Chcesz urzeczywistnić swoje marzenia? Pragniesz odnieść wielki sukces? Chcesz, żeby Twoje życie przynosiło Ci to, co najlepsze? Według Dr Davida Schwartza, który był powszechnie uznawany za jednego z czołowych ekspertów z dziedziny motywacji i samodoskonalenia jest na to sprawdzony sposób – użyj magii myślenia na wielką skalę! Tak w wielkim myśleniu jest magia i klucz do sukces, bez względu na to czym dla Ciebie jest sukces. Aby zdobyć to czego pragniesz musisz myśleć na tak wielką skalę, która pomoże Ci dostrzec, jak jesteś wielki! Jak myśleć na wielką skalę? Oto kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc. Zaczynamy!

“Sukces nie tyle zależy od wielkości czyjegoś mózgu, ile od wielkości czyjegoś myślenia”. – David Schwartz

Magia myślenia na wielką skalę. Co robić, aby odnieść wielki sukces?

#01 Uwierz, że możesz odnieść sukces, a tak się stanie

Po pierwsze możesz osiągnąć sukces dzięki wierze, że jesteś w stanie tego dokonać. Wiele osób marzy i mówi o sukcesie, ale tak na prawdę w głębi siebie nie wierzą, że mogą go osiągnąć. Z kolei ludzie sukcesu to osoby, które rozwinęły wiarę w siebie i w to, co robią. Myślą jak zwycięzcy, a nie jak przegrani.

Uwierz, naprawdę uwierz, że jesteś w stanie zdobyć to czego pragniesz. Przyjmij postawę “Jestem pewien, że mogę to zrobić”. Takie nastawienie da Ci siłę, zdolności i energię niezbędne do działania. Jeśli myślisz: “Mogę to zrobić”, wkrótce znajdziesz też sposób “Jak to zrobić”.

Wiara w wielkie rezultaty jest siłą napędową. A, rozmiar Twojego sukcesu zależy od wielkości Twojej wiary.

#02 Wylecz się z “wymówkozy”

Ludzie przeciętni, bez większych osiągnięć cierpią na chorobę, którą David Schwartz nazywa “wymówkozą”. “Wymówkoza” stanowi klucz do wyjaśnienia różnicy między ludźmi sukcesu, a tymi, którzy sukcesu nie osiągają.

Ludzie, którzy w życiu odnoszą więcej sukcesów, mają mniejszą skłonność do szukania wymówek. Osoby z miernymi osiągnięciami zawsze szybko znajdą powód, dlaczego czegoś nie zrobiły, nie robią, nie mogą czy nie są w stanie zrobić.

Jeśli chcesz odnieść sukces musisz być odporny na “wymówkozę”. Zamiast szukać wymówek po prostu skoncentruj się na działaniu i rozwijaniu w sobie tych cech, które sprawią, że osiągniesz to do czego dążysz.

#03 Pokonaj strach i zbuduj swoją pewność siebie

Strach to naprawdę potężna siła. Brak pewności siebie i strach powstrzymują ludzi od zdobywania tego, czego pragną od życia.

Uświadom sobie, że cała pewność siebie jest nabyta, wyuczona i wyrobiona. Nikt z nas nie rodzi się z pewnością siebie. Ludzie pewni siebie, którzy pokonali swoje lęki, którzy potrafią zachować spokój i być na luzie, wyrobili w sobie te zdolności. Ty również możesz. Jak to zrobić? Odważ się działać.

Bezczynność, odkładanie decyzji wzmacnia strach i niszczy wiarę w siebie. Działanie pokonuje strach. Określ i nazwij swój strach. Ustal dokładnie, czego się boisz. Następnie podejmij działanie. Rób to, co jest słuszne i poprzez działanie buduj swoją wiarę w siebie.

Sprawdź: Strach – jakie obawy powstrzymują ludzi od sukcesu? oraz Jak zbudować pewność siebie?

#04 Rozwijaj w sobie myślenie na wielką skalę

Ludzie sukcesu w przeciwieństwie do większości, myślą na wielką skalę. To, w jakiej skali myślisz, determinuje skalę Twoich osiągnięć.

Jak myśleć na wielką skalę?

  • Skoncentruj się na swoich talentach, zaletach i mocnych stronach. Jesteś lepszy, niż Ci się wydaje.
  • Używaj języka, który tworzy w umyśle Twoim i umysłach innych ludzi wielkie, nastawione na przyszłość, optymistyczne i pozytywne obrazy myślowe. Korzystaj ze słów i zdań, które niosą obietnicę zwycięstwa, nadziei, przyjemności i szczęścia. Unikaj tych, które kreują nieprzyjemne obrazy przykrości, niedostatku i porażki.
  • Dostrzegaj to, co może być, a nie tylko to, co jest. Postrzegaj rzeczy nie takimi, jakimi są, lecz jakimi mogą być. Człowiek myślący na wielką skalę zawsze wyobraża sobie to, co może być zrobione w przyszłości. Nigdy nie ogranicza się do tego, co jest obecnie.
  • Doceniaj wartość tego co robisz. Myśl, że Twoja obecna praca jest ważna. Twój awans zależy od tego, jak myślisz o swojej obecnej pracy i jaką wartość wnosisz. Patrz na siebie jako na osobę, którą zamierzasz być, a nie taką którą jesteś teraz. Dlatego, że nie jest ważne, ile masz, liczy się tylko to, ile chcesz osiągnąć.
  • Zanim się w coś zaangażujesz zadaj sobie pytanie: “Czy to naprawdę ważne?”. Nie zajmuj się błahostkami i sprawami małej wagi. Koncentruj się na najważniejszych rzeczach. Skup się na wielkich celach. Wyznacz sobie ambitne cele, a następnie osiągnij jeszcze więcej!

Dostosuj swoje myślenie do Twojej prawdziwej wielkości. Myśl na tak wielką skalę, jak wielki jesteś! Nigdy, nie sprzedawaj się tanio! Rośnij wielki dzięki myśleniu na wielką skalę!

#05 Wpadnij w nałóg działania

Świetne pomysły nie wystarczą. Przeciętny pomysł, wprowadzony w życie i rozwinięty, jest o 100% lepszy niż najlepszy pomysł, który umarł, ponieważ nie doczekał się realizacji.

Kiedy obserwujesz ludzi odkrywasz, że można ich ogólnie podzielić na dwie kategorie: aktywnych i pasywnych. Ludzie sukcesu są aktywni, natomiast Ci zaledwie przeciętni, mierni, nieosiągający sukcesów, są pasywni.

Człowiek sukcesu to osoba, która działa. Natomiast człowiek przeciętny ma zamiar działać, ale tego nie robi. Człowiek bez sukcesów odkłada sprawy aż do momentu, w którym udowodni sobie, że nie powinien lub nie umie czegoś zrobić, albo do chwili, kiedy jest już po prostu za późno.

Jeśli chcesz być człowiekiem sukcesu to musisz być człowiekiem czynu. Musisz, podążać za swoimi pomysłami i planami. Wciąż podejmować się działania i doprowadzać sprawy do końca. Nie czekaj na idealne warunki. One nigdy nie nastąpią. Oczekuj przeszkód i trudności i pokonuj je w miarę jak się pojawiają.

Jeśli chcesz odnieść sukces nie tylko musisz myśleć na wielką skalę, ale musisz też działać na wielką skalę. Działanie musi stać się Twoim “nałogiem”. Bądź człowiekiem czynu, a nie bezczynności. Przejmij inicjatywę. Nie czekaj po prostu działaj!

Uwagi końcowe

Każdy z nas pragnie sukcesu. Sukces oznacza wiele wspaniałych, pozytywnych rzeczy. Każdy chce, by życie przyniosło mu to, co najlepsze. Co tak naprawdę decyduje o sukcesie? To skala Twojego myślenia. Większość ludzi wokół Ciebie myśli na małą skalę. Oznacza to, że konkurencja w walce o sukces jest mniejsza niż myślisz. Sami narzucają sobie ograniczenia i wymyślają powody, dlaczego czegoś się nie da osiągnąć. Wielkie myślenie wsparte działaniem, niczym magia naprawdę działa cuda. Myśl na wielką skalę, działaj na wielką skalę, a będziesz żyć na wielką skalę!

Magia myślenia na wielką skalę - David Schwartz

W świetnej książce Dr David Schwartza “Magia myślenia na wielką skalę“, która dostępna jest po polsku w tłumaczeniu Katarzyny Sobiepanek-Szczęsnej znajdziesz wiele praktycznych i konkretnych pomysłów, technik i reguł, które umożliwią Ci wykorzystanie potężnej siły myślenia na wielką skalę. Każda opisana w niej metoda i porada jest wzbogacona życiowymi przykładami. Prezentowane zasady pomogą Ci osiągnąć sukces, satysfakcję i szczęście, do których każdy z nas w ten czy w inny sposób dąży w życiu.

Czemu więc nie ułatwić sobie zadania i nie skorzystać z gotowych pomysłów i rozwiązań, które sprawdziły się w przypadku wielu ludzi sukcesu, którzy mieli odwagę myśleć na wielką skalę. Jeśli je poznasz, zrozumiesz i sam zaczniesz je stosować w praktyce doprowadzą Cię one tam gdzie chcesz się znaleźć, ze swoimi celami i swoim życiem.

Zacznij myśleć i działać na tak wielką skalę!

 

“Życie jest zbyt krótkie, żeby było małe”. – Benjamin Disraeli

A jaka jest skala Twojego myślenia?