Jak zwykły człowiek może osiągnąć niezwykłe rzeczy? Jaki jest „sekretny czynnik”, który przesądza o sukcesie jednostek, organizacji i ruchów społecznych? Co robić, aby stać się wielkim liderem, innowatorem, czy wybitnym rewolucjonistą? Jak znaleźć się wśród tych, którzy mają odwagę wyjść przed szereg i zmienić świat na lepsze? Aby tego wszystkiego dokonać BĄDŹ NIEUSTRASZONY!

W dzisiejszym globalnym świecie pełnym wyzwań i zagrożeń, potrzebujemy ludzi nieustraszonych. Pozytywnych bohaterów, odważnych, zaangażowanych, wychodzących poza schematy. Ludzi, którzy są innowacyjni, potrafią myśleć nieszablonowo i postępować inaczej niż do tej pory. Umieją przeprowadzać transformację, dokonywać przełomów, osiągać ambitne cele i rozwiązywać problemy. Osób, których działania przyniosą korzyści nie tylko im samym, ale też przysłużą się społeczeństwu i uczynią nasz świat bardziej przyjaznym miejscem. Łatwo powiedzieć, ale jak stać się taką osobą i jak to zrobić? Czy każdy z nas może być „nieustraszony”? Okazuje się, że tak.

Jean Case amerykańska przedsiębiorczyni, pionierka nowych technologii i filantropka, pierwsza przewodnicząca National Geographic Society w 130-letniej historii tego stowarzyszenia oraz dyrektor generalna w Case Foundation, w swojej inspirującej książce „Bądź nieustraszony„, wskazuje na pięć 5 życiowych zasad dokonywania przełomów i osiągania celów. To zasady dzięki, którym możesz odnieść imponujący sukces i odmienić pozytywnie świat.

“Bez względu na to, czy pracujesz w start-upie, czy znajdujesz się na życiowym rozdrożu, czy pracujesz w firmie o stabilnej pozycji, czy też szukasz inspiracji, aby dokonać przemiany życiowej, zasady nieustraszoności mogą stać się dla Ciebie wskazówkami co do tego, jak postawić kolejny krok. Odpowiedni na to moment jest teraz”. – Jean Case

Jak być nieustraszony? 5 życiowych zasad dokonywania przełomów i osiągania celów

#1 Zrób “Wielki Zakład”

Wiele osób i organizacji jest z natury ostrożnych. Patrzą na te rozwiązania, które zdawały się sprawdzać w przeszłości, a następnie próbują je tylko rozwijać  Prowadzi to jedynie do stopniowych postępów. Jednak każda historycznie znacząca transformacja miała miejsce, gdy ludzie decydowali się na rewolucyjną zmianę. Każdy może zrobić swój „Wielki Zakład”, a podjęcie działań często zaczyna się od prostego pytania: „Dlaczego nie ja?

„Aby zrobić Wielki Zakład, skoncentruj się na swojej prawdziwej północy — na celach, które pchają Cię naprzód”. – Jean Case

#02 Bądź odważny i podejmuj ryzyko

Łatwo zabrnąć w ochronę tego, co wydaje nam się znane i komfortowe, zamiast podążać inną drogą. Miej odwagę próbować nowych, niepotwierdzonych rozwiązań oraz determinację i dyscyplinę do eksperymentowania. Podejmowanie ryzyka nie jest zwykłą brawują i nierozsądnym działaniem. To długi proces prób i błędów. Nie kończy się on wraz z wprowadzeniem na rynek produktu, usługi czy stworzeniem nowego ruchu. Musisz być skłonny zaryzykować kolejny wielki pomysł, nawet jeśli oznacza to zaburzenie swojego własnego status quo.

„Aby budować lepszy świat, aby wprowadzać realne zmiany, musimy podejmować większe ryzyko, podnosić poprzeczkę”. – Jean Case

#03 Wyciągaj wnioski z poniesionych porażek

Osoby osiągające największe sukcesy i wielcy odkrywcy postrzegają porażkę jako niezbędny element w dążeniu do sukcesu. Nikt nie lubi niepowodzeń i ich nie chce, ale jeśli próbujesz nowych rzeczy, wynik jest z założenia niepewny. Kiedy wielcy innowatorzy doznają porażki, wyciągają z niej wnioski, a następnie wcielają w życie to, czego się nauczyli. Dzielą się też swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi.

„Każdy wielki innowator poniósł kiedyś jakąś klęskę. Jednak tylko naprawdę wybitni spośród nich znajdują sposoby na to, by wykorzystać wyciągnięte z porażek wnioski i nauki do posuwania się naprzód”. – Jane Case

#04 Wyjdź poza własną strefę komfortu

W społeczeństwie jest powszechny mit o samotnym geniuszu. Jednak innowacje zdarzają się tam, gdzie przecinają się drogi życiowe różnych ludzi. Często najbardziej oryginalne i innowacyjne rozwiązania powstają w wyniku współpracy ludzi o zróżnicowanych doświadczeniach. Wynikają z tworzenia nowych, często nieoczekiwanych partnerstw i sojuszy. Nawet mała grupa inteligentnych i zaangażowanych ludzi jest w stanie zmienić świat.

„Znajdź swoją „strefę odwagi”. Wielkość nie rodzi się w strefie komfortu”. – Jean Case

#05 Pozwól pilności potrzeby przezwyciężyć strach

Nie rozmyślaj zbyt długo i nie przesadzaj z analizą. To naturalne, że chcemy zbadać problem pod każdym kątem i z wielu perspektyw. Jednak gdy zadajemy sobie wciąż pytania typu: „Co jeśli się mylę?”, „Co, jeśli jest lepszy sposób?”, „Co jeśli się nie uda?” nasze wątpliwości rosną i może się pojawić paraliżujący strach, który będzie nas powstrzymywał przed działaniem. Pozwól, by silna potrzeba działania przeważyła nad wszelkimi wątpliwościami i postrzeganymi trudnościami. Wielcy innowatorzy, ludzie sukcesu, którzy zmieniają świat, działają mimo swoich obaw, lęków i wątpliwości. Zadają sobie pytanie „Co bym zrobił, gdybyś się nie bał?”. A później to robią!

„Pilność może być potężnym motywatorem do nieustraszonego wkroczenia na scenę wydarzeń. Czy jest coś w Twoim życiu, co jest tak ważne, że może stać się pilnym wezwaniem do działania?” – Jane Case

Uwagi końcowe

Oto 5 kluczowych zasad, dzięki którym możesz dołączyć do grona nieustraszonych, osiągnąć sukces, a przy tym zmienić świat na lepsze. Te zasady są jak mapa, która pomaga nawigować, podejmować lepsze decyzje, skutecznie dokonywać przełomowych i pozytywnych zmian niemal w każdej dziedziny życia.

Ty też możesz być nieustraszony!

Jeżeli myślisz, że trzeba być urodzonym geniuszem, mieć niezwykłe talenty i zdolności, być uprzywilejowanym, posiadać ogromne zasoby i środki, aby stworzyć rewolucyjny produkt, usługę czy powołać do życia ruch zmieniający cały świat, to po przeczytaniu książki Jean Case „Bądź nieustraszony” zmienisz zdanie.

Dowiesz się z niej więcej o 5 kluczowych zasadach bycia nieustraszonym oraz poznasz prawdziwe historie nieustraszonych osób. Niektóre z nich są powszechnie znane, o innych być jeszcze nie słyszałeś. Ludzi, którzy w różnych dziedzinach życia, dokonali tego co wydawało się niemożliwe. Nastoletnią dziewczynkę, która stworzyła organizację non profit, aby w bezpieczny sposób pozbywać się leków. Mężczyznę, który otworzył piekarnię, aby zatrudniać ludzi bez szans na pracę. Szefa kuchni, który wymyślił, jak wydawać miliony posiłków ofiarom huraganu. Drogę do sukcesu takich firm jak Airbnb, Amazon czy Apple. Działalność organizacji charytatywnych jak fundacja Gates Foundation założona przez Billa Gatesa i jego żonę Melindę.

„Nie potrzeba wyjątkowych zdolności, wielkiej charyzmy ani szczególnych atutów. Ludzie zostają bohaterami nie dlatego, że otrzymali jakieś nadprzyrodzone moce, ale dlatego, że widzą pilną potrzebę i po prostu zaczynają działać”.  – Jean Case

Wszyscy Ci ludzie mieli śmiałe marzenia, ale większość z nich zaczynała, wykonując drobne, dobrze im znane czynności. Robili, co robić może każdy z nas. Wspólną cechą tych osób była pasja do zmiany świata na lepsze. Każda z nich działała mimo przeszkód, porażek i sprzeciwów, aż w końcu odniosła sukces.

Historie wielu z tych osób mogą stanowić dla Ciebie źródło inspiracji i pomocnych wskazówek, które pomogą Ci wywierać większy wpływ w każdej dziedzinie życia i stać się wzorem nieustraszoności dla innych.

Każdy z nas jest odpowiedzialny za swój wpływ, jaki wywiera na świat.

W życiu mamy do odegrania pewną rolę. Każdy z nas wywiera jakiś wpływ na ludzi wokół nas, na swoje otoczenie i środowisko. Robimy to codziennie, podejmując decyzje, zabierając głos lub zachowując milczenie. Robiąc pewne rzeczy lub powstrzymując się od działania. Mamy wybór. Możemy decydować, jaki to będzie wpływ. To od nas zależy czy pozostawimy po sobie coś cennego. Jak zostaniemy zapamiętani i czy przyczynimy się do czegoś dobrego.

Książka „Bądź nieustraszony” jest wezwaniem do działania skierowanym do wszystkich tych, którzy pragną wieść nieprzeciętne życie i odmienić świat. Czy jesteś jedną z takich osób? Czy chcesz BYĆ NIEUSTRASZONY? Zdecyduj!

„Ty też możesz zmieniać świat. Przystąp do działania i BĄDŹ NIEUSTRASZONY!”

Bądź nieustraszony. 5 życiowych zasad dokonywania przełomów i osiągania celów - Jean Case
Bądź nieustraszony. 5 życiowych zasad dokonywania przełomów i osiągania celów – Jean Case