Na co mamy wpływ w życiu? Jest wiele rzeczy, na które masz wpływ, a które mogą uczynić ogromna różnicę w Twoim życiu. Niektóre z tych rzeczy mogą zmienić na prawdę wiele, jeśli tylko zaangażujesz się w pracę na nimi. Staniesz się dzięki nim bardziej spełnionym i szczęśliwszym człowiekiem. Przyjrzyjmy się siedmiu takim rzecz i zobaczmy w jaki sposób mogą one z korzyścią wpłynąć na Twoje życie.

„Każdy człowiek w każdej sekundzie swojego życia projektuje swoją przyszłość. Każda rzecz, którą robi, myśli i mówi, jest czymś w rodzaju balonika, który unosi go ku przyszłości. Zależnie od tego jakie powietrze znajduje się w baloniku, leci wolniej albo szybciej, bliżej kurzu i ziemi albo bliżej ciepła i Słońca”.

Oto 7 rzecz, na które masz wpływ, a które mogą uczynić wielką różnicę w Twoim życiu

#1 Twoje myśli i przekonania

To jak widzisz świat ma wpływ na to w jakim świecie żyjesz. Jeśli wierzysz, że ludzie są z natury dobrzy będziesz głównie widział dobro w ludziach. Jeśli jesteś przesiąknięty negatywnością i pesymizmem, skupisz się na przykładach złych ludzi, to jest to to co będziesz przyciągał do siebie.

Znaczenie jakie nadajesz rzeczom staje się Twoją rzeczywistością i Twoim życiem. Jeśli wierzysz „w cuda”, możesz do siebie przyciągać cudowne sytuacje. Jeżeli nie wierzysz, w to że może być lepiej, nie ma dla Ciebie nadziei. Gdy wierzysz, że najlepsze dopiero przed Tobą. Najlepsze jest w drodze i wkrótce go doświadczysz.

Nie trzeba nic więcej poza zdrowym rozsądkiem, aby zrozumieć, że pozytywnie nastawieni ludzie, wiodą lepsze i bardziej szczęśliwsze życie niż ludzie o negatywnym usposobieniu. Ci, którzy wierzą w obfitość i spodziewają się obfitości, doświadczają jej częściej i więcej. W przeciwieństwie do osób, które skupiają się na braku, niedobrze i niedostatku.

Tak więc, wyostrz swój umysł na pozytywność. Praktykuj pozytywne afirmacje. Pracuj nad sobą każdego dnia. To Ty kontrolujesz swój umysł i przekonania. Odpowiednie przestawienie umysłu i zmiana perspektywy myślenia może zmienić wszystko.

Naucz się dostrzegać magię i pozytywne aspekty nawet w trudnych sytuacjach życiowych. Wybieraj siłę i moc, która rodzi się z bólu i zmagań, które przezwyciężasz. Te sytuacje czynią Cię silniejszym i bardziej odpornym w przyszłości.

„Jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Wszystko, czym jesteśmy, wynika z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy świat”. – Budda

#2 Bycie miłym i życzliwym dla innych

Życzliwość i współczucie nie powinno wymagać od Ciebie wysiłku. To powinno być częścią Twojej natury. Kiedy zachowujesz się w ten sposób, wszechświat to dostrzega i otrzymujesz to co dajesz. Często nawet dostajesz więcej.

Kiedy jesteś miły dla ludzi, więcej ludzi jest miłych dla Ciebie. Jeśli wybierasz agresje, arogancje, negatywność to pojawi się ona też w Twoim życiu. Życzliwość, współczucie i dawanie innym nie tylko podnosi innych ludzi na duchu, ale podnosi też Ciebie. To jedno z najwspanialszych uczuć, gdy wiesz, że komuś pomogłeś, że uczyniłeś dla kogoś różnicę.

Jedna pozytywna interakcja i oznaka dobroci może odmienić czyjąś sytuację. Może nawet czasem uratować czyjeś życie i skierować na lepsze tory. Nigdy nie wiesz do końca jak Twoje słowa zostaną odebrane przez drugą osobę. Zawsze wybieraj życzliwość i dobroć. Pokazuj innym, że są dla Ciebie ważni.

Ludzie uprzejmi i życzliwi są z reguły bardziej lubiani i kochani. Oczekujesz więcej dobroci i miłości sam dawaj innym więcej dobroci i miłości. Chcesz mieć lepszych przyjaciół. Sam bądź lepszym przyjacielem. Niezależnie od tego co robią inni lub czego nie robią wybieraj bycie uprzejmym. Obserwuj jak poprzez Twoje dobro i życzliwość ludzie zmieniają się razem z Tobą na lepsze.

W byciu miłym, uprzejmym i życzliwym nie chodzi o to, aby na wszystko się zgadzać. Trzeba dbać o swoje interesy, mieć własne zdanie i nie bać się krytyki i opinii innych. Umieć asertywnie wytyczać granice. Jednak ważne w tym wszystkim jest poszanowanie drugiego człowieka i wzajemny szacunek.

„Dobro do nas wraca każdego dnia: w czyimś uśmiechu, ciepłym słowie, w promykach porannego słońca. Dobro to czyjaś dłoń wyciągnięta do nas w potrzebie, serdeczny uścisk i poklepanie po plecach, kiedy życie wydaje się beznadziejne”. – Gabriela Gargaś

#3 Twój wysiłek

Twój wysiłek równa się Twoim rezultatom. Prawo przyciągania działa tylko wówczas jeśli Ty też działasz i podejmujesz zdecydowane działanie. Najbardziej skuteczny jesteś gdy robisz to co kochasz robić. Jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz włożyć w to pracę i wysiłek. Nic samo co jest ważne i wartościowe się nie dzieje. Zawsze masz wpływ na to jak dużo zaangażowania i wysiłku włożysz w spełnianie swoich marzeń i celów. Masz też wpływ na jakość swojej pracy.

Bez wysiłku nie ma rezultatów. To ile zaangażowania i energii włożysz w działanie, będzie przekładać się na wyniki, które uzyskasz.

„Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek, jaki włożyliśmy, aby go osiągnąć”. – Bruce Lee

#4 Dążenie do wiedzy i mądrości

Zawsze masz wpływ na swój rozwój osobisty. Świat się zmienia w bardzo szybkim tempie. Jeśli nie zamierzasz się rozwijać i rosnąć zostaniesz w tyle.

Jako ludzie musimy dążyć do życia, które wykorzystuje w pełni nasze talenty, mocne strony, nasz potencjał. Rozwijaj się w obszarach, które Cię pasjonują. Poszerzaj swoją perspektywę, ćwicz mózg i umysł. Czytaj, słuchaj audiobooków, bierz udział w kursach, szkoleniach, seminariach. Rób wszystko co sprawi, że poczujesz się lepiej i dowiesz się więcej.

Zobowiąż się do samorozwoju. Bądź ciekawy, szukaj nowych lepszych sposobów działania. Chłoń wiedzę, aby być mądrzejszym, silniejszym bardziej potężnym. Dziel się też swoją wiedzą z innymi, aby też rośli razem z Tobą.

„Wiedza to skarb, który zawsze podąża za właścicielem”.

#5 Wdzięczność za to co masz

Bądź wdzięczny za to co masz. Wdzięczność wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, a według niektórych prowadzonych w tym zakresie badań, potrafi zwiększyć nasze poczucie szczęścia w życiu nawet o 25%. Praktykowanie wdzięczności nie zawsze jest łatwe. Czasem w natłoku codziennych spraw, wielu sytuacji stresowych zapominamy o docenianiu tego co mamy. Szybko też przyzwyczajamy się to tego co już posiadamy i po prostu nie doceniamy wielu spraw. Jeśli chcesz być w życiu bardziej szczęśliwy pamiętaj o wdzięczności.

Nie ma nic lepszego na poprawę nastroju i lepszy dzień, jak okazanie wdzięczności za to co mamy w życiu. Co możesz docenić dzisiaj? Co jest wspaniałego w Twoim życiu? Za co możesz być wdzięczny?

Sprawdź: 50 rzeczy, za które warto być wdzięcznym

„Najpiękniejszą formą szczęścia jest wdzięczność. Należy zarówno do jego przyczyn, jak i skutków”. – Walter Dirks

#6 Twoja obecność

Większość ludzi, żyje głównie w swojej głowie i myślach. Utknęli w niekończącym się cyklu zmartwień, niepokoju i lęku. Martwią się o przyszłość, przewidują czarne scenariusze. Tkwią w ciągłym żalu i wspominaniu minionych sytuacji. Żyją przeszłością lub zbytnio skupiają się na przyszłości. Nie doceniają chwili obecnej i teraźniejszości.

Bądź jednym z niewielu, którzy żyją w chwili obecnej. Którzy są naprawdę w kontakcie ze swoimi bliskimi, rodzinami, przyjaciółmi. Dostrzegają cud istnienia na tej ziemi. Doświadczają i doceniają nawet małe rzeczy, które wydarzają się w ich życiu. Są obecni tu i teraz.

Zostaw od czasu do czasu swój telefon, przestań myśleć o przeszłości i przyszłości, poczuj magię teraźniejszości i tego czego doświadczasz w tym momencie.

„Jeśli się smucisz to żyjesz przeszłością. jeśli się boisz to żyjesz przyszłością. Jeśli jesteś spokojny to żyjesz teraźniejszością”. – Lao Tzu

#7 Kim się otaczasz

Masz wybór jeśli chodzi o ludzi, którymi się otaczasz i z którymi przebywasz. Decydujesz jak wiele czasu im poświęcasz. Ludzie z Twojego otoczenia mogą wysysać z Ciebie energię lub Ci ją dawać. Otaczaj się ludźmi, którzy mówią o marzeniach, pomysłach i planach, a nie innych ludziach. Wystrzegaj się toksycznych związków i osób, które wiecznie narzekają.

Jakość relacji i nadawanie na wspólnych falach jest bardzo ważne. Wybieraj ludzi, przy których czujesz się dobrze. Ludzi, którzy Cię rozumieją. Będą dla Ciebie wsparciem i przy których się rozwiniesz. Osób, przy których możesz być sobą i nie musisz nikogo udawać.

„Nie pokonujcie oceanów dla ludzi, którzy nie przeskoczyliby dla was kałuży”. – Fiodor Dostojewski

Uwagi końcowe

„To nasze podejście do życia determinuje podejście życia w stosunku do nas”. – Earl Nightingale

Oto poznałeś 7 rzecz, na które masz wpływ, a które uczynią wielką różnicę w Twoim życiu:

#1 Twoje myśli i przekonania
#2 Bycie miłym i życzliwym dla innych
#3 Twój wysiłek
#4 Dążenie do wiedzy i mądrości
#5 Wdzięczność za to co masz
#6 Twoja obecność
#7 Kim się otaczasz

Jeśli zobowiążesz się do zmiany, będziesz pracował nad nimi każdego dnia, z czasem zaczniesz dostrzegać korzyści z tej zmiany. Twoje życie stanie się lepsze, bo Ty sam staniesz się lepszy.

A według Ciebie na co jeszcze mamy wpływ, a co może polepszyć jakość naszego życia? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu.