Jak się skupić w świecie pełnym rozproszeń?

A Ty na czym się skupiasz?