Jeśli chcesz podnieść swoją efektywność i wejść na kolejny poziom sukcesu, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Są one oparte na podstawowych wartościach i osobistej odpowiedzialności. Jeśli będziesz się do nich stosował mogą Ci one pomóc lepiej skupić się na Twoich celach, utrzymać motywację i osiągnąć to do czego dążysz. Oto 10 zasad sukcesu – bądź skupiony, bądź zmotywowany, bądź silny! Zaczynamy!

„Sukces to wstąpić na drogę zmiany, postępu, rozwoju i realizacji. To zyskać na wartości, aby w ten sposób zająć pozycję jeszcze korzystniejszą. Uczynić swoje życie takim jakim sobie życzymy – to jest sukces!”

Jak się skupić, utrzymać motywację i osiągnąć to co chcesz? Pamiętaj o tych 10 zasadach sukcesu!

#01 Na szacunek i zaufanie trzeba zasłużyć. Uczciwość jest doceniana. Lojalność jest odwzajemniana.

Szacunek, zaufanie i lojalność nie są za darmo. Budujesz je i zdobywasz każdego dnia dzięki swojej rzetelności i uczciwości. Ludzie nie zwracają uwagi tylko na to, co mówisz, reagują i pamiętają to co robisz. Liczą się Twoje czyny nie słowa. Twoje etyka, dotrzymywanie danego słowa i uczciwość w tym co robisz pozostawia pozytywne trwałe wrażenie, na każdym z kim masz do czynienia.

#02 Chwila, w której przyjmujesz odpowiedzialność za wszystko w swoim życiu, jest momentem, w którym zyskujesz siłę do zmiany.

Twój sukces zależy w 100% od Ciebie. Ty kontrolujesz sposób, w jaki reagujesz na sytuacje i okoliczności. Z chwilą gdy, przejmiesz całkowitą odpowiedzialność za swoje życie, nabierasz siły i mocy do zmiany. Sam zaczynasz kreować sobie nowe możliwości. Decydujesz co jest dla Ciebie dobre, a co Ci nie służy. Co chcesz osiągnąć i zmienić w swoim życiu na lepsze.

#03 To, gdzie jesteś teraz w życiu, jest sumą decyzji, które podjąłeś.

Decyzje, które podejmujesz każdego dnia, albo przesuwają Cię w kierunku realizacji Twoich celów, albo oddalają Cię od nich. Twoje wybory doprowadziły Cię do dnia dzisiejszego i miejsca, w którym jesteś. Decyzje jakie podejmiesz dzisiaj, zadecydują o tym, gdzie będziesz jutro. Jeśli nie podoba Ci się, jak sumuje się matematyka Twojego życia i aktualny wynik, możesz zmienić tę sumę. Czynisz to podejmując inne niż do tej pory decyzje, zaczynając od teraz.

#04 Życie jest zbyt krótkie, by spędzić je na wojnie ze sobą.

Sukces zaczyna się od wiary, że jesteś godny posiadania tego, czego chcesz. Ale jeśli nie będziesz naprawdę lubił siebie, to będziesz tracił cenny czas i energię uwięzioną w negatywnych schematach myślowych. Znajdź mentorów, autorytety, osoby które dają dobry przykład i mogą być dla Ciebie inspiracją i wzorem do naśladowania. Ludzi, którzy będą Cię wspierać, ale też będą z Tobą szczerzy i powiedzą Ci prawdę. Określ swoje talenty, mocne strony i inne „supermoce”, które posiadasz i wykorzystuj je w pełni. Żyj w zgodzie ze swoimi wartościami. Podejmuj odważne działania i obserwuj, jak rośnie Twoja pewność siebie i poczucie własnej wartości.

#05 Jeśli to nie będzie miało znaczenia za 5 lat, nie spędzaj więcej niż 5 minut na denerwowaniu się tym.

Twój czas i energia są ograniczone. Czy wolisz wykorzystać je pracując nad rzeczami, dzięki którym uczynisz postęp, czy też przejmując się i żywiąc urazę do czegoś, na co możesz nie mieć wpływu i nie będzie to miało znaczenia za 5 lat?

Mądrość bierze się z doświadczenia. Wynika z wyciągnięcia wniosków i nauki, która pochodzi z przezwyciężania problemów i trudnych sytuacji z jakim się mierzysz. Uczysz się nie tylko ze swoich sukcesów, ale też z błędów i porażek. Kiedy już odbędziesz życiową lekcję i zdobędziesz tę mądrość, możesz porzucić sytuację, do której wciąż wracasz i która Cię hamuje. Pamiętaj przeszłości nie zmienisz, musisz iść dalej ze swoim życiem. Przeanalizuj co się wydarzyło, pomyśl co możesz zrobić lepiej w przyszłości. Gdy to zrobisz, wróć do chwili obecnej i pracuj w teraźniejszości nad tym, by odnieść sukces. Twoja przyszłość, zależy od tego co robisz dzisiaj.

#06 Ktokolwiek próbuje Cię ściągnąć w dół, jest poniżej Ciebie i nie zasługuje na Twoją uwagę. Tak długo, jak na to nie pozwolisz, nie może wywrzeć żadnego wpływu na Twoje życie.

Jak powiedziała kiedyś Eleanor Roosevelt: „Nikt nie może sprawić byś poczuł się gorszy bez Twojego przyzwolenia„. Jesteś jedyną osobą, która może pozwolić komuś innemu ściągnąć Cię w dół i sprawić, że poczujesz się zdołowany. Wznieś się ponad krytyków, małostkowe sytuacje i skup się na swoich mocnych stronach. To pokazuje innym i również Tobie, że jesteś osobą z silnym charakterem. Nie daj się wytrącić z równowagi Twoje uczucia i duma w różnych sytuacjach mogą być zranione. Staraj się jednak zachować profesjonalizm i koncentrację, dzięki temu utrzymasz dynamikę w dążeniu do swoich celów.

#07 To na co pozwalasz, będzie kontynuowane.

Uczymy ludzi, jak nas traktować na kilka sposobów. Jeśli sam zaniżasz swoją wartość i mówisz o sobie negatywne rzeczy, inni uczą się, że mogą mówić o Tobie w podobny negatywny sposób. Jeśli będziesz się szanował, wyznaczysz jasne granice, inni nauczą się też, szacunku do Ciebie i tego na co mogą sobie pozwolić. Twój sukces zależy od tego, czy otaczasz się odpowiednimi ludźmi. Do wzrostu i rozwoju istotne jest pozytywne środowisko. W odpowiednich warunkach zyskujesz dodatkowe możliwości, które pozwalają Ci się uczyć i rozwijać. A wszystko to w atmosferze wzajemnego szacunku i wsparcia.

#08 To, co zabije Twoje marzenie, to obsesja na punkcie tego, co inni ludzie będą o tobie myśleć.

Najszybszym sposobem, aby zwątpić w siebie i zatrzymać swoje postępy, jest nadmierna obsesja na punkcie tego, co inni ludzie o Tobie myślą. Każdy ma prawo do swoich opinii, a niektórzy będą Cię oceniać i krytykować. Prawdziwe pytanie brzmi: „Czy pozwolisz na to aby ich opinia zmiażdżyła Twoje marzenia i Twoją pasję?” Pamiętaj, że ocena innych często ma więcej wspólnego z ludźmi, którzy ją wygłaszają i ich problemami, niż z Tobą.

#09 Siła rośnie w tych momentach, kiedy myślisz, że nie możesz iść dalej, ale i tak idziesz dalej.

Twoja siła rośnie, gdy stajesz w obliczu trudnych momentów i decydujesz się znaleźć drogę, aby przez nie przejść. Może to oznaczać cofnięcie się o krok, przegrupowanie sił i środków, dostosowanie strategii i wypróbowanie innej drogi. Albo może to oznaczać rezygnację z czegoś, o czym naprawdę myślałeś, że chcesz i zastąpienie tego czymś innym, większym i lepszym. Stajesz się silniejszy, podążając za swoją intuicją i postrzegając wyzwania jako szanse na naukę i rozwój.

#10 To, co robisz, gdy nie masz motywacji, decyduje o sukcesie lub porażce.

Każdy ma swoje granice i dopadają go różne kryzysy. Twoja motywacja raz jest, a raz jej nie ma. Kiedy dopadają Cię spadki motywacji ważne jest, aby przeanalizować z czego to wynika i swój sposób myślenia. Bycie niezmotywowanym zdarza się każdemu. Jest to okazja, aby przyjrzeć się uważniej sytuacji. Czy musisz docisnąć i działać mimo braku chęci i motywacji? A może powinieneś odpuścić, chwilę odpocząć i nabrać siły, aby uniknąć wypalenia lub innych problemów zdrowotnych? Samodyscyplina to zdolność robienia tego, co trzeba i kiedy trzeba, bez względu na to, czy nam się chce czy nie. Powinieneś wiedzieć kiedy musisz pracować, a kiedy możesz zrobić sobie przerwę, odprężyć się i wypocząć. Umiejętnie równoważąc to, co absolutnie musisz zrobić, z czasem odpoczynku i relaksu, nastawiasz się na długoterminowy sukces.

Oto 10 ważnych zasad, które pomogą Ci być skupionym i zmotywowanym na drodze do sukcesu. Bądź silny! Z odwagą zmierzaj w kierunku swoich marzeń!

„Sukces jest czymś, co przyciągasz poprzez to, kim się stajesz”. – Jim Rohn

A według Ciebie co pomaga osiągnąć sukces?