Co robić aby poczuć się lepiej, być bardziej zadowolonym z życia, pewnym siebie, silnym, dumnym, niesamowitym i szczęśliwym? Możliwości jest bardzo dużo, a każdy z nas może znaleźć sposób, który jest dobry dla niego.

Siła i rozwój przychodzą tylko wraz z ciągłym wysiłkiem i zmaganiem. – Napoleon Hill

Oto 44 różne sposoby, aby poczuć się silnym, dumnym i niesamowitym

#1 Pozbądź się strachu przed tym co ludzie myślą

Strach przed tym, co inni pomyślą, powstrzymuje wiele osób przed działaniem. Pozbądź się tego strachu, bądź bardziej pewny siebie i nie wstydź się tego kim jesteś. Jeśli chcesz dowiedzieć się co zrobić, aby zbudować w sobie pewność siebie przeczytaj Jak zbudować pewność siebie?

#2 Wykorzystaj każdą okazję, która się pojawia

Nie będziesz miał wielu żalów jeśli będziesz podążał za każdą okazją, którą życie Ci daje. Rezultatem takiego postępowania będzie Twoje dobre samopoczucie. Nie rezygnuj z nadarzających się możliwości tylko dlatego, iż uważasz że nie jesteś na nie w danej chwili gotowy. Swoim działaniem stwarzaj też okazje dla siebie i nie czekaj biernie, aż coś się wydarzy.

#3 Ćwicz regularnie

Regularna aktywność fizyczna i ćwiczenia poprawią Twoją mentalną i fizyczną siłę. Zdrowe i silne ciało wzmocni też Twoją pewność siebie. Będziesz bardziej sprawy i zyskasz więcej pozytywnej energii do działania.

#4 Rób to, co kochasz, a nie to co inni chcą, abyś robił

Masz prawo iść własną drogą, nawet jeśli ludzie wokół mają inny pomysł na Ciebie. Pozwalając innym ludziom nakłonić Cię do robienia czegoś, ponieważ wydaje się to dla nich najlepsza opcja, nie oznacza, że ​​jest ona dobra dla Ciebie. Jeśli będziesz robił to co kochasz, coś co sprawia Ci autentyczną przyjemność, będziesz z tego dumny i nie będziesz miał wątpliwości co do tego, że jest to właściwy wybór. W odkryciu swojej pasji może Ci pomóc kilka pytań, które powinieneś sobie zadać 17 pytań, które pozwolą Ci odkryć swoją pasję

#5 Ucz się na swoich porażkach

Wiele osób pozwala, aby porażki ich pokonały, zniechęcają się na skutek niepowodzeń i nie używają ich jako doświadczenia, poprzez które możliwy jest wzrost i poprawa. Zacznij myśleć o swoich niepowodzeniach jako o krokach i nauce, a nie jako o klęskach. Dzięki takiemu podejściu będziesz nie do zatrzymania, bo ewentualne trudności i przejściowe porażki nie powstrzymają Cię w drodze do osiągnięcia Twoich celów.

#6 Medytuj

Nie u każdego sprawdza się praktyka medytacji jednak warto ją wypróbować na sobie. Medytacja pozwala spędzić część dnia w spokojnym relaksującym stanie, w którym możesz przetwarzać swoje myśli. Usiąść, oddychać, poczuć spokój, koncentrację, być bardziej wdzięczny za co, to masz. Regularnie stosowana medytacja może prowadzić do poprawy siły psychicznej i lepszego zrozumienia swojego umysłu.

#7 Wyznacz sobie cele i bądź konsekwentny w ich realizacji

Czujemy się lepiej, gdy mamy określone konkretne cele, pracujemy wytrwale nad ich osiągnięciem, a nasze samopoczucie poprawia się zwłaszcza, gdy zaczynamy dostrzegać pozytywne rezultaty naszych wysiłków. Cele dają nam poczucie sensu, czegoś, do czego warto dążyć. Eliminują wątpliwości oraz obawy w jakim kierunku chcemy zmierzać w życiu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak definiować i realizować swoje cele przeczytaj: Jak zamienić określanie celów na osiąganie celów?

#8 Popraw swoją postawę i język ciała

Praca nad swoją postawą i mową ciała zmienia sposób w jaki się poruszasz, chodzisz, siedzisz, a także wchodzisz w interakcje z ludźmi. Bycie świadomym swojej mowy ciała powoduje, że czujesz się silniejszy i bardziej pewny siebie w kontaktach z innymi ludźmi, którzy są wokół Ciebie. Jesteś też w stanie lepiej odczytywać emocje ludzi, skuteczniej się komunikować i budować trwalsze relacje.

#9 Podróżuj

„Świat jest książką i Ciktórzy nie podróżujączytają tylko jedną stronę. – św. Augustyn. Podróże to wspaniały sposób na spędzanie czasu. Zdobywasz niesamowite wrażenia i doświadczania podczas podróży, które prawdopodobnie będziesz pamiętał do końca życia Podróżne kształcą i poszerzają Twoje horyzonty. Wiedząc, że wykorzystujesz swój czas mądrze sprawi, że poczujesz się bardziej dumny i zadowolony ze swojego życia.

#10 Pozbądź się pilota od telewizora

Oglądanie TV lub spędzanie czasu na grach wideo może być zabawne, ale to nie jest prawdziwe życie. Możesz robić o wiele więcej: rozwijać nowe umiejętności, zajmować się swoim hobby, podróżować, spędzać czas z innymi ludźmi. Pozbądź się pilota, przestań marnować cenny czas na oglądanie telewizji i zrób coś produktywnego, co wzbogaci Twoje życie. Jeśli jeszcze nie czujesz się przekonany, aby zrezygnować z TV przeczytaj 10 powodów, aby przestać oglądać telewizję

#11 Zainwestuj w nowy garnitur

Rada głównie dla panów, jednak panie również mogą poszukać dla siebie stroju, który sprawi, że poczują się wyjątkowo. Ubierz się elegancko, wyglądaj nienagannie i bosko. Twoja pewność siebie i poczucie siły dzięki temu prostemu zabiegowi jakim jest świetnie dobrany, elegancji strój znacznie wzroście.

#12 Idź do fryzjera

Wizyta u fryzjera, zmiana uczesania i modna fryzura może sprawić, że poczujesz się lepiej. Szczególnie jeśli dość rzadko odwiedzasz fryzjera zmiana może być dla Ciebie bardziej odczuwalna. Nowy image, dobrze obcięte włosy mogą podnieść poczucie własnej wartości i sprawią, że Twoje samopoczucie się znacznie poprawi.

#13 Jedz i pij zdrowo

Większość ludzi po prostu nie traktuje diety poważnie. Nie oznacza to tylko, że nie są w formie, ale sposób w jaki się odżywiają negatywnie wpływ również na ich poziomy energii, nastrój, stan włosów i skóry itp. Zwracaj uwagę na to co jesz i pijesz. Staraj się odżywiać zdrowo i dostarczać swojemu organizmowi potrzebne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Zobaczysz, że poczujesz się dzięki temu znacznie lepiej.

#14 Pracuj ciężko

Ciężka praca daje rezultaty. Dobre wyniki sprawiają, że czujesz się dumny, silny i nie do pokonania. Wkładaj 100% we wszystko, co robisz. Nie odpuszczaj, bądź wyrwały i zdyscyplinowany. Jeśli dopada Cię czasem lenistwo przeczytaj Jak pokonać lenistwo? Skuteczne sposoby walki z leniem.

#15 Słuchaj motywującej muzyki

Muzyka w ogóle, a w szczególności muzyka motywacyjna może znacznie poprawić nasze samopoczucie. Stwórz swoje ulubione playlisty i słuchaj ich szczególnie wtedy, gdy Twoja motywacja do działania zaczyna słabnąć. Słuchaj muzyki zawsze, gdy tego potrzebujesz, a Twój nastrój się poprawi.

#16 Zrób coś nowego każdego dnia

Robienie czegoś nowego każdego dnia, niezależnie od tego, co to jest, zmniejsza ryzyko że całkowicie zmarnujesz swój dzień. To nie musi być nic wielkiego i pełnego przygód, ważne natomiast aby każdego dnia było to coś czego wcześniej nie robiłeś, po prostu coś nowego. Te nowe doświadczenia wzbogacą Twoje życie i będzie to dla Ciebie dodatkowa nauka.

#17 Zostań rannym ptaszkiem

Nie jest to może jeden z łatwiejszych nawyków do wyrobienia w sobie, szczególnie w przypadku osób, które preferują raczej tryb nocny, jednak wczesne wstawania może dać Ci dodatkowy czas na działanie. Dzięki temu, że wcześniej wstaniesz możesz lepiej przygotować się na nadchodzący dzień. Jesteś w stanie zrobić więcej niż gdybyś spał dłużej. Sprawdź na sobie jak działa wcześniejsze wstawanie. Potrzebujesz więcej powodów przeczytaj Jak i dlaczego warto wstawać wcześnie rano. Poznaj sprawdzone korzyści.

#18 Poczuj adrenalinę

Adrenalina to niesamowita rzecz. W obliczu lęków, odczuwając dreszcz emocji, gdy poziom adrenaliny wzrasta odczuwasz siłę, masz wrażenie że możesz prawie wszystko i czujesz się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Zrób od czasu do czasu coś co przyspieszy bicie serca i  podniesie Twój poziom adrenaliny.

#19 Zacznij obserwować ludzi

Obserwacja jest kluczową umiejętnością, która pozwala na naukę. Kiedy stajesz się spostrzegawczy, nie tylko widzisz wszystko wokół Ciebie, ale dostrzegasz rzeczy takimi jakimi są, zauważasz niewidoczne na pierwszy rzut oka detale. Jest w tym swojego rodzaju mentalna moc. Obserwowanie ludzi pozwala też łagodzić stres. Cześć osób, które będziesz obserwował i sytuacje jakie zobaczysz mogą Cię rozweselić. Jednocześnie oderwiesz swoje myśli od bieżących kłopotów, które wywołały stres i zmienisz perspektywę.

#20 Pokonaj wstyd

Zakłopotanie lub strach przed zakłopotaniem dopada wiele osób. To powstrzymuje ich od zachowywania się tak, jak normalnie by się zachowali, wstrzymują się z działaniem i chęcią wypróbowania nowych rzeczy. Musisz być w stanie przezwyciężyć swój wstyd i nauczyć się śmiać, ze swoich ewentualnych wpadek.

#21 Zawsze śmiej się ostatni

Łatwo innym śmiać się z Twoich marzeń, zwłaszcza jeśli brakuje im wyobraźni i sami nie mają pomysłu na swoje życie. Kiedy śmieją się z Ciebie, bo ich zdaniem próbujesz niemożliwego, nie zniżaj się do ich poziomu. Udowodnij im, że są w błędzie i pokaż im, że ten się śmieje kto się śmieje ostatni.

#22 Pokaż swoim bliskim, jak wiele dla Ciebie znaczą

Posiadanie kogoś, kto Cię kocha, jest wyjątkowym darem, który niektórzy z nas mogą przyjmować jako coś normalnego, co im się po prostu należy. Nie wiemy, jak długo bliscy nam ludzie będą w naszym życiu i ważne jest, abyśmy mogli wyrazić im naszą wdzięczność i miłość, kiedy jeszcze możemy i mamy ku temu okazje.

#23 Bądź cierpliwy i nie przyspieszaj na siłę biegu wydarzeń

Rzadko czujemy się dobrze jeśli zbytnio się spieszymy. Nie przyspieszaj na siłę biegu wydarzeń. Raczej zauważ, że gdy idzie się wolniej, widzi się wyraźniej. Wykorzystaj to. Czasem brakuje nam cierpliwości, chcemy rezultatów od razu. Zwolnij czasem tempo i zainwestuj trochę czasu, aby ukończyć to co robisz w sposób właściwy, dający możliwie dobre rezultaty. Unikaj bylejakości i pośpiechu.

#24 Gdy tylko możesz, spotykaj nowych ludzi

Poznawanie nowych ludzi stwarza nieskończone możliwości. Może pomóc Ci zyskać wiele nowych relacji, zbudować sieć kontaktów i zyskać nowych przyjaciół, którzy mogą Ci pomóc, kiedy będzie to konieczne. Posiadanie bliskich i przyjaciół daję Ci siłę, której czasem możesz potrzebować, aby uporać się z różnymi problemami. Ponadto również w chwilach radości masz z kim świętować sukcesy.

#25 Zmierz się ze swoimi lękami wcześniej, niż później

Lepiej stawić czoła swoim lękom prędzej niż później, a nawet po prostu stawić im czoła w ogóle. Jednak im szybciej pokonasz swoje obawy tym szybciej nabierzesz większej pewności siebie i poczujesz się silniejszy z tego powodu.

#26 Spraw sobie super brykę

Może nie jest to jedna z najbardziej rozsądnych porad, jednak wszyscy miłośnicy motoryzacji się zgodzą, że jest coś wspaniałego i potężnego w przemieszczaniu się super autem. Uczucie jest przednie. Czujesz moc, dumę i radość.

#27 Pomagaj innym

Twoje życie nie ma większego znaczenia, jeśli nigdy nikomu nie pomożesz. Dawanie i pomaganie innym jest jednym ze wspanialszych uczuć, jakie kiedykolwiek możesz przeżyć. Działa w obie strony. Osoba, której pomagasz jest Ci wdzięczna i czuje się lepiej, podobnie w Tobie rodzą się pozytywne emocje i czujesz spełnienie.

#28 Opanuj nowe umiejętności

Zwiększanie i poprawa arsenału umiejętności, które masz do dyspozycji, może Ci tylko wyjść na dobre. Im więcej masz umiejętności, tym jesteś mocniejszy i tym łatwiej jest Ci osiągać cele, które sobie postawiłeś. Nie ustawaj w rozwoju.

#29 Naucz się kontrolować swój gniew

Nigdy nie myślisz jasno, kiedy jesteś zły. Popełniasz błędy, żałujesz tego co powiedziałeś w złości, a Twój gniew wcale nie sprawia, że czujesz się lepiej. Jeśli możesz nauczyć się kontrolować swój gniew poprawi to Twój codzienny nastrój i przyczyni się do zwiększenia Twojej mentalnej siły.

#30 Zainwestuj swoje pieniądze, nie tylko je oszczędzaj

Czujemy się bardzo dobrze, gdy mamy pieniędzy w banku, ale możesz poczuć się jeszcze lepiej, kiedy zainwestujesz te pieniądze w siebie i swoje marzenia. Może Ci to pewnego dnia zapewnić większy zwrot. Inwestowanie w siebie, swój rozwój jest zawsze najlepszym wyborem.

#31 Doświadczaj różnych kultur

Jeśli masz taką możliwość podróżuj i poznawaj nowe kultury. Gdy budżet na to nie pozwala po prostu czytaj o tym jak ludzie żyją w innych krajach, poznaj ich zwyczaje i sposób w jaki patrzą na świat. Twoja mądrość i świadomość tego, jak żyją ludzie z różnych zakątków świata pozwoli Ci poszerzyć Twoje horyzonty myślowe i daje szerszą wiedzę czym dokładnie jest życie. Uświadomisz sobie, jak inni mogą myśleć i czuć się w porównaniu z ludźmi, z którymi spędzasz cały swój czas. Doświadczanie różnych kultur może pobudzić też Twoją kreatywność.

#32 Rzuć wyzwanie swojemu umysłowi

Nigdy nie staniesz się silniejszy, jeśli nie rzucisz sobie wyzwania i nie popchniesz siebie do działania, nie wyjdziesz poza strefę swojego komfortu, nie naruszysz status quo. Rzuć wyzwanie sobie i kiedy zaczniesz widzieć wyniki swoich działań, da Ci to duży wzrost pozytywności i wiary we własne siły, która na pewno Ci się przyda. Ćwicz też swój mózg każdego dnia. Jeśli chcesz się dowiedzieć ja możesz to robić przeczytaj 8 łatwych i skutecznych sposobów, aby ćwiczyć mózg

#33 Nigdy nie spędzaj zbyt wielu dni w ten sam sposób

Spędzanie zbyt wielu dni w ten sam sposób to marnotrawstwo. Jest tak wiele rzeczy do zrobienia i doświadczenia, ludzi do spotkania oraz miejsc do odwiedzenia. Jest tyle możliwości, że nie starczyłoby Ci czasu nawet gdybyś chciał to wszystko zobaczyć i zasmakować. Dlaczego, więc nie wykorzystać w pełni czasu, który masz? Niech każdy Twój dzień będzie wyjątkowy i niezapomniany.

#34 Niech śmierć będzie dla Ciebie motywatorem

Smutna rzeczywistość polega na tym, że wszyscy pewnego dnia umrzemy. Nasz czas na Ziemi w końcu upłynie bez względu na to kim jesteśmy. Niech ten fakt zmotywuje Cię do tego, aby żyć jak najlepiej, póki możesz. Nie zmarnuj swojego życia, wykorzystaj swój potencjał w pełni.

#35 Pchnij się w kierunku wzrostu

Nie oczekuj, że rozwój i wzrost przyjdą same do Ciebie. Musisz popchnąć się w kierunku, w którym chcesz iść, nikt inny nie zrobi tego za Ciebie. Zrozum, czego chcesz i dosłownie popchnij się w kierunku tego co jest potrzebne, aby tam dotrzeć.

#36 Naucz się akceptować to, czego nie można zmienić

Niektórych rzeczy w życiu nie da się zmienić. Są stałe i najlepsze co możesz zrobić to zaakceptowanie ich. Na część spaw po prostu nie masz wpływu i nie warto tracić swojej energii i czasu, aby je zmienić. Poczujesz się o wiele lepiej, gdy zaakceptujesz pewne rzeczy, takie jakie są. Reszta zależy od Ciebie.

#37 Zmień wszystko, czego nie możesz zaakceptować

Wszystko, czego nie możesz zaakceptować – zmień. Na przykład to jaką masz wagę ciała, pracę którą wykonujesz, ludzi z którymi się zadajesz, to gdzie mieszkasz. Jeśli masz na coś wpływ, działaj i kreuj. Rób wszystko, co musisz, aby zmienić wszystko, czego nie możesz zaakceptować.

#38 Popełniaj błędy

Na początku może to zabrzmieć nierozsądnie, ale od popełniania błędów stajesz się mądrzejszy. Nie bojąc się niepowodzeń i podejmując działanie mimo obaw z czasem tracisz lęk przed popełnieniem błędu i to jest ważny czynnik, aby stać się silnym psychicznie i osiągnąć sukces.

#39 Uwierz w siebie i swoje możliwości

Zauważysz dużą różnicę w sposobie w jaki ludzie, którzy wierzą w siebie działają, w porównaniu do tych, którzy tego nie robią. Są bardziej pewni siebie i dumni z tego, kim są i co zamierzają osiągnąć. Uwierz w siebie i swoje możliwości, to połowa sukcesu na drodze do realizacji celów i spełniania marzeń.

#40 Przestań wymyślać wymówki

Przestań wymyślać dla siebie wymówki. Słyszeliśmy je wszystkie wielokrotnie. 99% z nich to bezwartościowe frazesy, które są wykorzystywane jako sposób, aby czuć się mniej winnym z powodu swojej bierności i rezygnacji z nadążającej się okazji. Każdy dzień jest okazją, więc nie marnuj go, szukając pretekstu i wymówek, aby nie podjąć działania.

#41 Bądź wytrwały

Wytrwałość jest kluczem do sukcesu. Jeśli jesteś wytrwały, zaczniesz osiągać znacznie lepsze wyniki i będziesz miał większą szansę na zostanie najlepszym w tym, co robisz.

#42 Nigdy się nie poddawaj

Nigdy się nie poddawaj! Nigdy się nie wycofuj! Ludzie, którzy nigdy się nie poddają, to Ci, którym się udaje. Rezygnacja to najprostsza droga, jednak zaprowadzi Cię donikąd.

#43 Usuń negatywne osoby z twojego życia

Nigdy nie poczujesz się silny, potężny i dumny, jeśli wszyscy wokół Ciebie są negatywni i są też tacy w stosunku do Ciebie i Twoich celów. Jedyne, co możesz zrobić, to usunąć tych ludzi ze swojego życia. Mówi się, że jesteś wypadkową 5 osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu. Jeśli masz problem z toksycznymi osobami przeczytaj 14 cech toksycznych ludzi i jak sobie skutecznie z nimi radzić

#44 Pamiętaj, że wszystko jest możliwe

To musi być podstawowa zasada i sposób w jaki myślisz. Wszystko jest możliwe jeśli jesteś gotowy podjąć działanie, włożyć pracę i uwierzyć, że możesz osiągnąć wszystko co sobie postanowisz. Ten sposób myślenia zmienia bardzo dużo. Jesteś niepowstrzymany. Nic nie może Cię pokonać, jeśli naprawdę czegoś pragniesz. Nigdy nie zadowalaj się czymś gorszym. Zasługujesz na najlepsze. Kiedy czegoś chcesz, idź i zdobądź.

Myśląc pozytywnie przyciągasz pozytywne zdarzenia.

Jak widzisz jest wiele sposobów, aby czuć się świetnie! Jest tak wiele korzyści z pozytywnego nastawienia. Znasz już co najmniej 44 sposoby, dzięki którym pozytywny sposób myślenia pomoże Ci poczuć się niesamowicie. Jest ich oczywiście znacznie więcej. Po prostu pomyśl o możliwościach, są niemal nieskończone!

A Ty jakie masz sposoby, aby zachować pozytywne nastawienie, czuć się silnym, dumnym i niesamowitym? Podziel się swoim doświadczeniem i opinią w komentarzu.