Strona główna Motywacja 15 sposobów jak uprościć sobie życie

15 sposobów jak uprościć sobie życie

rosnijwsile.pl 15 sposobów jak uprościć sobie życie

Czy Twoje życie nie wydaje Ci się czasem zbyt skomplikowane i pogmatwane? Szukasz sposobów jak uprościć sobie życie, mieć mniej stresów, być bardziej efektywnym i skutecznym? Fakt jest taki, że często sami zamiast upraszczać, komplikujemy. Oto co możesz zrobić, aby Twoje życie było prostsze. Byś mógł robić więcej tego co jest dla Ciebie naprawdę ważne i co sprawia, że czujesz się niesamowicie. Zaczynamy.

„Życie jest proste. Dokonujesz wyboru i nie patrzysz wstecz.”

Oto 15 sposobów jak uprościć sobie życie

#01 Stwórz swoją poranną rutynę

Dobre rozpoczęcie dnia jest niezwykle ważne i ma wpływ na nasze samopoczucie. Opracuj swoją poranną rutynę, która pomoże Ci z pełną energią rozpocząć nowy dzień i spędzić go produktywnie. Każdy kto chce być bardziej skuteczny i efektywny, mieć lepszy nastrój oraz czuć większą kontrolę nad swoim życiem powinien rozpocząć od optymalnego wykorzystania swoich poranków.

To co możesz zrobić, aby lepiej spędzać poranki to staraj się budzić o tej samej porze i wstawać wcześniej. Nie korzystaj z funkcji drzemki, która działa jak zabójca motywacji. Jak tylko wstaniesz pościel łóżko, to będzie Twoje pierwsze małe zwycięstwo. Warto też wypić szklankę wody, aby nawodnić swój organizm po całej nocy bez płynów. Rozruszaj swoje ciało i poćwicz. To nie musi być pełny trening. Kilka przysiadów, pompek, joga czy jakaś inna aktywność fizyczna, którą lubisz będzie dobra. Zadbaj też o swój umysł, możesz poczytać książkę, obejrzeć edukacyjne wideo, czy się czegoś pouczyć. Niektóre osoby czas o poranku wykorzystują na refleksję i medytację. Poranek to też dobry moment na przejrzenie naszych celów i tego co mamy do wykonania w danym dniu. Jeśli nie zrobiłeś tego wieczorem możesz opracować swoją listę „rzeczy do zrobienia” w ciągu dnia. Codziennie warto robić co najmniej jedną rzecz, która przyczynia się do realizacji naszych celów średnio i długookresowych.

Pomysłów na udany poranek jest wiele. Opracuj swoją własną poranną rutyną i stosuj ją konsekwentnie. Ważne, aby Twój poranek był dopasowany do Ciebie. Potestuj, sprawdź kilka wariantów i zobacz co najlepiej działa w Twoim przypadku.

Sprawdź: Jak i dlaczego warto wstawać wcześnie rano. Poznaj sprawdzone korzyści. oraz 6 sposobów, aby budzić się rano i czuć się niesamowicie

#02 Miej określone cele

Jeśli chcesz coś osiągnąć musisz mieć jasno określone cele. Miej cele krótko i długoterminowe. Miesięczne, kwartalne, roczne. Bez określonych celów nie wiadomo dokąd się zmierza. Gdy masz wyznaczone cele będzie łatwiej Ci się skoncentrować. Znacznie lepiej będziesz określać swoje priorytety. Prościej będzie Ci też rezygnować z zajęć, które nie służą realizacji Twoich celów.

Jest wiele metod na określanie celów. Najbardziej popularne sposoby to SMART i SPVEM. Dobre i skuteczne podejście proponują też Gary Keller i Jay Papasan, autorzy bestsellerowej książki z listy „New York Timesa” – „Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć„. Ich sposób pozwala na przejście od bardzo ogólnej wizji i celu długookresowego do konkretnego działania, które trzeba wykonać teraz, w danej chwili, a które przyczyni się do jego osiągnięcia.

Jak wyznaczać cele na teraz? Oto sposób jak przejść od wizji do konkretnego działania:

CEL NA BLIŻEJ NIEOKREŚLONĄ PRZYSZŁOŚĆ
  • Jaką JEDNĄ rzecz chciałbym kiedyś osiągnąć?
CEL NA 5 LAT
  • W oparciu o mój cel na przyszłość, jaką JEDNĄ rzecz mogę zrealizować w ciągu kolejnych 5 lat?
CEL NA 1 ROK
  • W oparciu o mój cel pięcioletni, jaką JEDNĄ rzecz mogę zrealizować w tym roku?
CEL NA 1 MIESIĄC
  • W oparciu o mój cel roczny, jaką JEDNĄ rzecz mogę zrealizować w tym miesiącu?
CEL NA TYDZIEŃ
  • W oparciu o mój cel miesięczny, jaką JEDNĄ rzecz mogę zrealizować w tym tygodniu?
CEL NA DZIŚ
  • W oparciu o mój cel tygodniowy, jaką JEDNĄ rzecz mogę zrealizować dzisiaj?
CEL NA TERAZ
  • W oparciu o mój cel na dziś, jaką JEDNĄ rzecz mogę zrealizować właśnie teraz? Teraz już wiesz co masz robić. Więc zrób to!

Ważne, aby mieć spisane swoje cele, regularnie je przeglądać, monitorować na bieżąco postępy w ich realizacji, a przede wszystkim podejmować konkretne działania, aby je osiągnąć.

Sprawdź: 7 powodów dla których powinieneś zawsze zapisywać swoje cele

#03 Ogranicz czytanie i oglądanie wiadomości

Wiadomości są nastawione na sensacje. Skupiają się na negatywnych wydarzeniach, dramatach i tragediach. Niewiele jest w nich pozytywnych treści, bo te gorzej się sprzedają. Niestety im więcej nieszczęścia, łez i smutku, tym więcej kliknięć i wyświetleń. Nie potrzebujesz takiej negatywnej energii w swoim życiu.

Poza tym w zależności od medium i tego kto publikuje daną informację może być ona prezentowana w inny sposób. Wiele wiadomości jest przekazywanych w sposób tendencyjny i nie obiektywny. Ta sama informacja, może być zupełnie inaczej pokazywana w zależności od gazety, portalu czy telewizji.

Oczywiście jeśli zawodowo potrzebujesz śledzić na bieżąco wiadomości to sprawa wygląda trochę inaczej. Musisz wtedy więcej czasu poświęcać na zapoznawanie się z publikowanymi newsami. Jednak, jeśli nie jest to Twój zawód, lepiej ogranicz do minimum czytanie i oglądanie wiadomości. Być może tylko przeglądaj nagłówki na stronach, które agregują wiadomości takich jak np. Google News, aby mniej więcej wiedzieć co się dzieje w kraju i na świecie. Większość wiadomości nie ma tak naprawdę większego wpływu na Twoje życie. Jeśli wydarzy się coś ważnego to przeważnie i tak się o tym dowiesz od innych ludzi, którzy Ci o tym powiedzą. Jeśli ten temat Cię naprawdę zainteresuje możesz wtedy dowiedzieć się więcej.

#04 Skończ z używkami i nałogami

Wszelkie używki jak alkohol, papierosy czy inne środki odurzające niczemu dobremu Ci nie służą. To zwykła trucizna, za którą płacisz nie tylko swoimi pieniędzmi, ale co dużo ważniejsze swoim zdrowiem. Nadużywanie alkoholu i budzenie się rano z kacem, na pewno nie sprawi, że Twój dzień będzie produktywny. Palenie papierów zmniejsza Twoją wydolność i zwiększa ryzyko raka płuc. Twoje życie i samopoczucie stanie się  lepsze, gdy skończysz z używkami i pozbędziesz się toksyn z organizmu.

Uzależnienie i różnego rodzaju nałogi powodują, że tracisz kontrolę i stajesz się ich niewolnikiem. Niszczą Twoje życie na wiele różnych sposobów. Mogą mieć też negatywny wpływ na ludzi wokół Ciebie w tym bliskie Ci osoby. Jeśli masz jakieś nałogi pozbądź się ich jak najprędzej.

#05 Naucz się mówić „Nie”

Nasze życie często się komplikuje, bo zgadzamy się na zbyt wiele rzeczy. Czasami brakuje nam asertywności, nie potrafimy odmówić i godzimy się na coś na co tak naprawdę nie mamy czasu i ochoty. Angażujemy się w działania, które bardziej służą priorytetom innych ludzi niż naszym. Powoduje to, że poświęcamy swój bezcenny czas i zaczyna go nam brakować na działania, które są dla nas ważne.

Nauczenie się odmawiania i mówienia „nie” to cenna życiowa umiejętność. Nie chodzi o to, aby być samolubem i zawsze odmawiać innym pomocy, ale o zachowanie odpowiedniej równowagi. Powinniśmy brać pod uwagę i dbać o swoje własne priorytety i potrzeby. Mówiąc „nie” nie musisz być chamski, arogancki czy negatywny. Jeśli przekażesz swoje „nie” w sposób grzeczny i kulturalny, ale przy tym stanowczy i zdecydowany ludzie wręcz mogą Cię za to jeszcze bardziej cenić i szanować. Będą widzieć w Tobie konkretnego, pewnego siebie człowieka, który jest zdecydowany, wie czego chce i ma określone priorytety.

Kiedy mówisz czemuś „tak”, pamiętaj, że tym samym mówisz „nie” czemuś innemu.  Czasem trzeba być trochę egoistą – jednak w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Aby móc się skoncentrować na realizacji swoich celów, musisz nauczyć się rezygnować z wielu rzeczy i odmawiać temu co nie przybliża Cię do ich realizacji.

#06 Korzystaj z kalendarza

Kalendarz to jedno z najprostszych i najbardziej skutecznych narzędzi do planowania i bycia bardziej produktywnym. Zapisując wszystko co masz do zrobienia w kalendarzu zyskujesz na kilka sposobów. Po pierwsze masz w jednym miejscu spisane co masz zrobić. Po drugie wiesz kiedy to chcesz wykonać, bo masz określony termin. A po trzecie wiesz ile chcesz poświecić czasu na tą aktywność. Zamiast działać chaotycznie stajesz się o wiele bardziej zorganizowany.

Gdy pojawia się jakaś nowa sprawa, która masz do zrobienia i nie wymaga ona natychmiastowego działania, zaplanuj kiedy się nią zajmiesz i wpisz ją do kalendarza. Kalendarz ma tą przewagą nad zwykłą listą rzeczy do zrobienia, że jasno określa termin, kiedy będziesz wykonywać dane działanie.

Korzystanie z kalendarza pozwoli Ci się lepiej skoncentrować i skuteczniej zarządzać sobą w czasie. Określając terminy i wpisując zadania do kalendarza powinieneś zaplanować większość swojej pracy i działań, które zamierzasz wykonać, aby osiągnąć postęp w osiąganiu swoich celów.

#07 Posprzątaj swoje otoczenie

Mamy skłonność do gromadzenia różnych rzeczy. Często kupujemy coś pod wpływem impulsu. Bo jest wyprzedaż, bo przekonała na reklama, bo inni też mają, bo może się przyda. Otaczamy się cała masą różnych rzeczy, z którymi często trudno nam się rozstać, choć bardzo rzadko, bądź wcale ich nie używamy. Jeśli nie założyłeś jakiegoś ubrania albo nie używałeś jakieś rzeczy od 2 lat to prawdopodobnie nie jest Ci ona potrzebna i możesz się jej pozbyć ze swojego życia.

Zacznij upraszczać swoje życie poprzez pozbycie się zbędnych rzeczy i posprzątanie otoczenia. Czyste środowisko pozwala się też lepiej skupić. Twój mózg ma wówczas mniej rozpraszaczy. Poza tym mając mniej rzeczy oszczędzamy miejsce i łatwiej jest nam również znaleźć to czego w danej chwili potrzebujemy.

Sprawdź: Co to jest minimalizm? 5 zasad minimalizmu. oraz 5 kroków do czystości i dobrej organizacji miejsca pracy

„Wszystko powinno się upraszczać o ile to możliwe, ale nie bardziej”. – Albert Einstein

#08 Spłać swoje długi

Aby mieć prostsze życie powinniśmy dążyć do niezależności i wolności finansowej. Pieniądze szczęścia nie dają, ale jednak rozwiązują wiele problemów. Mając długi nie zaznasz spokoju. Nic tak nie odbiera dobrego samopoczucia jak wierzyciele, których trzeba spłacić. Niespłacone i narastające zobowiązania, będą potęgować stres i mogą nie dawać Ci spać w nocy. Jeśli masz jakieś długi postaraj się je możliwie szybko spłacić. Im szybciej pozbędziesz się długów tym lepiej.

Staraj się nie kupować rzeczy na kredyt. Zwłaszcza unikaj zakupów konsumpcyjnych, bez których możesz się obejść. Jak nowy większy telewizor, czy najnowszy smartphone kupiony na raty.

Spłacenie długów powinno być Twoim priorytetem. W pierwszej kolejności ogranicz wydatki, zacznij oszczędzać i sukcesywnie staraj się wychodzić z zadłużenia.

Sprawdź: Jak mądrze zarządzać pieniędzmi? Metoda 6 słoików oraz Jak zostać bogatym? 7 sposobów na brak pieniędzy

#09 Automatyzuj i deleguj wszystko co się da

W dzisiejszym świecie technologia daje wiele możliwości upraszczania sobie życia poprzez automatyzowanie różnych manualnych czynności. Im więcej rzeczy i obowiązków uda Ci się zautomatyzować, tym więcej będziesz mieć czasu na inne ważne dla Ciebie zajęcia.

Ustaw w banku zlecenia stałe i polecania zapłaty, aby nie musieć pamiętać o rachunkach. Jeśli stać Cię na to, zamiast samemu sprzątać mieszkanie wynajmij do tego kogoś. Zamiast chodzić fizycznie do sklepów i tracić czas na stanie w kolejkach rób zakupy on-line w Internecie. Jeśli nie lubisz gotować lub nie masz na to czasu, możesz też zamawiać posiłki. Obecnie jest wiele opcji wyboru jeśli chodzi o catering dietetyczny, który dostarczy Ci to co lubisz jeść.

Korzystaj z różnych aplikacji mobilnych, które ułatwiają wykonywanie codzienny zadań. Możliwości upraszczania sobie życia poprzez automatyzację, technologię i delegowanie jest wiele. Pomyśl co jeszcze mógłbyś zautomatyzować lub delegować na innych? Być może część zadań w ogóle trzeba wyeliminować ze swojego grafiku i ich nie robić.

#10 Czytaj więcej

Im więcej czytasz wartościowych książek i treści tym lepiej rozumiesz siebie i otaczający Cię świat. Książki to sprawdzony sposób na rozwój osobisty, poszerzanie swoich horyzontów myślowych i zdobywanie wiedzy. Książki to źródło mądrości i tajemnic, które czekają abyś je odkrył. Czytanie książek jest jak supermoc, zwłaszcza w czasach gdy większość osób co najwyżej skroluje Faceboka czy Instagram i czyta głownie krótkie posty.

Książki dostarczą Ci wielu inspiracji i sposobów na uczynienie Twojego życia prostszym i lepszym. Niewielkim kosztem dostajesz dostęp, do wiedzy i doświadczeń, które autorzy często zdobywali przez wiele lat. Jeśli masz jakiś problem do rozwiązania to prawdopodobnie ktoś już o tym napisał książkę i opisał możliwe rozwiązania. Za stosunkowo małe pieniądze, dzięki książce otrzymujesz często kilkaset stron wiedzy drugiego człowieka, który coś przeżył, doświadczył i daje Ci gotową receptę. Szkoda by było, więc z tej możliwości nie skorzystać.

Sprawdź: Najlepsze książki, które zwiększą Twoją siłę umysłu i zmienią myślenie

#11 Oczekuj mniej od innych ludzi, a więcej od siebie

Miej mniejsze oczekiwania wobec innych ludzi, a więcej oczekuj od samego siebie. Jak ktoś kiedyś powiedział, oceniamy innych po działaniach, a siebie oceniamy po zamiarach. Nie oczekuj, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ludzie pojawią się w Twoim życiu i sprawią że będziesz spełniony i szczęśliwy.

Zbyt wysokie oczekiwania wobec innych ludzi mogą nam odbierać radość życia i wywoływać frustracje. Zdarza się, że liczymy na to, że ludzie będą zachowywać się w określony sposób, który naszym zdaniem jest „właściwy”. Często jednak ludzie postępują inaczej niż nam się wydaje, że powinni i odczuwamy przez to ból i rozczarowanie.

Czekanie na innych, na lepszy czas, na bardziej sprzyjające okoliczności może okazać się czekaniem na coś, co nigdy się nie wydarzy. Czekanie na próżno to tylko odkładanie życia na później. To Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie i szczęście. Masz wszystkie potrzebne środki, moc i siłę do tego, aby doskonalić siebie i kreować swoje życie, według własnych oczekiwań i potrzeb. Jeśli czekasz na innych możesz nigdy się nie doczekać.

Sprawdź: 10 rzeczy, których nie powinieneś oczekiwać od innych

#12 Zrozum różnicę między pilnym a ważnym

Umiejętność rozróżniania spraw pilnych od ważnych może przyczynić się do uproszczenia sobie życia. Istnieje różnica między tym co jest pilne, a tym co jest naprawdę ważne. Zrozumienie tego może pomóc Ci przestać zachowywać się jak biegający chomik w kółku, z którego nie można wyjść i pozwoli Ci ruszyć do przodu ze swoim życiem. Dobrym i sprawdzonym narzędziem jest Matryca Eisenhowera.

Wszystkie działania można kategoryzować w oparciu o dwa główne czynniki: pilność i ważność.

Aktywności / działania PILNE NIEPILNE
WAŻNE (1) (2)
NIEWAŻNE (3) (4)

 

Druga (2) ćwiartka jest kluczem skutecznego zarządzania sobą. Dotyczy tego, co nie jest pilne, ale jest ważne. Mamy tutaj takie aktywności jak tworzenie naszej misji, zapobieganie rzeczom niepożądanym, budowanie relacji i związków, ćwiczenia fizyczne, dbanie o nasze zdrowie, szukanie nowych możliwości, planowanie itp.

Jedynym miejscem, skąd od razu można „wziąć czas”, aby pracować w ćwiartce (2), jest ćwiartka (3) i (4). Nie możesz zignorować ważnych i pilnych spraw z ćwiartki (1), chociaż i ona będzie się kurczyć, gdy więcej czasu spędzisz w ćwiartce (2) – na zapobieganiu i przygotowywaniu. Jednak na początku tej drogi czas musi pochodzić z (3) i (4) ćwiartki. Sprawy z ćwiartki (1) i (3) będą się domagać Twojego czasu i energii, dlatego – by działać w ćwiartce (2) – musisz być proaktywny. Aby móc powiedzieć „tak” ważnym, priorytetowym sprawom z ćwiartki (2), musisz się nauczyć mówić „nie” innym działaniom, choćby wyglądały na pilne.

Ponadto, gdy koncentrujemy się na ćwiartce (2), oznacza to, że myślimy o przyszłości, pracujemy nad przyczynami źródłowymi i zapobiegamy kryzysom w pierwszej kolejności. Pomaga nam to też wdrożyć zasadę Pareto – 80% Twoich wyników pochodzi z 20% twojego czasu.

Nie marnuj czasu na rzeczy nieistotne i gaszenie pożarów. Sprawy ważne umieszczaj na początku listy działań i dbaj o ich wykonanie. Stosuj zasadę nie odkładania na potem i walcz z wszelkimi objawami prokrastynacji.

#13 Przestań próbować wywierać wrażenie na innych

Przestać wciąż porównywać się do innych i próbować im zaimponować. Życie ponad stan i robienie rzeczy nawet takich, których nie lubimy tylko po to, aby komuś się przypodobać nie ma większego sensu.

Rozpatrując świat od strony ekonomicznej widać, jak fale materialistycznej reklamy raz po razu zalewają umysły ludzi, przeprowadzając jakby pranie mózgu i wywołując przeświadczenie, że trzeba dotrzymać kroku sąsiadom czy znajomym. Pragnienie „dorównania Kowalskim” popycha ludzi do popisywania się dobrami materialnymi i do nie kończącej się rywalizacji. Szczególnie dobrze widać do w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób usilnie stara się prezentować swoje „wspaniałe i wyjątkowe” życie.

Twoje życie nie powinno być podporządkowane temu, aby porównywać się ciągle z innymi. Najlepiej porównuj się sam ze sobą. Stawiaj sobie cele i dąż do ich osiągnięcia. Przede wszystkim doskonal samego siebie. Jeśli już chcesz się z kimś porównywać to najlepiej z wczorajszym sobą.

Sprawdź: Dlaczego konkurować z samym sobą i jak to robić w zdrowy sposób

#14 Ogranicz liczbę osób, które obserwujesz w mediach społecznościowych

Zmniejsz co najmniej o połowę liczbę osób i profili, które śledzisz i obserwujesz w mediach społecznościowych.

Media społecznościowe po przydatne narzędzie. Można je wykorzystywać na wiele dobrych sposobów. Do komunikacji, poznawania i docierania do nowych osób, rozbudowy sieci kontaktów, budowania społeczności, rozwoju biznesu, sprzedaży i wielu innych.

Jednak media społecznościowe mają też ciemną stronę. Dla wielu osób stają się one uzależnieniem. Korzystanie z mediów społecznościowych wyzwala dopaminę. Dopamina odpowiada w naszym organizmie za pozytywne odczucia pojawiające się po wykonaniu istotnego zadania lub po odnalezieniu czegoś. Dopamina jest wysoce uzależniająca. Wytwarzanie dopaminy wspomagają używki takie jak kokaina, alkohol, hazard, nikotyna i inne tego typu specyfiki. Do tej listy można też niestety dodać media społecznościowe.

Otrzymywanie polubień, komentarzy pod postami i kolejni obserwujący profil stało się dla wielu osób sposobem na potwierdzenie swojej własnej wartości. Mam więc obserwujących od Ciebie, więcej „like’ów”, wiec jestem lepszy i bardziej popularny od Ciebie. Tylko spójrz jakie mam wspaniałe życie w porównaniu do Twojej marnej egzystencji. Gdy zaczyna brakować polubień lub pojawią się negatywne uwagi, ludzie potrafią się załamywać i wpadać w depresje. Szczególnie wrażliwe na tego typu manipulację są osoby, których poczucie wartości wywodzi się z opinii innych.

Przejrzyj profile, które aktualnie obserwujesz, pozbądź się wszystkich tych, które nie wnoszą wartości do Twojego życia. Zabierają Twój cenny czas, rozpraszają Twoją uwagę i odciągają Cię od tego co naprawdę ważne. Przestań bezmyślnie jak zombie scrollować media społecznościowe, żyć życiem innych ludzi. Jeśli chcesz korzystać z mediów społecznościowych to zacznij je wykorzystywać z korzyścią dla siebie. Pamiętaj też o świecie rzeczywistym. Nie musisz być ciągle „on-line”, prawdziwe życie czeka na Ciebie.

#15 Nie żyj według oczekiwań innych ludzi

Oby ten opis nie dotyczył Ciebie. Żyjesz życiem, które oczekuje od Ciebie ktoś inni, rodzice, nauczyciele, wychowawcy, mąż, żona itp. Ślepo podążasz za tłumem, robisz to co większość osób wokół Ciebie, bo boisz się zaryzykować, nie chcesz się narazić na krytykę. Porzuciłeś własne dążenia jako te mało znaczące, tylko po to, by zadowolić oczekiwania innych. A po 10 czy 20 latach zdajesz sobie sprawę, że nie czujesz się szczęśliwy, że żyjesz w sposób, którego tak naprawdę nie chcesz, że to nie jesteś prawdziwy Ty. W tym momencie dodatkowo pojawia się strach. Zainwestowałeś już tyle czasu w ten sposób życia. Pojawia się zwątpienie. Czy zmiana w tym momencie w ogóle jest możliwa? To niestety dotyka wiele osób. Po latach zdają sobie sprawę, że utknęli w życiu, którego nie chcieli, że podążyli drogą, którą ktoś za nich wybrał.

Nie pozwól, aby cudze oczekiwania kierowały Twoim życiem. Aby dobrze czuć się we własnej skórze, żyć pełnią życia, powinniśmy spełniać oczekiwania, które względem naszej osoby mamy my sami. Póki nie jest za późno przestań żyć według oczekiwań innych ludzi. Przemyśl i świadomie zdecyduje, czego chcesz od życia. Kim chcesz być, co chcesz robić, jak chcesz, aby wyglądało Twoje życie. To powinna być Twoja samodzielnie podjęta decyzja. Żyj po swojemu i pozwól na to innym.

Sprawdź: Jak odkryć swoje DLACZEGO? 40 pytań na które trzeba sobie odpowiedzieć

Uwagi końcowe

Życie jest całkiem proste, tylko my mamy skłonność do komplikowania go. Oto poznałeś 15 sposobów, dzięki którym Twoje życie może stać się prostsze. Wypróbuj je i stosuj na co dzień, a z czasem zaczniesz dostrzegać pozytywne zmiany w swoim życiu. Popraw swoje nawyki, wyeliminuj to co Ci przeszkadza, blokuje i organiczna, dbaj o swój rozwój osobisty, a Twoje życie stanie się prostsze. Pamiętaj złożoność jest Twoim wrogiem. Upraszczaj!

„CHODZI O TO, ŻEBY W TYM, CO ZŁOŻONE, SZUKAĆ PROSTOTY, ZAMIAST NIEPOTRZEBNIE KOMPLIKOWAĆ I TAK JUŻ SKOMPLIKOWANE”. – MADELEINE THIEN

A Ty jakie masz sposoby na uproszczenie sobie życia? Napisz w komentarzu.

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.to