Strona główna Motywacja O czym warto pamiętać i przypominać sobie każdego dnia?

O czym warto pamiętać i przypominać sobie każdego dnia?

rosnijwsile.pl O czym warto pamiętać i przypominać sobie każdego dnia?
rosnijwsile.pl O czym warto pamiętać i przypominać sobie każdego dnia?

O czym warto pamiętać każdego dnia? Są pewne rzeczy, które dobrze jest sobie przypominać codziennie, aby życie było nieco łatwiejsze i spokojniejsze. Obudź się i zacznij dzień od pozytywnej nuty, a wszystko inne będzie wydawało się lepsze. Oto kilka rzeczy, które powinieneś sobie codziennie przypominać, a staną się one cennymi nawykami na całe życie.

„Myśli, które wybierasz i słowa, których używasz, tworzą rzeczywistość, której doświadczasz”.

O czym warto pamiętać i przypominać sobie każdego dnia?

#01 „Dziś jest nowy dzień!”

Zacznij swój dzień od docenienia faktu, że jest to nowy dzień. Bądź wdzięczny, że się obudziłeś, patrząc na budzący się za oknem świat i masz kolejną szansę by zacząć od nowa.

Ważne jest, aby pielęgnować nowy początek. Spróbuj zapomnieć o wszystkim, co wydarzyło się wczoraj i włóż całą swoją energię w to, aby dzisiejszy dzień był najlepszym w twoim życiu.

#02 „Powolny postęp to wciąż postęp”.

Mamy skłonność do pośpiechu, oczekujemy natychmiastowych efektów i gratyfikacji, wciąż gdzieś pędzimy, umyka nam życie w chwili obecnej – ale to nigdy nie przynosi nic dobrego.

Pamiętaj, bajkę o żółwiu i zającu. Żółw który systematycznie, powoli, wytrwale dążył do celu wygrywa. Dlatego rób systematycznie i wytrwale to co masz zrobić w swoim tempie. Zajmuj się jedną rzeczą na raz i unikaj wielozadaniowości, działaj stopniowo i żyj każdą chwilą w pełni.

Doceń bieżącą chwilę i drobne przyjemności. Ciesz się śniadaniem, zanim zaczniesz pracować, poświęć czas na poranną czy wieczorną medytację, idź na spacer, jeśli to możliwe, zadzwoń do przyjaciela, z którym nie rozmawiałeś od jakiegoś czasu. Kiedy przestaniesz się tak bardzo spieszyć, zaczniesz żyć bardziej w teraźniejszości.

#03 „W porządku jest popełniać błędy”.

Wszyscy popełniamy błędy i nie ma się czego wstydzić. Bez błędów i porażek niczego się nie nauczysz.

Nie przejmuj się, jeśli ludzie cię oceniają i wiedz, że twoje błędy cię nie określają. Twoje błędy są znakiem, że próbowałeś. Ważne jest oczywiście, aby wyciągnąć wnioski z niepowodzeń. Uczyć się na tych błędach, aby nigdy nie powtarzać ich w przyszłości.

#04 „Moje życie jest dobre i może być lepsze”.

Zrób sobie dziś przysługę i przestań porównywać swoje życie z życiem innych ludzi. W dzisiejszych czasach spędzamy dużo czasu w mediach społecznościowych obserwując profile innych ludzi. Zbyt często dochodzimy do wniosku, że w porównaniu z innymi ludźmi nasze jest nudne i beznadziejne. Mimo, że często to co widzimy nijak ma się do rzeczywistości. Bo to często wykreowany obraz „idealnego życia”.

Szczerze mówiąc, masz wystarczająco dużo i twoje życie jest dobre. Nie możesz ciągle porównywać swojego szczęścia, rodziny, zdrowia i stylu życia z nikim innym. Okazując wdzięczność i doceniając to, co już masz, przyniesie ci uczucie szczęścia i satysfakcji. A jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu to zmień. Tak po prostu, niekoniecznie od razu coś wielkiego. Małymi krokami poprawiaj swoje życie każdego dnia.⁣

#05 „Mówienie „Nie” jest w porządku”.

Często wpadamy w pułapkę i zgadzamy na rzeczy, których być może nie mamy ochoty robić, nie są dla nas priorytetem czy nawet są sprzeczne z naszymi wartościami. Nie da się zadowolić zawsze wszystkich i na wszystko się zgadzać – konieczne jest, aby od czasu do czasu powiedzieć „Nie„.

Odmowa nie czyni cię złym człowiekiem. Mówienie „nie” zasadniczo pomoże ci w ustanowieniu zdrowych granic i umożliwi innym uzyskanie jasności co do tego, czego mogą od ciebie oczekiwać.

#06 „Świętuj małe zwycięstwa”.

Większe cele, do których dążysz dziel na mniejsze cele, które możesz spełniać jeden po drugim, w ciągu dnia i świętuj małe zwycięstwa.

Zjedz powoli zdrowe śniadanie, a następnie, wyjdź do pracy przed czasem – poczęstuj się dobrą muzyką w drodze do pracy. Jeśli skończysz zadanie przed czasem, zrób sobie filiżankę dobrej kawy czy innego napoju, który lubisz, aby to docenić. Jeśli twoje dziecko dostanie dobrą ocenę, pochwal je i spraw mu jakąś przyjemność. Te małe rzeczy mogą zrobić wielką różnicę w naszym codziennym życiu.

#07 „Jesteś wartościowy”.

Cenimy innych a czasami mamy skłonność do zapominania o naszej własnej wartości. Ale aby zrozumieć prawdziwą wartość miłości i szczęścia, trzeba nauczyć się kochać siebie w pierwszej kolejności. Jeśli nie zadbasz o siebie to jak chcesz zadbać o innych?

Uwierz w siebie i swoje działania. Pamiętaj, że czasem nie chodzi o to, czego chcesz, ale bardziej o to, na co zasługujesz. Zamiast listy zadań „do zrobienia”, zrób listę „zrobiłem”, abyś mógł śledzić wszystko, co już osiągnąłeś. Nie potrzebujesz potwierdzenia od innych, musisz znać swoją własną wartość i nigdy nie zadowalać się niczym mniejszym.

#08 „Dobrze jest pobyć samemu”.

Bycie samemu może wydawać się przerażające – ale zrozum, że jest duża różnica między samotnością a osamotnieniem. Osamotnienie może powodować niepokój i stany depresyjne. Ale kiedy spędzamy czas sami ze sobą, mamy możliwość, aby w spokoju pomyśleć i dokonać właściwej oceny siebie.

Czasami ważne jest, aby zrobić krok do tyłu, poprzebywać w samotności. Docenić fakt, że jest to czas, którego potrzebujemy, aby się uspokoić, wyciszyć, uzdrowić i rozwinąć samoświadomość.

#09 „Proś o pomoc kiedy potrzebujesz”.

Są chwile, kiedy potrzebujemy dodatkowego bodźca lub po prostu pomocnej dłoni, która pomoże nam wyjść z sytuacji, ale wahamy się, aby zwrócić się o tę pomoc.

Cóż, to faktycznie bardzo ważne, aby przyznać, że nie wszystko jest w porządku i nie ma nic złego w przyznaniu, że potrzebujesz trochę wsparcia.

Proszenie o pomoc jest w porządku. Wszyscy jesteśmy ludźmi i tak jak ty prawdopodobnie chcesz pomagać innym, tak i oni mogą być chętni do pomocy tobie. Musisz tylko być na tyle elastyczny, by o tą pomoc poprosić i docenić to wsparcie, które otrzymasz.

#10 „Trzeba puszczać niektóre rzeczy po prostu dlatego, że są za ciężkie.”.

Strata, porażka, złamane serce itp. są częścią naszego życia. Zbyt często jednak kończymy trzymając się tych uczuć – co ostatecznie powoduje więcej bólu. Sztuka odpuszczania powinna być praktykowana codziennie – to nie jest coś, co można opanować w jeden dzień.

Żal, trzymanie się urazy może zrujnować twoje życie. Ale kiedy zdasz sobie sprawę, że zasługujesz na więcej, powoli nauczysz się, jak odpuścić.

#11 „Szczęście jest kluczem do życia”.

Zasługujemy na bycie szczęśliwym i nie powinieneś pozwolić, aby cokolwiek zakłóciło twoje szczęście. Sukces i pieniądze nie mają większego sensu, jeśli nie jesteś szczęśliwy. Możesz mieć dobrze płatną pracę, ale jeśli czujesz że to zajęcie cię tłamsi i wykańcza, to nie będzie to mieć większego sensu na koniec dnia.

Upewnij się, aby mieć wokół siebie ludzi, którzy cię wspierają i zależy im na twoim szczęściu. Daj sobie wystarczająco dużo czasu, aby ustalić priorytety swoich pragnień i potrzeb, tak abyś był szczęśliwy w tym, co robisz. Zapisuj w dzienniku i notuj szczęśliwe chwile. Życie jest zbyt krótkie, aby być smutnym. Szczęście jest tobie, znajdź je.

#12 „Życie toczy się dalej”.

Nie wszystko zawsze idzie po naszej myśli. W niektóre dni rzeczy będą się działy tak, jak planowałeś, ale w inne dni wszystko będzie przeciwko tobie. Tak działa wszechświat – i nigdy nie możemy naprawdę kontrolować wszystkiego. Bądź silny, odporny i dać sobie czas.

Uwierz w moc nietrwałości i idź z prądem życia. Bez względu na wszystko, życie będzie toczyć się dalej – nic nie zatrzymuje się dla nikogo ani niczego! A wszystko prędzej czy później przeminie.

„Pamiętaj o niestałości ludzkich spraw i dlatego unikaj przesadnej euforii w obliczu sukcesu i przesadnej rozpaczy w obliczu przeciwieństw losu”. – Sokrates

Słowo końcowe

Pamiętaj twój umysł szuka spokoju i w tym, co mówisz do siebie, jest siła. Codzienne prowadzenie rozmowy z samym sobą pomoże ci zbliżyć się i pojąć siebie. Badania pokazują, że osoby, które potrafią opanować pozytywny dialog z samym sobą, są pewniejsi siebie, bardziej zmotywowani i produktywni. Dlatego pozytywna rozmowa ze sobą jest ważnym narzędziem wzmacniania poczucia własnej wartości, pewności siebie i i ograniczania negatywnych emocji.

Przypominając sobie o powyższych kwestiach każdego dnia, wkrótce zaobserwujesz zmianę paradygmatu w swoim życiu. Twoje poczucie szczęście będzie trwało dłużej i będziesz czuł większy spokój nawet w najtrudniejszych życiowych sytuacjach.

„Twoje słowa mają moc. Wypowiadaj słowa życzliwe, kochające, pozytywne, podnoszące na duchu, zachęcające i życiodajne”.

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.to
Don`t copy text!