Czy zastanawiałeś się kiedyś, co odróżnia ludzi przeciętnych od ludzi sukcesu? Bogatych, wolnych finansowo od biednych, którym wciąż brakuje pieniędzy? To ich nawyki!

Mimo, iż każdy z nas ma swoją definicję sukcesu, ogólnie sukces to możliwość życia na własnych warunkach. To zdolność do spełniania naszych marzeń, życzeń i pragnień. Osiąganie celów w ważnych dla nas obszarach życia. Jednak, aby zwiększyć swoje szanse na życiowy sukces trzeba mieć odpowiednie nawyki. Konsekwentnie robić określone rzeczy w określony sposób.

Szacuje się, że ok. 95% tego, co myślisz, czujesz, robisz i osiągasz w życiu to rezultat Twoich nawyków. Ludzie sukcesu mają „nawyki sukcesu”, które odróżniają ich od reszty. To dobre nawyki powodują, że uzyskują wielokrotnie więcej niż przeciętne osoby, które jeszcze nie wykształciły w sobie tych wartościowych i korzystnych zachowań.

Dobra wiadomość jest taka, że nawyki można zmieniać. Eliminować z naszego życia te złe i zastępować je dobrymi nawykami. Każdego nawyku można się nauczyć dzięki praktyce i powtarzaniu. Jeśli tylko chcesz, możesz wykształcić dowolny nawyk, który uznasz za potrzebny czy pożądany.

A jakie nawyki mają milionerzy? Co robią ludzie sukcesu, którzy własną pracą zbudowali od zera fortunę i osiągnęli niezależność finansową? Poznaj 10 kluczowych nawyków milionerów i ludzi sukcesu, którzy samodzielnie doszli do bogactwa.

„Nawyk, mój przyjacielu, jest praktyką stosowaną tak długo, że w końcu tworzy jedność z daną osobą”. — Eueus

Nawyki warte miliony – jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo?

Często słyszymy, że pieniądze szczęścia nie dają jednak nie da się ukryć, że pieniądze oferują wiele możliwości i ułatwiają życie. Wielu z nas chce osiągać w życiu wolność finansową. Mieć tyle pieniędzy by nie musieć się o nie martwić. Mając pieniędzy pod dostatkiem możemy się wówczas skupić na innych ważniejszych sprawach. Skoncentrować się na samorealizacji, rozwoju osobistym, spełnianiu swoich pasji i marzeń. Możemy też mocniej angażować się w działania charytatywne i pomoc innym.

Cel aby zostać milionerem da się osiągnąć, jeśli tylko ma się właściwe nawyki.

Prawdopodobnie słyszałeś o Brianie Tracy, ale czy czytałeś jego książkę o nawykach milionerów? Jeśli nie, zdecydowanie powinieneś ją przeczytać, ponieważ naprawdę zmieni ona Twój sposób myślenia, bardziej niż możesz to sobie wyobrazić! Poznasz niektóre z najlepszych i sprawdzonych w praktyce nawyków milionerów i ludzi sukcesu. A jeśli marzy Ci się bogactwo i niezależność finansowa to dzięki tym nawykom możesz stać się jednym z nich.

Brian Tracy to człowiek sukcesu, trener rozwoju osobistego, autor licznych bestsellerów, przedsiębiorca i jeden z najbardziej znanych profesjonalnych mówców na świecie. Jeśli ktokolwiek jest w stanie nauczyć nas nawyków milionerów, to tą osobą jest Brian Tracy. Dziś sam jest milionerem, który zbudował swój sukces i majątek zupełnie od zera.

Jego książka „Nawyki warte miliony – jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo” to skarbnica wiedzy na temat dobrych nawyków. Napisana jest przystępnym językiem, a niemal na każdej stronie znajdują się praktyczne wskazówki i wartościowe treści. Bez względu na to, na jakim etapie życia jesteś, jeśli skorzystasz z opisanych w niej porad, metod i technik, znacznie ułatwisz sobie osiągnięcie pożądanych przez siebie rezultatów. Nie tylko umożliwi Ci to zdobycie tytułowych milionów, ale pomoże Ci też w rozwoju osobistym, zwiększeniu samoświadomości i z korzyścią wpłynie na różne obszary Twojego życia.

Praktycznie każdy z nas ma pewne „złe nawyki”. Czasami nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, że powinniśmy zmienić jakiś nasz sposób zachowania. Zastąpić nasze „złe nawyki”,  „dobrymi nawykami”. Ta książka naprawdę pomaga pozbyć się „złych nawyków”, dzięki czemu się samodoskonalisz, jesteś bardziej produktywny, bardziej radosny i szczęśliwszy każdego dnia. Może Cię to zdziwić, ale fakt jest taki, że Twoje nawyki mają znaczący wpływ na Twoje poczucie szczęścia!

A oto 10 kluczowych nawyków milionerów i ludzi sukcesu

#01 Myśl jak milioner

Wszystko zaczyna się w naszej głowie. Jak powiedział kiedyś Napoleon Hill: „Cokolwiek umysł ludzki jest w stanie wymyślić i w co uwierzyć, może też osiągnąć”. Siła naszego umysłu jest niezwykle potężna.

Aby dołączyć kiedyś do grona milionerów, trzeba „myśleć jak milioner”. Milionerzy myślą w kategoriach wolności i niezależności finansowej. Nie uważają, że pieniądze to zło tego świata. Wręcz przeciwnie koncentrują się na osiągnięciu konkretnych celów związanych z pieniędzmi. A dzięki samodyscyplinie i konsekwencji w działaniu sukcesywnie się do tych celów przybliżają i je realizują.

Pieniądze to siła – powinieneś wykazać się pewną ambicją, żeby je mieć! Powinieneś, ponieważ będziesz mógł uczynić więcej dobra z pieniędzmi niż bez nich. Jesteś całkowicie odpowiedzialny za swoją sferę finansową. Określ więc swoje cele finansowe i zacznij mądrze zarządzać swoimi pieniędzmi. Postaraj się zarabiać tyle pieniędzy, ile tylko jesteś w stanie zarobić w swoim zawodzie, aby docelowo osiągnąć wolność finansową.

„Bogactwo to stan umysłu, a nie konta”. – Robert Kiyosaki

#02 Miej określony cel i podejmuj zmasowane działania

Osoby, które samodzielnie doszły do milionów spełniają swoje marzenia dzięki temu, że są bardzo aktywne. Wiedzą co chcą osiągnąć i podejmują cały szereg działań, które w konsekwencji powodują, że uzyskują to czego najbardziej pragną.

Nie czekają biernie, aż coś się wydarzy. Nie ulegają prokrastynacji, nie odwlekają działania i nie szukają wymówek. Biorą sprawy w swoje własne ręce i przyjmują odpowiedzialność za swoje życie. Wyznaczają jasny cel, a następnie planują i konsekwentnie wykonują kolejne kroki w kierunku realizacji tego celu.

Myśl w kategoriach konkretnych działań, które możesz podjąć, żeby uzyskać rezultat, który jest dla Ciebie ważny. Zobaczysz, że kiedy podejmiesz określone działania, które mają przybliżyć Cię do osiągnięcia Twojego celu, zaczniesz widzieć wyniki. A te wyniki, choć zwłaszcza na początku mogą wydawać się niewielkie i mało znaczące, będą Cię motywować. Będą dalej popychać Cię na przód, aby podjąć więcej działań. Dzięki temu z czasem nabierzesz odpowiedniego rozpędu i sięgniesz po to na czym Ci naprawdę zależy.

Milionerzy nie tylko mówią o swoich marzeniach, oni spełniają swoje marzenia poprzez ukierunkowane działanie. W finalnym rozrachunku liczą się przecież czyny nie słowa.

„Aby stać się najlepszą wersją siebie, musisz mieć nawyk ukierunkowania na działanie”.

#03 Bądź produktywny

Ludzie, którzy osiągnęli sukces i doszli do milionów, są niezwykle produktywni. Wielu z nich często powtarza, że „Czas to życie!” To motto przyświeca ich działaniom. Starają się możliwie dobrze i produktywnie wykorzystywać cenny czas.

Osoby o ponadprzeciętnych osiągnięciach, które doszły do wielkich majątków, wiedzą, jak mądrze zarządzać swoim czasem i jak nie być niewolnikiem czasu. Korzystają z kalendarza, planują z wyprzedzeniem swój dzień, aby mogli wykonać wszystkie istotne zadania oraz mieć też czas na odpoczynek, relaks i regenerację sił.

Jednym ze sposobów bycia bardziej produktywnym jest sporządzanie listy ważnych spraw „do zrobienia”. Taką listę możesz opracować z samego rana lub jeszcze lepiej dzień wcześniej wieczorem przed pójściem spać. Sporządzanie listy wieczorem, może być nawet lepsze, bo dzięki temu Twoja podświadomość będzie mogła „pracować” nad listą zadań i szukać rozwiązań przez całą noc, podczas gdy Ty będziesz spać.

Myśl na papierze

Nie polegaj tylko na telefonie czy własnej pamięci, zapisuj swoje przemyślenia, cele i zadania do wykonania na fizycznej kartce papieru. Ludzie sukcesu myślą na papierze. Czynność pisania w większym stopniu wpływa na naszą podświadomość. Poza tym jest jeszcze jedna zaleta pisania na papierze. Gdy fizycznie skreślasz wykonane zadanie z kartki papieru odczuwasz dodatkową satysfakcję. Daje to poczucie postępu i szczęścia. Służy również jako doskonałe narzędzie motywacyjne, aby kontynuować i podejmować kolejne wysiłki następnego dnia.

Poświęć więc trochę czasu rano lub wieczorem, aby zapisać listę celów na dany dzień i istotnych spraw do załatwienia. Miej ją ze sobą przez cały następny dzień, aby pamiętać o potrzebie wykonania tych zadań. Nie zapisuj zbyt wielu zdań. To powinny być naprawdę kluczowe sprawy na dany dzień. Wykształć w sobie nawyk określania priorytetów na swojej liście, zanim zabierzesz się do pracy. Określ, które zadania i czynności przyniosą Ci najwięcej korzyści. Sprawdź: Metoda ABCDE – jak ustalać priorytety aby lepiej zarządzać czasem

„Twój czas to Twoje życie. Pieniądze da się zastąpić nowymi, a straconego czasu już nigdy nie odzyskasz”.

#04 Dbaj o fizyczną i psychiczną sprawność

Jaki jest sens posiadania milionów, jeśli uzyskujesz je kosztem swojego zdrowia fizycznego czy też emocjonalnego? Poza tym aby zarabiać miliony i osiągać sukces potrzeba mnóstwa energii i sił witalnych. Trzeba wykształcić w sobie nawyki, dzięki którym będziemy żyć dłużej i lepiej w dobrym zdrowiu.

Zadbaj o swoją sprawność fizyczną i psychiczną. Wiele osób skupia się tylko na jednym albo na drugim, zamiast na obydwu tych aspektach. Aby żyć w pełnej harmonii ze swoim wewnętrznym i zewnętrznym ja, rób rzeczy, które utrzymają zarówno Twój umysł jak i ciało w zdrowiu.

Zadbaj o swoje ciało fizyczne, regularnie ćwicząc oraz jedząc pożywne, zdrowe i pełnowartościowe jedzenie. Nie zapomnij też nakarmić swojego umysłu inspirującymi, pozytywnymi i wartościowymi treściami, aby zachować sprawność umysłową.

Nie powinniśmy troszczyć się tylko o nasze zdrowie fizyczne, jeśli z drugiej strony jesteśmy w słabej kondycji mentalnej. Ludzie sukcesu wiedzą, że muszą dbać o siebie zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Czasem jest tak, że ludzie są sprawni fizycznie, wysportowani, wyglądają zdrowo gdy się na nich patrzy, ale wewnętrznie są w rozsypce. Nie czują się szczęśliwi, odczuwają niepokój i mają depresję. Szczęście w życiu zależy od jakości naszych myśli. Nie pozwól, aby Twój umysł dział na „autopilocie”, ale starannie wybieraj swoje myśli. Kiedy nauczysz się to robić, masz większe szanse na unikniecie stanów depresyjnych.

Co robić, aby zachować sprawność umysłową? Jest wiele sposobów, aby osiągnąć lepszy stan mentalny. Możesz korzystać z afirmacji, mantr, motywacyjnych cytatów, czytać książki, słuchać audiobooków, ćwiczyć jogę, uczestniczyć w kursach czy szkoleniach itp. Jednym z lepszych sposobów jest też medytacja. Medytacja ma uspokajający efekt. Dzięki medytacji odzyskujesz kontrolę, nad swoimi myślami i uczuciami. Dbaj o to, aby spokój ducha był Twoim najważniejszym celem, wokół którego planujesz wszystkie swoje aktywności. Sprawny umysł i ciało to podstawa wysokiej jakości życia.

„Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym”. – Artur Schopenhauer

#05 Nigdy się nie poddawaj

Ludzie, którzy odnoszą sukcesy, nie rezygnują i nie poddają się łatwo, ponieważ nie boją się porażki. Zapytaj dowolnego milionera, ile razy doznał porażki i co myśli o swoich niepowodzeniach? Prawdopodobnie powie, że porażka była okazją do rozwoju, wzrostu i nauki. A nawet, że było to „błogosławieństwo w przebraniu”. To ta nieugięta postawa, wytrwałość i odporność prowadzą ich do sukcesu.

Zanim będziesz mógł zmienić marzenie w rzeczywistość, musisz mieć wiarę. Wiarę, aby podążać za tym na czym Ci zależy z całego serca i duszy. Ale to nie znaczy, że po drodze nie trafisz na przeszkody, błędy, niepowodzenia i porażki. Jeśli będziesz ciągle przypominał sobie o swoim celu końcowym i nigdy nie zrezygnujesz, w końcu znajdziesz sposób, aby dojść tam gdzie chcesz. Im bardziej jesteś wytrwały w obliczu rozczarowań, komplikacji, przeszkód i chwilowych porażek, tym silniejszym człowiekiem się stajesz.

Naucz się pokonywać swoje lęki i przezwyciężać porażki. Ludzie sukcesu, nie poddają się pomimo przeciwności losu.

Sprawdź: Porażka jak się z niej uczyć, aby odnieść sukces?

„Wytrwałość jest tym dla charakteru człowieka, czym jest węgiel dla stali”. – Napoleon Hill

#06 Ciągle się ucz, rozwijaj i doskonal

Ważnym nawykiem dotyczącym myślenia i działania, który wyróżnia ludzi sukcesu, jest ukierunkowanie na rozwój.

Ludzie, którzy osiągnęli sukces, stale się rozwijają i uczą się nowych sposobów ulepszania siebie oraz bycia coraz lepszym w swoim fachu. Są otwarci na informację zwrotną, poszerzają swoje horyzonty myślowe i odkrywają nowe sposoby działania.

Współczesny świat, warunki rynkowe i otoczenie ciągle się zmienia, a jeśli nie dostosujemy się do zmian, pozostaniemy w tyle. Dlatego należy się wciąć uczyć, doskonalić i rozwijać. Można to robić na wiele różnych sposobów. To może być nauka nowych umiejętności, uczestniczenie w różnych szkoleniach czy kursach, nowe hobby, czytanie wartościowych książek itp. Zresztą czytanie to najprostszy i sprawdzony sposób jak możesz rosnąć intelektualnie i rozwijać się jako osoba. Niewielkim kosztem, dzięki książkom mamy niemal natychmiastowy dostęp do doświadczeń i wiedzy na zdobycie, której autorzy często poświęcili lata.

Prawie każdy, kto skupia się na rozwoju osobistym i nauce, jest w stanie poprawić swoje wyniki i wydajność. Obiecaj sobie, że będziesz się uczył przez całe życie. Tak jak regularnie trenujesz, żeby być w dobrej kondycji fizycznej, tak samo musisz regularnie ćwiczyć umysł i wykształcić w sobie nawyk ciągłego poszerzania wiedzy. To co jest ważne, to aby zdobytą wiedzę teoretyczną, przekładać od razu na praktykę i konkretne działanie.

„Prawdopodobnie żaden inny nawyk nie jest lepszą gwarancją życiowego sukcesu niż nawyk ciągłego doskonalenia się — osobistego i zawodowego”.

#07 Podążają za swoją pasją

Pasja sprawia, że kochasz to, co robisz, więc nie traktujesz pracy jak przykry obowiązek. Ludzie sukcesu, którzy doszli do milionów są na tyle odważni by realizować swoje pasje, nawet jeśli spotykają się z opozycją i negatywną opinią ze strony innych. Słuchają swojej intuicji i przeczuć oraz podążają za swoimi marzeniami. Nie pozwalają, aby cokolwiek stanęło im na drodze, i często to właśnie ta pasja i zaangażowanie przynosi im sukces.

Kiedy zaczniesz podążać za swoim sercem i wsłuchiwać się w swój wewnętrzny głos wytyczysz ścieżkę, która przyniesie Ci nie tylko sukces, ale i najwyższe spełnienie w Twoim życiu. Miej więc odwagę robić to, co lubisz, co daje ci autentyczną satysfakcję. Nie pozwól, aby inni Cię zniechęcili i powstrzymywali przed urzeczywistnieniem Twoich marzeń.

Największym darem, jaki otrzymałeś, jest dar Twojej wyobraźni. Wszystko, co teraz istnieje, było kiedyś  tylko wyobrażeniem. Pomyśl kim, chcesz być i czego chcesz od życia? Co kochasz robić, tak bardzo, że mógłbyś to nawet robić za darmo? Jakie są Twoje marzenia? Kiedy to określisz, gdy poznasz swoje DLACZEGO, podejmij działanie i zrób wszystko co w Twojej mocy, aby je urzeczywistnić.

Sprawdź: 17 pytań, które pozwolą Ci odkryć swoją pasję

„Cały sekret udanego życia polega na tym, żeby odkryć swoje przeznaczenie, a potem je realizować”. — Henry Ford

#08 Bądź optymistą

Pozytywne myślenie to jeden z lepszych nawyków, który warto w sobie rozwinąć. Ilekroć napotykasz trudną sytuację postaraj się znaleźć pozytywne strony tego zdarzenia. Nie zawsze jest to łatwe, jednak warto to zrobić. Uznaj swój problem za „błogosławieństwo w przebraniu”. Pozytywne myślenie przekształca negatywne doświadczenia w pozytywne. Kiedy przeklinasz sytuację, skupiasz się na problemie, a nie na rozwiązaniu, tworzysz negatywność w sobie i wokół siebie. Taka negatywna postawa niczemu dobremu nie służy.

Ludzie sukcesu są optymistami, skupiają się na pozytywach, takich jak cele i osiągnięcia. W sytuacji problematycznej poszukują rozwiązań. Potrafią też okazywać wdzięczność, za to co już jest ich życiu.

Kiedy rozwijasz pozytywne nastawienie, Twój mózg zaczyna uwalniać endorfiny, to sprawia, że czujesz się dobrze. Naucz się pozostać optymistą, a ogólna jakość Twojego życia będzie się poprawiać z dnia na dzień. Nie koncentruj się na tym, czego nie masz, ale skup się na tym, co masz.

Zmierzaj do tego, aby całkowicie przestać myśleć negatywnie i wyeliminować myśli, które utrudniają Twój postęp. Kultywuj pozytywne myśli, które doprowadzą Cię do osiągnięcia tego czego chcesz i wykorzystania Twojego prawdziwego potencjału. Obiecaj sobie, że zachowasz pozytywne nastawienie bez względu na to, co się wydarzy. Stań się niepoprawnym optymistą!

„Jednym z najważniejszych nawyków, jakie możesz wykształcić, aby cieszyć się zdrowiem, szczęściem i długim życiem, jest pozytywne nastawienie”.

#09 Wnoś wartość w życie innych

Kolejnym istotnym nawykiem milionerów, jest skupianie się na dostarczaniu wartości. Ludzie sukcesu szukaj sposobów, żeby pomóc innym i myślą o ich potrzebach. Zastanawiają się co stanowi dla odbiorcy prawdziwą wartość? Co mogą zrobić, aby ją dostarczyć? Jak mogą rozwiązać czyjś problem? Nieustannie zadają sobie takie pytania i starają się na nie znaleźć odpowiedzi.

Powinieneś w sobie wyrobić mentalność sukcesu, która polega na tym, że „chcesz pomagać nie oczekując niczego w zamian”. Osoby, które nie osiągają trwałego sukcesu, zawsze w pierwszej kolejności myślą o sobie, rozważając co mogą uzyskać z danej sytuacji. Powinieneś myśleć przeciwnie i skoncentrować się na tym, co możesz dać od siebie innym ludziom.

Wykształć w sobie nawyk szukania sposobów, żeby dawać więcej, niż dostajesz. Bardziej się starać i zawsze robić coś ponad to, za co Ci płacą. Może Cię to zdziwić, ale działając w ten sposób, zwiększysz swoje szanse na wyższe zarobki. Nieustannie szukaj sposobów na dodanie wartości.

„Im więcej dajesz od siebie, nie oczekując niczego w zamian, tym więcej dobra do Ciebie wróci w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach”.

#10 Kontroluj wydatki i zacznij oszczędzać

Ostatnim na naszej liście, ale nie mniej ważnym nawykiem milionerów jest oszczędność. Wbrew pozorom to jeden z najważniejszych nawyków, często nazywany „Pierwszym nawykiem milionerów”. Milionerzy pielęgnują nawyk regularnego oszczędzania i inwestowania. Nie szastają pieniędzmi, a wręcz przeciwnie – budują swój majątek latami.

Bogaci ludzie rozważnie gospodarują i wydają pieniądze. Ich decyzje o tym, gdzie ulokować pieniądze, są przemyślane i rozważne. Zamożni ludzie unikają nieprzemyślanych, zbędnych i nadmiernych wydatków.

Przeciętni ludzie, którzy wciąż zmagają się z brakiem pieniędzy czerpią największą przyjemność z szukania sposobów na wydawanie pieniędzy, gdy tylko w ręce wpadnie im jakaś kwota. Z kolei większość ludzi sukcesu nawykowo odczuwa przyjemność i zadowolenie, gdy oszczędzają, inwestują i pomnażają swoje pieniądze.

Otwórz konto „wolności finansowej”

Wydawanie pieniędzy, zwłaszcza w dobie płatności elektronicznych jest bardzo szybkie, proste i przyjemne. Każdy to lubi i potrafi. Znacznie trudniej jest pieniądze zarabiać i pomnażać. Bez względu na to ile zarabiasz 2000 czy 20 000 jeśli nie masz nawyku oszczędzania części zarobionych pieniędzy, będziesz wydawał wszystko co zarobiłeś. Na świecie jest tyle produktów, usług i różnych pokus na wydawanie pieniędzy, że jeżeli im ulegniemy wydamy wszystko co mamy. Jednak postępując w ten sposób nigdy nie osiągniemy wolności finansowej.

Musisz zacząć mądrze zarządzać swoimi pieniędzmi i oszczędzać. Z każdej wypłaty odkładaj co najmniej 10% i żyj za pozostałe 90%. Jeśli Twoja obecna sytuacja finansowa nie pozwala na odłożenie 10% zacznij od mniejszej sumy. To może być 1% ważne, aby w ogóle wykształcić w sobie nawyk regularnego oszczędzania. Otwórz też dodatkowy rachunek „wolności finansowej”, który będziesz zasilać. To jest Twój rachunek oszczędnościowy. Nigdy nie wypłacaj ani nie wydawaj pieniędzy z tego konta. Te pieniądze mają tylko jedno zadanie: jak najszybciej umożliwić Ci osiągnięcie niezależności finansowej.

Jeśli chcesz zakończyć swoje finansowe zmagania, musisz wyrobić w sobie nawyk oszczędzania i monitorowania wydawanych pieniędzy. Kiedy zaczniesz regularnie odkładać pieniądze, Twoje rosnące oszczędności obudzą w Tobie pozytywne uczucia, wówczas Twoje emocje zaczną wytwarzać energię, która spowoduje, że przyciągniesz jeszcze więcej pieniędzy do Twojego życia. Możesz w to nie wierzyć, ale tak to działa.

Sprawdź: Jak mądrze zarządzać pieniędzmi? Metoda 6 słoików

„Każdy milion to duża kolekcja groszy”.

Uwagi końcowe

To kim jesteśmy i gdzie jesteśmy, jest skutkiem naszych nawykowych myśli i zachowań. Jeżeli chcesz być bogaty, musisz mieć zupełnie inne nastawienie niż przeciętna osoba, która przez większość życia martwi się o pieniądze. Musisz całkowicie zmienić swój charakter, osobowość, a także nawyki, jeśli chcesz osiągnąć swoje cele finansowe i do końca życia mieć wystarczająco dużo pieniędzy.

Chcesz coś zmienić? Zmień swoje nawyki!

Jak zdobyć bogactwo? Nawyki warte miliony - Brian Tracy
Nawyki Warte Miliony – Brian Tracy

Bez względu na to co jest Twoim celem, czy są to pieniądze, bardziej wartościowe relacje, bycie „lepszą wersją” siebie czy ogólnie pojęte szczęście, warto byś sięgnął po książkę Briana Tracy „Nawyki warte miliony – jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo„.

Mimo, iż jej tytuł może sugerować, że koncertuje się ona tylko na pieniądzach i pomnażaniu majątku, wcale tak nie jest. Owszem znajdziesz w niej najważniejsze nawyki, dzięki którym będziesz zarabiać więcej, jednak poznasz też inne dobre nawyki, które podniosą jakość Twojego życia. Nawyki, które poprawią Twoje relacje z ludźmi, zwiększą Twoją osobistą produktywność, korzystnie wpłyną na Twoje zdrowie i samopoczucie. Odkryjesz nawyki, które dadzą Ci siłę i wzmocnią Twój charakter. Poznasz sprawdzone, praktyczne strategie i techniki, które możesz zastosować, żeby odnosić imponujące sukcesy i cieszyć się większym szczęściem we wszystkich obszarach swojego życia. W tej książce znajdziesz potwierdzone naukowo sposoby i konkretne narzędzia, które pomogą Ci to wszystko osiągnąć.

Jest świetna okazja, aby przeczytać książkę „Nawyki warte miliony – jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo„, bo jest już dostępna po polsku w tłumaczeniu Joanny Sugiero. Zawiera się w niej wszystko to czego potrzebujesz, żeby zmienić swoje życie na lepsze. Wprowadź w życie opisane w niej kluczowe nawyki i ciesz się rezultatami!

Celem naszego życia jest bycie szczęśliwym

Niezależność finansowa uzyskana dzięki pielęgnowaniu nawyków milionerów to wspaniały cel, ale nie on jest najważniejszy. Sukces finansowy to tylko jeden z wymiarów udanego życia. Przede wszystkim liczy się to, że dzięki dobrym nawykom stajesz się lepszym człowiekiem. Rozwijasz w sobie pozytywne cechy jak odwaga, dyscyplina, wytrwałość, odpowiedzialność. Budujesz silny charakter. Ten proces rozwoju i dochodzenia do ważnych dla Ciebie celów w finalnym rozrachunku daje Ci poczucie satysfakcji, spełniania i szczęścia.

„Ostatecznym celem i sensem ludzkiego życia jest osiągnięcie osobistego szczęścia”. – Arystoteles

A Ty jaki dobry nawyk chcesz w sobie rozwinąć? Napisz w komentarzu.