autor Andrzej Milewski

ROZWÓJ, OBFITOŚĆ I BOGACTWO.
W PANDEMII BOB PROCTOR PROPONUJE. Odcinek 2

Jeśli nie czytałeś jeszcze odcinka 2 i 1 koniecznie przeczytaj… Odcinek 1, Odcinek 2

Bob Proctor należy do największych w świecie trenerów sukcesu i mówców motywacyjnych. Bob jest też znawcą ludzkiego umysłu, autorem bestsellerów New York Timesa oraz właścicielem i CEO swojej firmy the Proctor Gallagher Institute.

6 maja 2020 roku, słynny trener sukcesu udzielił wywiadu dla The School Of Greatness (Szkoła Wielkości), którą prowadzi Lewis Howes. Oto fragment tego wywiad, w którym Bob Proctor proponuje potrzebną wiedzę do tego, aby zacząć kreować rozwój, obfitość i bogactwo w czasach pandemii.

Lewis Howes: Chce zapytać o to, jak Pan radzi sobie ze swoimi wątpliwościami i co osoba niepewna musi zrobić, aby być pewną siebie?

Bob Proctor: To jest interesujące. Co jest biegunową przeciwnością niepewności? Jest nią zrozumienie. To zrozumienie jest odwrotnością niepewności i wątpliwości. Co takiego powinniśmy zrozumieć? Siebie. Powinniśmy też znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego skupiam, doznaję, otrzymuje, utrzymuję i żywię się niepewnościami i wątpliwościami?

Jeśli odkryję to kim jestem naprawdę. Jeśli pojmę i zrozumiem wszystko czego nauczyliśmy się przez wieki, to nie będę niepewny i nie będę wątpił! Wówczas będę mógł osiągnąć wszystko! Jedynym powodem wszystkich wątpliwości i niepewności jest brak zrozumienia! Dlatego będę się uczył i wciąż uczył! Po to, aby otrzymywać i mieć lepsze zrozumienie.
Nie mam żadnych wątpliwości! Nie waham się co do tego co mogę zrobić! Czy oznacza to, że mogę robić wszystko? Nie!

Kiedy pojawią się wątpliwości, mogę je wyeliminować. Mogę wyeliminować  je szybko, bo wymyślę sposób jak mam to zrobić. Zauważ, to tylko ja powątpiewam w siebie, ponieważ mam niewystarczającą wiedzę o sobie. Musimy mieć prawdziwy obraz samego siebie. Musimy zrozumieć samych siebie. Zrozumieć kim jesteśmy. Musimy zrozumieć jak nasze umysły działają! Uzmysłowić sobie, że fizyczny instrument, w którym żyjemy jest niczym innym jak tylko instrumentem. To właśnie ciało jest narzędziem dla umysłu. Umysł wyraża siebie poprzez tą rzecz, którą nazywamy naszym ciałem. To we mnie jest niewidzialna siła. Chcę zrozumieć lepiej fizyczną stronę i jej energię. Fizyczna strona to nasza pierwsza, niższa strona.

Czym jest druga i wyższa strona? Druga i wyższa strona to moje elementy intelektualne czyli wyższe zdolności umysłu: Percepcja, Wola, Rozum, Wyobraźnia, Pamięć, Intuicja. Gdy będę lepiej rozumiał moje wyższe zdolności umysłu i używał ich bardziej to usunę bariery, które odgradzają mnie od świata, którego zawsze byłem częścią. Następnie, mogę otworzyć się na duchową esencję tego kim jestem. Ponieważ jesteśmy istotami duchowymi i ta esencja jest miejscem, gdzie nasza wielkość i genialność się znajdują.

Nasza wielkość i genialność znajdują się w zrozumieniu duchowej esencji, która dyktuje mam kim jesteśmy. Widzisz, nasze duchowe DNA jest idealne, nie wymaga poprawy, nie dba o rozwój, zmiany i przeróbki. Nasza duchowa esencja jest perfekcyjna i ta perfekcja jest w nas. Zatem trik, sztuczka i fortel polegają na tym, aby rozgryźć lub wykombinować to, jak wyrazić duchową esencję bardziej i w lepszy sposób z wystarczającymi siłami, aby podążać za naszymi marzeniami.
(18 narzędzi do realizacji marzeń.

Sprawdź: 18 narzędzi do realizacji marzeń  i POSZUKIWACZ MARZEŃ: [24tp.pl]

Lewis Howes: Jak powinienem przemodelować mój obraz samego siebie, aby mi pozytywnie bardziej służył, zamiast dołował?

Bob Proctor: Maxwell Maltz doktor chirurgii plastycznej odkrył pojęcie obrazu samego siebie jaki znanym obecnie. Zauważył, że osoby, które poprawiały swoje ciało różnie reagowały na swoje samopoczucie. Gdy usuwał blizny swoim pacjentom zauważył, że wraz z usunięciem blizny osoby te przechodziły wielką transformację wewnętrzną. Innym razem, usunięcie blizny nie wpływało na zmianę charakteru pacjenta.

Mamy zewnętrzny obraz samego siebie, który widzimy w lustrze oraz wewnętrzny obraz, jakim jest idea o sobie, która zaczyna się od pierwszych lat naszego życia. Idea wewnętrznego obrazu, czyli to jak widzimy samego siebie jest zasadzona bardzo wcześnie, gdy byliśmy niemowlakami i w dzieciństwie. Wtedy, idea przyjęła się i rosła. Jeśli dziecko wychowane było w pochwałach, to w życiu dorosłym będzie pewne siebie i żyło w poczuciu bezpieczeństwa bez lęku i strachu. Jeśli dziecko wychowane jest w krytycyzmie, to w życiu dorosłym będzie powątpiewało, żyło z lękiem, strachem wątpliwościami, niepewnościami w poczuciu zagrożenia i ciągłego braku bezpieczeństwa.

Nasz obraz wewnętrzny zasadzali ludzie, z naszego otoczenia, którzy w większości w ogóle nie mieli pojęcia o tym co robią! To oni formowali nasze małe mózgi i zasadzali w nas idee. I my też, jako dzieci nie mieliśmy pojęcia o tym co dzieje się z nami! Byliśmy wtedy jak świeża, miękka, podatna bezwolnie na wszystko glina. Dziecko już się ukształtowało, urosło i nie wie teraz czemu nakłada na siebie ograniczenia i nie wie dlaczego rani samego siebie.

Jeśli chodzi o mnie, to dorastałem w poczuciu zagrożenia. Urodziłem się w czasach Wielkiej Depresji. Gdy poszedłem do szkoły wybuchła I Wojna Światowa, później wybuchła II Wojna. To były ciężkie czasy, wszyscy mężczyźni walczyli w Europie, kobiety kierowały traktorami. Wychowywany byłem w ciągłym zagrożeniu, aż do momentu, gdy pewien mężczyzna dał mi książkę (Nowa psychocybernetyka Maxwell Maltz). Od tamtego czasu zacząłem kierować uwagę na to kim jestem. Nigdy nie przestałem być zafascynowany uczeniem się samego siebie. Jednym z rozwiązań na pozbycie się wątpliwości i wzmocnienie swojego obrazu siebie jest znalezienie swojego mentora, to w znacznym stopniu może pomóc w zyskaniu pewności siebie. W moim przypadku się to sprawdziło i odmieniło moje moje życie. To jest to co staramy się robić w Szkole Wielkości, chcemy aby zyskiwali pewność siebie, mieli pozytywny obraz samych siebie i zmieniali swoje życie na lepsze. Bo wtedy wszystko staje się możliwe.

Wywiad ukazał się w maju 2020 roku, i jest dostępny w YouTube:

 

START Creating WEALTH & ABUNDANCE Today | Bob Proctor & Lewis Howes
Odcinek 2 i 1 znajdziesz tutaj: Odcinek 1, Odcinek 2

Tłumaczył Andrzej Milewski

„Obraz samego siebie wyznacza granice osiągnięć” – Maxwell Maltz