Kto czyta książki, żyje podwójnie. Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała. Czytanie rozwija umysł, stymuluje mózg i czyni nas mądrzejszymi. Pobudza naszą kreatywność, angażuje wyobraźnie, pomaga rozwiązywać problemy. Pozwala widzieć świat z nowej perspektywy. Niewielkim kosztem dzięki książkom zyskujemy niemal natychmiastowy dostęp do wiedzy i doświadczeń autorów, które często zdobywali w pocie czoła przez lata.

Wybór “najlepszych” książek jest zawsze bardzo subiektywny. “De gustibus non est disputandum” – o gustach się nie dyskutuje. Na rynku dostępnych jest mnóstwo książek a wiele z nich jest naprawdę wartościowych i godnych polecenia. Poniżej lista książek, które zwiększą siłę Twojego umysłu. Pozytywnie wpłyną na Twój sposób myślenia i nastawienie. Większość z nich dzięki polskim tłumaczom jest już dostępna po polsku. Nie pozostaje nic innego jak czerpać z tej wiedzy i mądrości całymi garściami. Zaczynamy!

“Chcesz znać prawdziwy powód dla którego większość ludzi nie czyta książek? Bo są PROŚCI… Nie wierzą, że miliony dolarów mądrości może być zamknięte w miękkiej okładce za 12 dolców. Mylą się! Cholernie się mylą!” – RSD Tyler

Oto książki, które zwiększą siłę Twojego umysłu i zmienią Twój sposób myślenia

Nowa psychologia sukcesu

Nowa psychologia sukcesu Carol S Dweck

Autor: Carol S Dweck
Tłumacz: Anna Czajkowska

Carol Dweck wyjaśnia, dlaczego nie tylko nasze umiejętności i talent przynoszą nam sukces – ale czy mamy nastawienie na rozwój czy nastawienie na trwałość. Wyjaśnia, dlaczego wychwalenie inteligencji i wrodzonych zdolności nie sprzyja poczuciu własnej wartości, a w rzeczywistości może zagrozić sukcesowi. Dzięki tej książce dowiesz się, jak jedno proste przekonanie na swój własny temat w dużej mierze kontroluje twoje życie.

 

Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu

Ekstremalne przywództwo. Elitarne taktyki Navy SEALs w zarządzaniu Jocko Willink Leif Babin

Autor: Jocko Willink Leif Babin
Tłumacz: Bartłomiej Łopatka

Wysłani na najbardziej brutalne pole bitwy w Iraku, Jocko Willink i jednostka zadań SEAL Leifa Babina stanęli przed pozornie niemożliwą misją: pomoc siłom USA w zabezpieczeniu Al-Ramadi, miasta uznanego za “stracone miasto”, “piekło na ziemi”.

Ekstremalne przywództwo pokazuje, w jaki sposób wykorzystać w dowolnym zespole, rodzinie czy organizacji sposób myślenia i reguły umożliwiające oddziałom SEALs realizację najtrudniejszych misji. Rewolucjonizuje zarządzanie w biznesie i wzywa liderów do osiągania najwyższego celu: przewodzenia i wygrywania. Każdy lider musi ją przeczytać. Sprawdź: Ekstremalne przywództwo – 12 zasad przywództwa od US Navy SEALs

Can’t Hurt Me: Master Your Mind and Defy the Odds

Can't Hurt Me: Master Your Mind and Defy the Odds David Goggins

Autor: David Goggins

Dla Davida Gogginsa dzieciństwo było koszmarem – ubóstwo, uprzedzenia i przemoc fizyczna wypełniały jego dni i nawiedzały go w nocy. Jednak dzięki samodyscyplinie, wytrzymałości umysłowej i ciężkiej pracy Goggins przekształcił się z przygnębionego, otyłego chłopaka bez przyszłości w ikonę sił zbrojnych USA i jednego z najlepszych sportowców wytrzymałościowych na świecie.

W Can’t Hurt Me dzieli się swoją zadziwiającą historią życia i ujawnia, że większość z nas wykorzystuje tylko 40% naszych możliwości. Goggins nazywa to Regułą 40%, a jego historia wskazuje ścieżkę, którą każdy może podążyć, by przezwyciężyć ból z przeszłości, pokonać strach i osiągnąć swój pełny potencjał.

Upór. Potęga pasji i wytrwałości

Grit - Upór. Potęga pasji i wytrwałości Angela Duckworth

Autor: Angela Duckworth
Tłumacz: Piotr Cieślak

Amerykańska psycholog Angela Duckworth pokazuje rodzicom, studentom, pedagogom, sportowcom i ludziom biznesu – zarówno doświadczonym, jak i tym świeżo upieczonym – że tajemnicą wyjątkowych osiągnięć nie jest wyłącznie talent oraz łut szczęścia, ale szczególne połączenie pasji i wytrwałości, które autorka nazywa „uporem” (ang. grit).

 

Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz

Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz Maxwell John

Autor: John Maxwell
Tłumacz: Bartosz Sałbut

Autor bestsellerów New York Times, John C. Maxwell, uważa, że każda porażka, zarówno zawodowa, jak i osobista, może stać się krokiem naprzód, gdy dysponujesz odpowiednimi narzędziami, aby zmienić stratę w zysk.

W chwilach słabości nauka przychodzi z trudem. Gdy coś idzie nie tak, potrzeba nie lada samodyscypliny i siły woli, by ujrzeć w porażce możliwości oraz wiedzę, jaką ona ze sobą niesie. Dzieje się tak, ponieważ samo doświadczenie porażki nie jest cenne – największą wartość osiągniesz wtedy, gdy poddasz je analizie i wyciągniesz wnioski. Każda porażka może być początkiem zwycięstwa!

Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy

Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy Ryan Holiday

Autor: Ryan Holiday
Tłumacz: Joanna Sugiero

Pokonywanie przeszkód, które stają nam na drodze, bywa frustrujące. Jeśli przeszkody są duże, nasze cele oddalają się z prędkością światła i na zawsze pozostają w sferze marzeń. Ta zasada nie dotyczy jednak wszystkich — istnieją ludzie, dla których przeszkody są częścią drogi umożliwiającej realizację celów. Potrafią oni zmienić perspektywę, trafnie określić rodzaj trudności, z jaką mają do czynienia, i wyciągnąć wnioski na przyszłość. To pozwala im obrócić dowolną przeszkodę w sukces.

Istnieje formuła sukcesu, którą stosowały ikony historii – od Johna D. Rockefellera po Amelię Earhart i Ulyssesa S. Granta do Steve’a Jobsa – formuła, która pozwalała im zmienić przeszkody w możliwości. O takich ludziach i sposobach ich działania opowiada ta książka.

Zasady. Życie i praca

Zasady. Życie i praca Ray Dalio Nowość

Autor: Rai Dailo
Tłumacz: Joanna Sugiero

Ray Dalio jest inwestorem, miliarderem, założycielem i szefem największego na świecie funduszu hedgingowego Bridgewater Associates. Dalio postawił sobie w przeszłości cel, jakim była praca dająca poczucie sensu oraz wartościowe relacje z ludźmi, którzy mieli mu w tej pracy towarzyszyć. Następnie metodą prób i błędów znalazł strategię, która umożliwiła mu spełnienie tego celu: radykalna przejrzystość i algorytmiczne podejmowanie decyzji.

Opisane w książce zasady pomogły mu uzyskać wyjątkowe wyniki w życiu i biznesie. Każda osoba czy organizacja może je zacząć stosować, aby lepiej osiągnąć swoje cele.

Plemię Mentorów. 11 pytań do najlepszych na świecie

Plemię Mentorów.11 pytań do najlepszych na świecie Timothy Ferriss

Autor: Timothy Ferriss
Tłumacz: Michał Lipa

Wszyscy potrzebujemy mentorów. Tim Ferriss, przepytał ponad stu ekspertów z różnych dziedzin, którzy mogliby pomóc jemu oraz tobie w poszukiwaniu właściwego kursu w życiu. Zapisując doświadczenia tych osób w postaci krótkich, ale treściwych profili, Tim dzieli się z czytelnikami ich przepisami na sukces, szczęście, sens życia i inne ważne rzeczy. Bez względu na to, przed jakim wyzwaniem albo szansą stoisz, w tej książce znajdziesz coś, co ci pomoże.

 

12 życiowych zasad. Antidotum na chaos

12 życiowych zasad. Antidotum na chaos Jordan Bernt Peterson

Autor: Jordan Bernt Peterson
Tłumacz: Krzysztof Zuber

“12 życiowych zasad” to książka, w której psycholog Jordan B. Peterson pisze o tym, co jest w życiu naprawdę istotne. O czym każdy z nas powinien pamiętać na co dzień.

Petersen przedstawia 12 zaskakująco prostych zasad, które powinny kierować życiem każdego człowieka. Stanowią one swoiste antidotum na chaos otaczającej nas rzeczywistości. Zasady te zostały opracowane między innymi na podstawie życiowych i zawodowych doświadczeń autora. Wiele z nich wywodzi się z najstarszych mitów ludzkości. Stanowią zatem uniwersalny przekaz, który przyświecał tysiącom pokoleń i który pozostał aktualny do dziś.

Człowiek w poszukiwaniu sensu

Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktor E. Frankl

Autor: Viktor E. Frankl
Tłumacz: Aleksandra Wolnicka

Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla to jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej od czasu Freuda. Zaczyna się od długiego, suchego i głęboko poruszającego osobistego eseju o pięcioletnim pobycie Frankla w Auschwitz i innych obozach koncentracyjnych i jego wysiłkach w tym czasie, by znaleźć powody do życia. Frankl twierdzi, że nie możemy uniknąć cierpienia, ale możemy wybrać, jak sobie z tym poradzić. Wierzy, że najgłębszym popędem człowieka jest poszukiwanie sensu i celu.

 

Alchemik

Autor: Paulo Coelho
Tłumacz: Basia Stępień Basia, Andrzej Kowalski

Alchemik otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoła wszelkim przeszkodom.

Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie.

Z wielką odwagą

Z wielką odwagą Brene Brown

Autor: Brené Brown
Tłumacz: Anna Owsiak

Dowiedź się jak odwaga bycia wrażliwym zmienia to, jak żyjemy i kochamy, jakimi jesteśmy rodzicami i jak przewodzimy.

Na podstawie dwunastu lat pionierskich badań nad związkami międzyludzkimi oraz takimi uczuciami, jak wstyd czy empatia Brené Brown obala kulturowy mit, zgodnie z którym wrażliwość jest słabością, oraz dowodzi, że tak naprawdę jest ona naszą najdokładniejszą miarą odwagi.

Brown wyjaśnia, w jaki sposób wrażliwość stanowi sedno trudnych emocji, takich jak lęk, żal i rozczarowanie, a jednocześnie jest miejscem narodzin miłości, uczucia przynależności, radości, empatii, innowacji i kreatywności.

21 lekcji na XXI wiek

21 lekcji na XXI wiek Yuval Noah Harari

Autor: Yuval Noah Harari
Tłumacz: Aleksandra Wolnicka

Książka omawia najważniejsze zagadnienia związane z sytuacją człowieka i cywilizacji XXI wieku.

Harari pisze na temat kondycji współczesnego świata. To zbiór krótkich, lecz bardzo treściwych rozdziałów, omawiających zjawiska, które definiują naszą dzisiejszą cywilizację. Stawia prowokacyjne pytania. Udziela na nie często zaskakujących odpowiedzi. Dowiedz się, jakie wyzwania stawia przed ludzkością XXI wiek.


Moralne zwierzę

Moralne zwierzę Robert Wright

Autor: Robert Wright
Tłumacz: Hanna Jankowska

“Moralne zwierzę” to jedna z najbardziej prowokujących, a zarazem najważniejszych publikacji popularnonaukowych ostatnich lat. Prezentuje najnowsze odkrycia z zakresu psychologii ewolucyjnej, postrzegającej ludzkie zachowanie przez pryzmat teorii Darwina.

Robert Wright odkrywa nieuświadomione strategie, które kierują wyborami miłosnymi, rodzinnymi uczuciami i przyjaźniami. Przejrzyście wyjaśnia ewolucję ludzkiej moralności, stawiając prowokujące tezy dotyczące polityki seksualnej, rodzinnej, biurowej i społecznej. Książka zmusza nas do powtórnego przemyślenia fundamentalnych założeń moralnych.

Neuronauka o podstawach człowieczeństwa

Neuronauka o podstawach człowieczeństwa S Vilayanur Ramachandran

Autor: Vilayanur Ramachandran
Tłumacz: Anna Binder

Co czyni nas ludźmi? Poznaj koncepcje słynnego neurologa V. S. Ramachandranna temat neuronalnego podłoża procesów umysłowych odróżniających nas od zwierząt.
Poznaj hipotezę dotyczącą funkcji tzw. neuronów lustrzanych, które zdaniem autora są podstawowym czynnikiem warunkującym powstanie i rozwój języka oraz szeroko pojętej kultury. Przeczytaj o mechanizmach percepcji wzrokowej i estetyki, synestezji, autyzmu, samoświadomości i jej zaburzeń. A wszystko to wzbogacone opisami fascynujących przypadków medycznych i eksperymentów naukowych.

Znakomitą lekturą dla wszystkich osób zainteresowanych wiedzą o mózgu, zarówno laików, jak i studentów oraz specjalistów z różnych dziedzin

Potęga irracjonalności. Ukryte siły, które wpływają na nasze decyzje

Potęga irracjonalności. Ukryte siły... Dan Ariely

Autor: Dan Ariely
Tłumacz: Agnieszka Nowak-Młynikowska, Tatiana Grzegorzewska, Piotr Grzegorzewski

Irracjonalne zachowanie jest częścią ludzkiej natury, ale jak odkrył profesor Dan Ariely amerykański specjalista od psychologii i ekonomii behawioralnej, ludzie zachowują się irracjonalnie w przewidywalny sposób.

Cały czas wydaje nam się, że podejmujemy trafne decyzje. Praktycznie codziennie stajemy przed jakimiś życiowymi dylematami, czasem poważniejszymi, innym razem całkiem błahymi. Wielokrotnie jednak pozostajemy w przekonaniu, że zachowaliśmy się całkowicie racjonalnie, wybierając odpowiednią opcję. Jednak według Dana Ariely’a nieustannie popełniamy błędy. “Potęga irracjonalności” w prosty sposób uświadamia nam nasze ułomności i pokazuje, jak skutecznie z nimi walczyć.

Mózg incognito. Wojna domowa w Twojej głowie

Mózg incognito. Wojna domowa w Twojej głowie David Eagleman

Autor: David Eagleman
Tłumacz: Julia Mastelarz

Lubimy myśleć, że jesteśmy racjonalni, świadomie kontrolujemy swoje emocje i to “my” kształtujemy nasze życie, cele, związki, a przede wszystkim świat wokół nas. Według Davida Eaglemana ludzie nie są pępkiem kosmosu i ma to pozytywne, poszerzające horyzonty konsekwencje. David Eagleman dowodzi w błyskotliwy sposób, że często działamy nieświadomie i bez tego nasza egzystencja utknęłaby w martwym punkcie


Potęga mitu

Potęga mitu Joseph Campbell

Autor: Joseph Campbell
Tłumacz: Ireneusz Kania

Czy wspólna mitologia mieszkańców całej planety jest możliwa?

Joseph Campbell – wybitny antropolog i religioznawca – porównuje mity różnych kultur, w których poruszane są wielkie tematy ludzkości: życie, zdolność do ofiary, miłość, bohaterstwo, pragnienie wieczności… Jednocześnie podkreśla, że mitologia odgrywa w życiu współczesnego zachodniego człowieka niewielką rolę, co powoduje, że nie potrafi ON żyć w zgodzie ze społeczeństwem, naturą ani – przede wszystkim – z samym sobą.


Mózg zmienia się sam. Innowacyjne techniki przywracania prawidłowych funkcji mózgu bez operacji i leków

Mózg zmienia się sam. Innowacyjne techniki... Norman Doidge

Autor: Norman Doidge
Tłumacz: Barbara Mińska

Zdumiewająca nowa nauka zwana „neuroplastycznością” obala wiekowy pogląd, że ludzki mózg jest niezmienny. Dotychczasowa teoria wyrokowała, że ludzie, którzy urodzili się z uszkodzonym mózgiem będą ograniczeni lub niesprawni przez całe życie. Jednak mózg może zmienić swoją strukturę i znaleźć nowe sposoby by prawidłowo funkcjonować, gdy jego część ulegnie uszkodzeniu.

W książce Norman Doidge pisarz i psychiatra opisuje niekonwencjonalne metody leczenia urazów mózgu, które zebrał od naukowców z całego świata. Poznasz sposoby leczenia oraz ludzi, których życie całkowicie się zmieniło dzięki tym nowatorskim technikom wykorzystującym neuroplastyczność.

Pułapki myślenia

Pułapki myślenia - myślenie szybkie i wolne Daniel Kahneman

Autor: Daniel Kahneman
Tłumacz: Piotr Szymczask

Daniel Kahneman to psycholog i ekonomista, laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii z 2002 roku. W książce prezentuje koncepcję dwóch sposobów myślenia: szybkiego i wolnego. Pierwszy z nich kojarzy się z intuicją i opiera się na znanych schematach, stereotypach i zwyczajach. Nie wymaga od ludzkiego umysłu dużego wysiłku i wydatku energetycznego, a odpowiedzialny jest w szczególności za nasze odruchy, pierwsze wrażenia i reakcje na dostarczane nam impulsy. Drugi opiera się na wnikliwej analizie informacji oraz stosowaniu wiedzy i dedukcji. Z pozoru więc zapewnia dużo bardziej obiektywny osąd rzeczywistości. Ale czy na pewno? Podejmowanie decyzji bywa niezwykle trudne. Ta książka pomoże Ci rozwikłać wiele dylematów i stać się bardziej samodzielnym przy dokonywaniu kluczowych wyborów. To książka, którą zdecydowanie warto przeczytać!

Sprawdź: Zastanów się nad tym jak myślisz. Pułapki umysłu. Myślenie szybkie i wolne.

Kod talentu – Jak zostać geniuszem

Autor: Daniel Coyle
Tłumacz:Robert Subdysiak

Amerykański dziennikarz i autor bestsellerów z listy „New York Times`a” Daniel Coyle przez dwa lata jeździł po najlepszych kuźniach talentu. Miejscach, które wypuściły najwięcej na świecie mistrzów w swoich dziedzinach. Dotarł do źródła sukcesu wybitnych trenerów i ich podopiecznych. I odkrył, że geniuszem nie trzeba się urodzić. Można się nim stać.

Sprawdź: Sekrety geniuszu. Jak zostać geniuszem?


Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości

Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości Robert Greene

Autor: Robert Greene
Tłumacz: Magda Witkowska

Robert Greene jest znanym autorem, mówcą oraz autorytetem w dziedzinie strategii, władzy i uwodzenia. Jest także poliglotą.

“Jak zostać mistrzem” syntetyzuje lata badań, które Robert Greene przeprowadził podczas pisania międzynarodowych bestsellerów takich jak 48 praw władzy, 33 strategie wojenne czy Sztuka Uwodzenia.

Powiedzenie, że ćwiczenie czyni mistrza, nie jest tylko czczą gadaniną, więc jeśli rzeczywiście masz apetyt na sukces, nadszedł właściwy moment, by dokonać wielkich rzeczy. Ta książka z pewnością Ci w tym pomoże.

Sprawdź: 48 praw władzy, czyli jak manipulować ludźmi

Śmiało! Jak stać się wielkim, zamożnym i wpływowym

Śmiało! Jak stać się wielkim, zamożnym i wpływowym Steven Kotler Peter H Diamandis

Autor: Steven Kotler Peter H Diamandis
Tłumacz: Michał Lipa

Globalizacja i rozwój technologii postępują wykładniczo i wiele dziedzin nauki rozwija się w ten sposób: informatyka, elektronika, nanotechnologia, biologia molekularna. W takim środowisku szanse na rzeczywiście spektakularny sukces mają przedsiębiorcy myślący w sposób wykładniczy.

Książka, która została pomyślana jako manifest przedsiębiorcy wykładniczego i równocześnie jego podręcznik. Idea jest prosta: należy rozwiązać problem, który nęka miliardy ludzi, i dzięki temu wywrzeć pozytywny wpływ na świat, spełnić swoje marzenia i znaleźć drogę do prawdziwego sukcesu. Należy przy tym myśleć wykładniczo i odważnie realizować swoje cele.

Linchpin Najmocniejsze ogniwo – jak stać się niezastąpionym zawsze i wszędzie?

Linchpin Najmocnijesze Ogniwo Seth Godin

Autor: Seth Godin
Tłumacz: Magda Witkowska

Niewielu autorów miało taki trwały wpływ i globalny zasięg, jaki miał Seth Godin. W serii klasycznych już książek jak Fioletowa Krowa, Plemiona 2.0, które zostały przetłumaczone na dziesiątki języków i dotarły do milionów czytelników na całym świecie, nauczył pokolenia czytelników, jak tworzyć niezwykłe produkty i rozpowszechniać potężne idee. W “Najmocniejszym ogniwie” zwraca uwagę na jednostkę i wyjaśnia, jak każdy z mas może wywrzeć znaczący wpływ. Ta książka jest o Tobie – twoich wyborach, twojej przyszłości i twoim potencjale, byś mógł osiągnąć sukces i dokonać ogromnej różnicy w każdej dziedzinie jaką dla siebie wybierzesz.

Bądź genialny, niezastąpiony, doceniany i podziwiany — w pracy, życiu osobistym, na co dzień i od święta. Uwolnij tkwiący w Tobie potencjał. Ta książka pomoże Ci pokazać, na co naprawdę Cię stać. Siła jest w Tobie!

Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie

Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy... Charles Duhigg

Autor: Charles Duhigg
Tłumacz: Małgorzata Guzowska

Charles Duhigg w swojej książce “Siła nawyku” opowiada o tym, w jaki sposób nawyki rządzą naszym życiem oraz co zrobić, by poradzić sobie ze złymi nawykami i przekuwać je w dobre, prowadzące nas wprost do sukcesu.

Na pytanie, dlaczego jedni odnoszą sukces a inni nie, Duhigg odpowiada, że wszystko jest kwestią nawyków. Zmieniając swoje nawyki możemy pokonać swoje słabości i wyjść na prostą. Dobre nawyki to podstawa sukcesu.

Sprawdź: Siła nawyku – jak działają nawyki i jak nad nimi panować?

Myśl i bogać się

Myśl i bogać się Napoleon Hill

Autor: Napolen Hill
Tłumacz: Wacław Sadkowski

Klasyka gatunku, sprzedana na całym świecie w milionach egzemplarzy książka słynnego Napoleona Hilla. Stała się niekwestionowanym, wybitnym dziełem literatury motywującej działania ludzkie. Napisana z inspiracji multimilionera Andrew Carnegiego odmieniła na lepsze życie wielu osób, które postanowiły w praktyce zastosować opisane w niej zasady. Lektura obowiązkowa, dla każdego kto chce osiągnąć sukces w każdej dziedzinie życia.

Sprawdź: 13 zasad sukcesu – Napoleon Hill – myśl i bogać się


Najbogatszy człowiek w Babilonie 

Najbogatszy człowiek w Babilonie George S Clason

Autor: George S Clason
Tłumacz: Małgorzata Małecka

Bogactwo to stan umysłu. Najbogatszy człowiek w Babilonie to jedna z najlepszych, najpraktyczniejszych książek motywacyjnych poświęconych finansom osobistym i sztuce inwestowania.

“Najbogatszy człowiek w Babilonie” nie dostarcza szybkich rozwiązań, ale znakomicie radzi, jak spłacać długi, zapewnić sobie stały dochód i w rezultacie budować majątek. Te rady są tak samo skuteczne obecnie, jak skuteczne były osiem tysięcy lat temu w Babilonie.

Sprawdź: Jak zostać bogatym? 7 sposobów na brak pieniędzy

Zaczynaj od DLACZEGO

Zaczynaj od DLACZEGO Simon Sinek

Autor: Simon Sinek
Tłumacz: Zbigniew Waśko

Dlaczego niektórzy ludzie i organizacje są bardziej innowacyjni, bardziej wpływowi i bardziej dochodowi niż inni? Dlaczego niektórzy mają większą lojalność wśród swoich klientów? Simon Sinek zna odpowiedź.

Każdy człowiek i każda organizacja mogą wyjaśnić, CO robią. Niektórzy z nas potrafią pokazać, CZYM różnią się od innych. Jednak tylko nieliczni są w stanie jasno wyartykułować, DLACZEGO robią to, co robią. DLACZEGO nie ma nic wspólnego z finansami i zyskami. DLACZEGO jest tym, co inspiruje Ciebie i Twoje otoczenie. Każdy z nas może bardziej skutecznie oddziaływać na innych. Poznaj siłę DLACZEGO!

Liderzy jedzą na końcu.

Liderzy jedzą na końcu. Simon Sinek

Autor: Simon Sinek
Tłumacz: Marcin Machnik

Książka stanowi w pewien sposób kontynuację “Zaczynaj od DLACZEGO” i przenosi zawarte w niej idee na poziom korporacyjny. W przypadku firmy odpowiedź na pytanie DLACZEGO ma także kluczowe znaczenie, ale to dopiero początek. Potem trzeba się zastanowić, jak zarazić członków zarządu swoją wizją. Jak inspirować pracowników do tego, by ufali i byli oddani firmie i sobie nawzajem?

Sinek wyjaśnia na podstawie barwnych i przekonujących przykładów, jak kultywować firmowe DLACZEGO, uwzględniając w tym równaniu ludzi. Dlaczego tak wielu pracowników z utęsknieniem odlicza czas do piątku i traktuje każdy dzień pracy jako zło konieczne? Dlaczego ludzie nie lubią swojej pracy i nie są w stanie zaangażować się w wykonywane obowiązki? Jak można to zmienić? Sprawdź!

Phil Jackson. 11 pierścieni

Phil Jackson. 11 pierścieni Hugh Delehanty Phil Jacskon

Autor: Hugh Delehanty Phil Jacskon
Tłumacz: Michał Rutkowski

Tajniki sukcesu najwybitniejszego trenera w historii NBA.

11 mistrzowskich pierścieni zdobytych dzięki wykorzystaniu mądrości buddyzmu zen, niecenzuralnych cytatów z „Pulp Fiction” i plemiennych zwyczajów Indian Lakota. Niezliczone anegdoty zza kulis NBA. Inspirujący podręcznik zarządzania ludźmi i osiągania niewyobrażalnych sukcesów.

 

Relentless: From Good to Great to Unstoppable

Relentless From Good to Great to Unstoppable Tim S. Grover

Autor: Tim Grover

Legendarny trener Tim Grover przejął pod swoją opiekę mistrzów takich ja Michael Jordana, Kobe Bryant’a, Dwyane’a Wade’a i dziesiątki innych. Uczynił ich jeszcze większymi. W książe ujawnia, co jest potrzebne do uzyskania tak świetnych wyników, pokazuje, jak być nieugiętym i osiągnąć wszystko, czego się pragnie.

Bezpośrednio i szczerze do bólu Grover opisuje co trzeba zrobić, aby być nie do powstrzymania. Wskazuje na kluczowe cechy, które są niezbędne, aby być najlepszym z najlepszych w sporcie, biznesie i innych dziedzinach życia. Pokazuje jak nawet najlepsi mogą wciąż się doskonalić i jak Ty też możesz wdrożyć te zasady do swojego życia, aby osiągnąć sukces. Bądź Bezlitosny! Pokonaj drogę od dobrego do wielkiego do niepowstrzymanego!

Starbucks. Sztuka wyciągania wniosków z porażek, czyli rewolucyjny przepis Schultza na wielki sukces

Starbucks. Sztuka wyciągania wniosków z porażek, czyli rewolucyjny przepis Schultza na wielki sukces Howard Schultz

Autor: Howard Schultz
Tłumacz: Mariusz Gądek

Howard Schultz CEO w Starbucks to jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Jego droga do sukcesu nie była jednak łatwa. Pochodził z biednej rodziny, ale dzięki swojej pracy, wytrwałości i umiejętności przezwyciężania trudności osiągną w życiu sukces.

W 2008 r. istnienie Starbucksa stało pod znakiem zapytania i firma przynosiła gigantyczne straty. Wtedy Howard Schultz postanowił powrócić jako dyrektor generalny Starbucks, aby pomóc poprawić jej kondycję finansową i przywrócić firmie jej podstawowe wartości. Schultz dokonał rewolucji, wprowadził śmiałe i kontrowersyjne zmiany, dzięki czemu postawi swą firmę na nogi. Dziś Starbucks to przynosząca gigantyczne zyski globalna korporacja. Prawdopodobnie najważniejsza i największa sieć kawiarni na świecie. W książce Howard Schultz dzieli się tą niezwykłą historią.

Mit przedsiębiorczości. Dlaczego większość małych firm upada i jak temu zaradzić

E-Myth Mit przedsiębiorczości Dlaczego większość małych firm upada? Michael Gerber

Autor: Michael E. Gerber
Tłumacz: Tomasz Rzychoń

Michael E. Gerber jest autorem popularnej serii książek biznesowych E-Myth. Mit przedsiębiorczości to mit, w który wierzy większość ludzi zakładających małe firmy. To tragiczne w skutkach łudzenie się, że jeśli ktoś zna się na pracy technicznej w firmie, może z powodzeniem prowadzić firmę wykonującą tę pracę. Ten bestseller rozwiewa powszechny mit o zakładaniu działalności gospodarczej.

Gerber pokazuje, w jaki sposób błędne, lecz jakże powszechne założenia i wiedza techniczna przeszkadzają w prowadzeniu własnej. Uświadamia, czym różni się praca nad własną firmą od pracy we własnej firmie. Ta książka zmiana sposób myślenia i pomaga rozwinąć biznes.

Disrupt You!

Disrupt You! - Jay Samit

Autor: Jay Samit

Są dwa typy ludzi: ci, którzy szukają okazji i ci, którzy ją tworzą. Jak osiągnąć swoje cele i trwale zmienić status quo? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Jay Samit, który jest jednym z innowatorów w świecie mediów cyfrowych. W książce opisuje swoją unikalną metodę, której używa do wymyślania nowych produktów i rozwijania firm i biznesu.

W dzisiejszym stale zmieniającym się i często niestabilnym krajobrazie biznesowym zdolności adaptacyjne i kreatywność są ważniejsze niż kiedykolwiek. Nie jest już możliwe – a nawet pożądane – nauczenie się jednego zestawu umiejętności zawodowych i spokojne wspinanie się po kolejnych szczeblach kariery i sukcesu. Dzisiejsi przedsiębiorcy i liderzy biznesu muszą przewidywać zmiany i sami tworzyć szanse na sukces.

Zero to One. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość

Zero to One. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość Blake Masters Peter Thiel

Autor: Peter Thiel Blake Masters
Tłumacz: Konrad Pawłowski

W Zero to One, legendarny przedsiębiorca i inwestor Peter Thiel pokazuje, jak budować firmy oparte na zupełnie nowych pomysłach, jak zamiast powielać w nieskończoność istniejące rozwiązania, tworzyć coś z niczego, przechodzić od zera do jednego.

Wciąż istnieją nieznane granice do odkrycia i nowe wynalazki do stworzenia. Ludzie potrafią dostrzec wartość w nieoczekiwanych miejscach, a technologia daje ogromne możliwości, dzięki czemu nasze możliwości wchodzą na wyższy poziom. Innowacja nie ma końca. Ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia i przedsiębiorczość. Podobno książkę tę również poleca sam Elon Musk.

Przebij Się!

Przebij Się! Gary Vaynerchuk

Autor: Gary Vaynerchuk
Tłumacz: Agnieszka Kowalczyk-Nowak

Gary Vaynerchuk jeden z wiodących ekspertów marketingowych na świecie. Jest inwestorem, specjalizującym się w projektach związanych z internetem i mediami społecznościowymi. W jego portfolio znajdują się m.in. Snapchat, Facebook, Twitter, Uber. Jest też fundatorem funduszu VaynerRSE. Regularnie występuje jako główny mówca na globalnych konferencjach nt. przedsiębiorczości i technologii.

Przebij się! to piąta książka Garego Vaynerchuka obowiązkowa pozycja dla każdego kto szukającego inspirujących, a przede wszystkim skutecznych pomysłów na budowę swoje marki. W książce na przykładach Gary pokazuje w jaki sposób skuteczni przedsiębiorcy budują swój brand przy pomocy Internetu i mediów społecznościowych oraz jak idąc za ich przykładem można osiągnąć sukces.

“Książka powinna w duszy czytelnika wywoływać obrażenia” – Emil Cioran

A Ty jaką książkę polecasz? Napisz w komentarzu i zainspiruj innych.